جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4789

 خبر 

 شهردار رودهن مطرح کرد؛

احداث کمربندي مهم‌ترين دغدغه شهرداري رودهن است

رودهن – خبرنگار آفرينش

شهردار رودهن گفت: بار ترافيکي سنگيني در رودهن به دليل قرار گرفتن در معرض جاده هراز حاکم است که با اين وجود احداث کمربندي در اين منطقه ضرورت دارد.

مهرداد حنيفي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با بيان اينکه سه بلوار «امامت»، «اميرکبير» و «لاله‏‌سرا» از مهم‌ترين و بزرگ‌ترين محورهاي مواصلاتي شهر رودهن به حساب مي‌آيد، افزود: در گذشته سامانه آبياري فضاي سبز اين محورها سنتي بود که با تصويب شوراي اسلامي شهر و اقدام عملي شهرداري، مدتي است آبياري اين محورها مکانيزه شده است.

وي اضافه کرد: اين اقدام علاوه بر جلوگيري از هدررفت آب و صرفه‌جويي در مصرف اين ماده حياتي، طراوت و شادابي را به فضاي سبز بازگردانده است.

حنيفي با اشاره به اجرا نشدن پروژه‌هاي بوستان «پرچم» و شهرک «طلاسازان» بيان کرد: در پروژه بوستان پرچم فعاليت خاصي صورت نگرفت و بنا به دلايل مختلفي اين پروژه ابتر و تعطيل ماند؛ با وجود اينکه مي‌توان با اتکا به توان مهندسان و بهره‌گيري از دانش آن‌ها مانع از رسيدن اين پروژه به اين مرحله شد؛ اما درصدد هستيم تا با رايزني‌هاي مختلف وضع فعلي اين پروژه را تبديل به احسن کنيم.

وي درخصوص شهرک «طلاسازان» گفت: با وجود اينکه مجوزهاي لازم براي اجراي اين پروژه توسط شهرداري رودهن براي بخش خصوصي صادر شده بود، اما متاسفانه پيمانکار احداث آن به تعهدات مالي خود پايبند نبود و مجوزهاي صادر شده در شرف ابطال قرار گرفته‌اند، همچنين از ادامه فعاليت اين پروژه با وجود اينکه گودبرداري‌هاي لازم را نيز انجام داده است، جلوگيري به عمل آمد.

شهردار رودهن اضافه کرد: با توجه به اينکه براي اين پروژه سر و صداي زيادي در کشور برپا شد و رسانه‌هاي گروهي نيز به موضوع احداث آن بسيار اشاره کردند؛ اما متاسفانه بنا به پايبند نبودن تعهد پيمانکار، اين پروژه ملي تعطيل است.

حنيفي با بيان اينکه در شهر رودهن شاهد بافت فرسوده نيستيم، بيان کرد: با توجه به اينکه بسياري از ساخت و سازها در رودهن جديد است، فاقد بافت فرسوده در اين شهر هستيم؛ اما در حريم شهر، بافت فرسوده شامل منازل و اماکن وجود دارد.

وي ادامه داد: يکي از نمادها و شاخص‌هاي شهرداري رودهن اعطاي امتيازات ويژه بابت ترميم و مرمت اماکن قديمي است که در صورت درخواست شهروندان اين تسهيلات ويژه در اختيار آن‌ها قرار مي‌گيرد.

شهردار رودهن مهم‌ترين دغدغه شهرداري را احداث کمربندي دانست و اظهار کرد: بار ترافيکي سنگيني در شهر رودهن به دليل قرار گرفتن در معرض جاده «هراز» حاکم است که نمونه بارز عيني آن در تعطيلات عيد سعيد فطر ديده شد که متاسفانه شاهد قفل شدن ترافيک و ايجاد گره‌هاي کور فراوان ترافيکي در شهر رودهن و اطراف آن بوديم. حنيفي تصريح کرد: متاسفانه هر از چند گاهي اخبار ناخوش‌آيندي مبني بر تصادفات شديد با صدمات جرحي در رودهن و محورهاي ورودي و خروجي آن شاهد هستيم و با عنايت به اينکه بحث کمربندي رودهن، بيش از 12 سال پيش مورد اشاره دولت قرار گرفته بود، از بحث محلي و منطقه‌اي خارج و تبديل به معضلي ملي شده است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبرداد؛

بهره‌برداري از 40 پروژه آب و فاضلاب استان اصفهان در هفته دولت با اعتباري حدود 170 ميليارد ريال

اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در هفته دولت 40 پروژه در بخش آب و فاضلاب با هزينه اي حدود 170 ميليارد ريال در شهرهاي اصفهان، اردستان، بادرود، چادگان، دولت‌آباد و برخوار، سميرم، شهرضا، مبارکه، کوهپايه، فريدونشهر، نائين و نجف‌آباد به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس هاشم اميني با اشاره به اجراي طرحهاي آبرساني اعلام کرد : آبرساني به فريدونشهر، آبرساني به شهر برف انبار، خط انتقال آب شهر علامه مجلسي، آبرساني به نيروگاه برق شرکت صعودگستر، آبرساني به واحدهاي صنعتي شهر قهجاورستان، خط انتقال آب سالن همايشهاي اصفهان، آبرساني به مجموعه 104 واحدي فرهنگيان خوراسگان از جمله طرحهاي آبرساني هستند که در هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسند. اين درحاليست که پروژه‌هاي آبرساني با هدف تأمين آب شرب شهرهاي مذکور، ارتقاي کيفي آب شرب ، کاهش هدررفت آب، افزايش راندمان پمپها و توسعه طرحهاي آبرساني در دستور کار قرار گرفت.

وي به ارائه خدمات شرکت آب و فاضلاب به پروژه‌هاي مسکن مهر در سطح استان پرداخت و عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از زمان اجراي پروژه مسکن مهر در استان همچنان اقدام به ارائه خدمات به اين واحدها نموده است به طوري که در هفته دولت نصب انشعابات آب فاز 2 مسکن مهر زواره، آبرساني به مخزن مسکن مهر شهرضا صورت مي‌گيرد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بيان اينکه تأمين آب شرب مشترکين در فصل تابستان باتوجه به عدم جاري بودن زاينده‌رود و کاهش آبدهي چاههاي فلمن با محدوديتهاي عديده‌اي مواجه بود بر اين اساس حفر و تجهيز تعدادي چاه در دستور کار قرار گرفت که بهره‌برداري از چاه مولوي، شيرخانه زينبيه ، شيرخانه دولت‌آباد، فلاطوري، سجزي، اردستان، محله دهنو خوراسگان، بادرود و خالدآباد، انارک، تجهيز و راه‌اندازي چاههاي اضطراري در سطح شهر اصفهان از جمله پروژه‌هايي است که در هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسد اين پروژه‌ها با هدف تأمين بخشي از نياز آبي مشترکين در شهر و سطح استان اصفهان مي‌باشد تا به نوعي از تبعات بحران کم‎‌آبي در سطح استان کاسته شود.

مهندس اميني توزيع عادلانه آب و عدم قطع آب مشترکين را از جمله اهداف مهم شرکت خواند و بيان نمود: ذخيره آب، تعديل فشار و تعادل در شبکه آب از جمله اولويتهاي آبفاي استان اصفهان است که در اين راستا به منظور تعادل در شبکه آب مخزن هزار مترمکعبي شهر کمه، مخزن 5 هزار مترمکعبي شهر ونک، مخزن 2 هزار مترمکعبي بادرود، چادگان، منظريه شهرضا افتتاح مي‌شود تا بدين ترتيب با افزايش حجم ذخيره آب در زمان پيک مصرف و افزايش گرما تبعات تنش آبي کاهش يابد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به اجراي پروژه‌هاي فاضلاب در سطح استان پرداخت و خاطرنشان ساخت: برخورداري از خدمات شبکه فاضلاب يکي از مطالبات اساسي مردم در سطح استان است به اين جهت آبفاي استان در صدد است با بهره‌گيري از توانمندي بخش خصوصي اجراي پروژه‌هاي شبکه فاضلاب را تسريع بخشد. در اين راستا در هفته دولت طرحهاي توسعه اي شبکه فاضلاب شهر خورزوق، دولت‌آباد، حبيب آباد و نيز عمليات لوله‌گذاري کلکتور اصلي فاضلاب شمال شرق ، تأسيسات فاضلاب ضلع غربي چهارباغ بالا، جابجايي تأسيسات فاضلاب مسير غربي چهارباغ از کوچه عطاءالملک به بهره‌برداري مي‌رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي