جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4802

 ميز خبر 

عيادت مقامات سياسي، لشكري و كشوري از رهبرمعظم انقلاب

در ادامه عيادت مسئولان از رهبر معظم انقلاب پس از انجام عمل جراحي ، آقاي علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي، آيت الله هاشمي شاهرودي رئيس شوراي عالي حل اختلاف قوا، آقاي جهانگيري معاون اول رييس جمهور، آقاي احمدي نژاد رييس جمهور سابق، آقاي شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي، جمعي از فرماندهان عاليرتبه نظامي و انتظامي و همچنين تعدادي از مسئولان، با حضور در بيمارستان محل بستري رهبر انقلاب از ايشان عيادت کردند.

همچنين آقاي دکتر هاشمي وزير بهداشت نيز با حضور در بيمارستان از نزديک درجريان روند درماني رهبر انقلاب اسلامي قرار گرفت.

همچنين آيت الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه، آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت الله جنتي دبير شوراي نگهبان و حجت الاسلام سيد حسن خميني با حضور در بيمارستان محل بستري رهبر معظم انقلاب از ايشان عيادت کردند و با اظهار خرسندي از شرايط مطلوب رهبر معظم انقلاب پس از انجام عمل جراحي، سلامتي و طول عمر با برکت ايشان را از خداوند متعال مسألت کردند.

علاوه بر مقامات داخلي ، در پي عمل جراحي رهبر انقلاب اسلامي، آقاي سيد حسن نصرالله دبيرکل حزب الله لبنان ، در تماس تلفني جوياي احوال ايشان شد و ضمن اظهار خرسندي از وضعيت عمومي خوب حضرت ايت الله خامنه اي، از خداوند متعال بهبود سريعتر ايشان را مسئلت کرد.

همچنين اميركويت نيز درطي پيامي از بهبود رهبرمعظم انقلاب ابراز خرسندي كرده و براي ايشان آرزوي سلامتي داشتند.

وزير جنگ اسرائيل:

ايران بازسازي توان نظامي حماس را آغاز کرده است

موشه يعالون وزير دفاع اسراييل روز گذشته اعلام کرد که ايران و ترکيه و قطر از گروه فلسطيني حماس حمايت مي کنند. به گزارش عصر ايران به نقل از روزنامه اسراييلي " جروزالم پست" يعالون که در جريان يک کنفرانس سالانه مبارزه با تروريسم سخن مي گفت مدعي شد: ايران تسليح دوباره گروه حماس را پس از جنگ غزه از سر گرفته است.

يعالون با حمله شديد به موضع دولت ترکيه در حمايت از حماس گفت؛ ترکيه عضوي از ناتو است اما به طور آشکاري از تروريسم حمايت مي کند.او گفت: "حماس از نظر ايران در برابر دشمن صهيونيستي ايستاده است و البته قطر و ترکيه هم از اين گروه حمايت مي کنند.

وزير دفاع رژيم صهيونيستي بدون اشاره به کشتار بيش از 2 هزار فلسطيني در جريان حملات 51 روزه اخير اين رژيم به نوار غزه، حماس را متهم کرد که از سپر انساني براي دفاع از خود در باريکه غزه استفاده مي کند.

اخراج خرابکار خارجي از نيروگاه بوشهر

معاون حفاظت و امنيت هسته‌اي سازمان انرژي اتمي گفت: بيگانگان براي اقدامات خرابکارانه در صنعت هسته‌اي از پيمانکاران و افراد ناآگاه سوء استفاده مي‌کنند.

اصغر زارعان در مصاحبه با واحد مرکزي خبر افزود: يکي از اين نمونه‌ها اواخر سال گذشته و در حوزه تعميرات نيمه اساسي نيروگاه بوشهر بود که يکي از اتباع خارجي قصد داشت اختلالي در فرآيند فعاليت نيروگاه ايجاد کند.

وي گفت: خوشبختانه اين فرد شناسايي، با او برخورد و در نهايت با همکاري مبادي مربوطه به موجب قوانين و پروتکل‌هاي مورد توافق از کشور اخراج شد.معاون حفاظت و امنيت هسته‌اي سازمان انرژي اتمي دليل روي آوردن بيگانگان به خرابکاري صنعتي را «هزينه کمتر»، «آثار مخرب‌تر»، «دشوار بودن شناسايي عاملان» و مهم‌تر از همه «فقدان تبعات بين‌المللي» دانست.

ايران به اجلاس ائتلاف ضد داعش دعوت نشد

به گزارش تسنيم روزنامه سعودي الوطن به نقل از منابع خود نوشت: تهران براي حضور در اين اجلاس دعوت نشده است.

اين اجلاس روز پنجشنبه همزمان با سيزدهمين سالگرد حملات يازده سپتامبر در شهر جده برگزار خواهد شد.روزنامه الوطن نوشت: در اين ائتلاف عربي – غربي در سطح وزيران خارجه راههاي لازم براي متوقف کردن گسترش گروه داعش در عراق و سوريه بررسي خواهد شد.

به نوشته اين روزنامه، حضور وزيران خارجه کشورهاي شوراي همکاري به همراه آمريکا و لبنان و اردن و تعداد ديگري از وزيران خارجه کشورهاي اتحاديه اروپا که احتمالا فرانسه و انگليس جزء آنها باشد، قطعي شده است.

اين روزنامه به نقل از منابع ياد شده نوشت: گروه داعش و چگونگي رهايي از آن محور اجلاس جده است و تدوين راهبردي واحد براي مبارزه با تروريسم به طورکلي و به طور خاص اين گروه تروريستي صورت خواهد گرفت.

دعوت عربستان براي برگزاري اجلاس ياد شده درحالي است که دولت اين کشور به طور علني در طول سه سال گذشته حمايت خود از گروههاي مسلح به اصطلاح خودش "ميانه رو" در سوريه را که درحال نبرد با نظام اين کشور هستند، ابراز داشته است.

داعش درصدد گشودن جبهه‌هاي جديد

با حملات جنگنده‌هاي آمريکايي به مواضع گروه تروريستي داعش و مشارکت نيروهاي داوطلب مردمي در جنگ‌ عليه اين گروه يک منبع امنيتي عالي رتبه عراق اعلام کرد که داعش درصدد گشودن جبهه‌هاي جديد در مناطقي امن‌تر است. به گزارش ايسنا، يک مقام امنيتي عالي رتبه که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط گفت: حملات جنگنده‌هاي آمريکايي به پايگاه‌هاي داعش در بسياري از استان‌ها و شهرهاي عراق به ويژه در موصل و ديالي تاثير بسياري بر توقف پيشروي‌هاي داعش داشته و داعش حضور خود به سمت مناطقي که همچنان براي اين گروه امن است را آغاز کرده است که اين مناطق به بغداد بسيار نزديکتر هستند و هدف داعش از حضور در آن، بر هم زدن معادلات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي