جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4790

 خبر 

 دومين کار گروه حمايت از توليد استان در رودبار تشکيل شد

رشت - سيده حديث ميرزاده

مدير عامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان گفت : مديران دستگاه هاي اجرايي مي بايست از صنعت و توليد استان حمايت و پشتيباني کنند . طهمورث لاهوتي اشکوري گفت : دومين جلسه کار گروه حمايت از توليد ، با حضور معاون برنامه ريزي استانداري گيلان ، مديران بانکها و مديران دستگاه‌هاي مرتبط با توليد و صنعت در رودبار تشکيل شد. وي افزود : اين کار گروه به دستور استاندار گيلان تشکيل شده است و بررسي کارشناسانه از تمامي مشکلات واحدهاي صنعتي و معدني و ارائه راهکارهاي قانوني در حل آنها از اهداف اساسي تشکيل اين کار گروه است. رئيس هيئت مديره شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان گفت : همکاري و ياري مسئولان و مديران بانکها و ادارات و سازمان هاي مرتبط با امر توليد در تقويت اشتغال و رفع مشکل بيکاري و ارائه راهکارهاي خروج از رکود اقتصادي از جمله مهم ترين وظايف ماست . 

بهره‌برداري از 30 طرح آب و فاضلاب در هرمزگان

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مديرعامل آبفاي استان در جمع خبرنگاران از بهره‌برداري و افتتاح 30 طرح آب و فاضلاب در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: امسال اين طرحها با اعتباري بالغ بر 455 ميليارد ريال از محل اعتبارات دولتي و بخش خصوصي افتتاح و به بهره‌برداري مي‌رسد. حسين خادمي افزود: بيش از 20 طرح نيز با اعتباري بالغ بر 1500 ميليارد ريال تا پايان سال جاري به بهره‌برداري مي‌رسد كه در بخش آب اجراي طرح آبرساني جگين–جاسك با اعتباري بيش از يك هزار 700 ميليارد ريال از مهمترين اين طرحهاست. وي افزود: اين طرح تاكنون 85 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و طول خط انتقال آن 124 كيلومتر بوده كه 110 كيلومتر آن اجرايي شده است. وي گفت: در بخش فاضلاب نيز پروژه فاضلاب شهرهاي رودان و ميناب ازجمله طرحهاي مهم فاضلاب است كه پيش بيني مي‌شود تا پايان امسال به بهره‌برداري برسد.

براساس ارزيابي ستاد اقامه نماز استان گيلان:

شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه گيلان شايسته تقدير شد

رشت:سيده حديث ميرزاده

با اعلام از سوي ستاد اقامه نماز استان گيلان ، شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه گيلان موفق به کسب رتبه شايسته تقدير و مفتخر به اعلام رتبه برتر از سوي حجه الاسلام والمسلمين ابوطالب حجازي ، مشاور استاندار و دبير ستاد اقامه نماز استان شد . به گزارش روابط عمومي شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه گيلان : پس از بررسي عملکرد سال 92 دستگاههاي اجرايي استان گيلان در جهت توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز بر مبناي « نظام جامع برنامه‌ريزي، نظارت و ارزيابي » شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه گيلان با کسب امتياز لازم به عنوان يکي از برترين دستگاههاي اجرايي استان انتخاب و شايسته تقدير شد.

گفتني است ستاد اقامه نماز شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي استان گيلان به رياست فردين چراجي ، مديرمنطقه ، و دبيري مريم پورنصرا... ، رئيس روابط عمومي اين شرکت، درراستاي فعاليتهاي فرهنگي ، عقيدتي براي کارکنان و خانواده ها اقدام کرده و چندين سال متوالي رتبه هاي شايسته تقدير و ويژه را از آن خود نموده است.

پروژه کتابخانه مهر شهر کرج افتتاح مي‌شود

کرج ـ فائزه باقري

طرح توسعه کتابخانه دکتر معين مهر شهر صبح امروز چهارشنبه 5 شهريور افتتاح و به بهره‌برداري خواهد رسيد.به گزارش خبرنگار آفرينش طبق وعده رمضانعلي محسني مدير کل کتابخانه‌هاي استان البرز مبني بر افتتاح پروژه در هفته دولت، درکمتر از سه ماه از آغاز طرح؛ 200 متر مربع به فضاي کتابخانه‌اي و مطالعه کتابخانه عمومي دکتر معين در مهر شهر کرج افزوده شد و امروز به بهره‌برداري مي‌رسد. گفتني است در مهرشهر کرج تنها يک کتابخانه عمومي وجود دارد و جوانان و نوجوانان اهل مطالعه در استفاده از سالنها و قرائتخانه‌هاي عمومي دچار مشکل هستند.

بنابراين انجمن کتابخانه‌هاي عمومي کرج تصميم گرفتند فضاي کتابخانه‌اي تنها کتابخانه عمومي اين شهر را توسعه دهند. لذا عمليات طراحي تيپ و نقشه و اخذ مجوزهاي لازم صورت گرفت و با هزينه‌اي بالغ بر 3 ميليارد ريال از محل اعتبارات انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان کرج يک سالن مطالعه ويژه برادران و يک مخزن کتاب به بخشهاي ديگر اين کتابخانه افزوده شد و در تامين تجهيزات کتابخانه‌اي نيز خيرين و نيک انديشان هم سهيم بودند.

شايان ذکر است امروز مراسم افتتاحيه اين کتابخانه و رونمايي از کتاب پژوهشي اطلس کتابخانه‌هاي عمومي استان در محل اين کتابخانه با حضور معاون استاندار و فرماندار کرج و ساير مسئولين شهرستاني و استاني و جمعي از اصحاب رسانه انجام مي‌شود.لازم به يادآوري است اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان البرز جز اولين دستگاههاي فرهنگي تکميل کننده اطلس فرهنگي حوزه فعاليت و ماموريت خود در استان البرز مي‌باشد که رونمايي اين طرح فرهنگي هم در هفته دولت انجام خواهد شد.

کردستان در مسير توسعه گام بر مي‌دارد

سنندج - مقصودي

عبدالمحمد زاهدي استاندار کردستان در آستانه هفته دولت در نشستي مطبوعاتي به سوالات اصحاب رسانه استان پاسخ داد و با اشاره به اينکه کردستان در مسير توسعه قرار دارد بر رفع موانع دربخش‌هاي مختلف تاکيد کرد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري کردستان؛ عبدالمحمد زاهدي با تاکيد بر اينکه توسعه، امروز نياز کردستان است افزود: بايد زمينه‌هاي فرهنگي توسعه فراهم شود و به خواست عمومي مردم استان تبديل شود.وي ادامه داد: توسعه نيازمند مشارکت در جنبه‌هاي مختلف است و نظريه پردازي و تصميم‌سازي براي مديران مي‎تواند اولين جنبه آن باشد که اين امر از طريق مشارکت صاحبنظران و انديشمندان محقق خواهد شد.

زاهدي در تشريح اين مسئله افزود: تاکنون با صاحبنظران و انديشمندان زيادي مشورت شده اما با تشکيل مرکز هم‎انديشي استان، نظرات آنان به صورت منسجم در جهت نظريه‎سازي براي مديران و برنامه‎ريزي در راستاي توسعه استان بکار گرفته مي‌شود.

استاندار کردستان موانع پيشرفت استان را در دو بخش نرم افزاري و سخت افزاري دسته بندي کرد و گفت: مشکل نرم افزاري به سيستم اداري استان باز مي‌گردد که آن هم نه در نيروي انساني که مربوط به نظام تعريف شده سيستم اداري است که موجب هرز رفتن انرژي مي‌شود. وي بر آموزش کارکنان دستگاه هاي اجرايي نيز تاکيد کرد و گفت: آموزش مقوله بسيار مهمي است که بايد بر روي آن سرمايه‎گذاري بيشتري کنيم چون در استان کردستان نيروي انساني مستعد تحصيل کرده زيادي داريم اما اين نيرو در نظام اداري بايد يک جهت توسعه گرا پيدا کند.زاهدي عمده‎ترين مانع سخت افزاري پيشرفت استان را زيرساختهاي حمل و نقل دانست و اظهار داشت: حل مشکلات حمل و نقل کمک شاياني به توسعه استان مي‌کند.

مشکل کم‎آبي در استان جدي است

اسناندار کردستان در ادامه با ابراز خرسندي از اينکه در کردستان زير ساخت انرژي خوب است، گفت: استان کردستان ظرفيت توليد انرژيهاي پاک را دارد و از اين رو تيمي گذاشته‌ايم تا اين مورد را بررسي کند.زاهدي به مشکل کمبود آب اشاره کرد و در اين خصوص خاطرنشان ساخت: در کردستان چند سد نيمه تمام داريم که برخي نياز داخل استان و برخي نياز استان‌هاي همجوار را تامين مي‌کند و با توجه به نياز استان اولويت تکميل با سدهايي است که نياز داخل استان را تامين مي‌کنند که اميدواريم با تامين اعتبار تا پايان سال آينده به بهره برداري برسند.زاهدي با اشاره به اينکه در بحث تامين آب کشاورزي و شرب مشکل داريم، افزود: برخي از شهرهاي استان از جمله بانه و قروه با مشکل کم‌آبي مواجه هستند و هم اکنون آب شرب مردم 30 روستاي استان نيز با تانکر تامين مي‌شود و از اين رو مشکل کم‌آبي در استان جدي است.

با شکل گيري گفتمان توسعه مشکل بيکاري قابل حل است

وي در پاسخ به پرسشي در مورد سهميه فرصت‌هاي شغلي استان در سال 93 با اين توضيح که براي اين مسئله سهميه مشخصي وجود ندارد و براساس شاخص‌هاي هر استان تصميم گيري مي‌شود تاکيد کرد: اگر در استان گفتمان توسعه شکل بگيرد مشکل اشتغال نيز قابل حل خواهد بود.استاندار کردستان در ارتباط با مشکلات اعتبارات استان نيز گفت: کمبود اعتبارات در کشور و به تبع آن در استان يک واقعيت است هزار و 500 پروژه نيمه تمام در استان داريم که هفت هزار ميليارد تومان نياز دارند در صورت تلاش فراوان تنها مي‌توانيم 500 تا 600 ميليارد تومان آن را تامين کرد.

وي ميزان اعتبارات عمراني استاني را در سال جاري 156 ميليارد توماني اعلام کرد و گفت: از محل ساير رديفها مي‌توانيم اين مبلغ را به حدود 600 ميليارد تومان برسانيم که نسبت به رقم هفت هزار ميليارد تومان رقم ناچيزي است.

وي گفت: پروژه‌هاي نيمه تمام بلاي توسعه زيرساختي کشور است چرا که هزينه ساخت را بسيار بالا مي‌برد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
آگهي