جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4790

 با صدور بخشنامه اعلام شد؛
 تسهيلات صندوق حمايت از پژوهشگران براي محققان دانشگاه آزاد 

 معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد با صدور بخشنامه اي، نامه حمايتي صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور از محققان اين دانشگاه را ابلاغ کرد.

هشدار درباره ثبت اختراع

به گزارش خبرنگار مهر، بخشنامه پشتيباني و تشويق از ثبت اختراعات دانشجويان و استادان دانشگاههاي ايران توسط معاون پژوهشي دانشگاه آزاد به واحدهاي اين دانشگاه ابلاغ شد.

بر اين اساس، نامه ضرغام - رئيس صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور درباره پشتيباني و تشويق از ثبت اختراعات دانشجويان و استادان دانشگاههاي ايران در کشورهاي مهم دنيا به واحدهاي دانشگاه آزاد در قالب بخشنامه اي، ابلاغ شد.

معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اعلام کرده که اين اعلاميه در دسترس استادان و دانشجويان قرار گيرد تا بتوانند از حمايتهاي صندوق بهره مند شوند.

در نامه ضرغام به رئيس دانشگاه آزاد آمده است:

نظر به اهميت توليد علم و فرهنگ بومي و تجاري سازي آن و اولويتي که اين امر در اسناد بالادستي کشور به خود اختصاص داده است همچنين نقش برجسته و مهمي که استادان، پژوهشگران و دانشجويان مي توانند در توسعه علم و گسترش خلاقيت و نوآوري ايفا کنند، ضرروي است دانشگاهيان حفاظت از دارايي هاي فکري خود را در اولويت قرار دهند تا بدين وسيله زمينه هاي تبديل علم به ثروت در ميان جامع دانشگاهي گسترش يابد.

از آنجائيکه صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور از يکسو بر طبق اساسنامه خود کمکهاي مالي و معنوي به مخترعان را در زمينه ثبت اختراعات از سال 86 آغاز کرده و تاکنون موفق به ثبت بين المللي 36 اختراع در آمريکا و ساير کشورها شده و از طرف ديگر با توجه به سياستهاي دولت تدبير و اميد و رويکرد جديد معاونت علمي و فناوري رئيس جمهور در پشتيباني و تشويق همه جانبه از مخترعان، برنامه جديدي تهيه و تدوين کرده تا در سال 93 تعداد متنابهي از اختراعات دانشجويان و استادان دانشگاههاي ايران را در کشورهاي مهم دنيا فايل کرده تا پس از طي فرايند بررسي، ثبت نهايي شوند.

نظر به سياستهاي حمايتي صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور در خصوص حراست جدي از حقوق مالکيت فکري دانشگاهيان به ويژه مساعدت در ثبت بين المللي اختراع، استادان، دانشجويان و پژوهشگران مي توانند با مراجعه به سايت صندوق و انجام ثبت‌نام اوليه همچنين دريافت نام کاربري و کلمه عبور وارد سامانه مديريت پژوهش و فناوري شوند.

صندوق مي تواند با حمايتهاي مالي و ارائه مشاوره‌هاي تخصصي حقوقي، مخترعان را در مسير ثبت بين‌المللي اختراع راهنمايي و ياري کند.توصيه مي‌شود استادان و دانشجويان قبل از چاپ نتايج تحقيقات خود در مجلات معتبر خارجي يا داخلي نسبت به فايل کردن اختراع خود اقدام کرده و پس از آن، تقاضانامه اختراع در ادارات ثبت اختراع ايران يا يکي از کشورهاي ديگر، مقاله خود را منتشر کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
آگهي