جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4815

 تهراني‌ها از اين پس آب چاه مي‌خورند 

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکيد بر اين‌که تهران از شرايط کم‌آبي گذر نکرده است، گفت: براي تامين آب تهران برداشت از چاه‌ها سه مترمکعب بر ثانيه افزايش پيدا مي‌کند.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت نيرو،محمد پرورش، با تاکيد بر اين‌که لازم است مردم در تهران در فصل پاييز نيز در مصرف آب صرفه‌جويي داشته باشند، گفت: راهکارهاي در دست اجرا به چندين گزينه تقسيم مي‌شود که يکي از آنها افزايش برداشت از چاه‌ها با حفر چاه‌هاي جديد است. وي تصريح کرد: سد ماملو اواسط مهرماه وارد مدار مي‌شود که انتقال آب از ماملو مي‌تواند به تامين آب مورد نياز تهران کمک کند.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزايش بهره‌وري تاسيسات آب را يکي‌ديگر از کارهاي در دست اجرا خواند و گفت: کماکان بحث چگونگي مصرف آب مطرح است و لازم است در مصرف آب صرفه‌جويي کنيم.

ايجاد بارش مصنوعي از شمال تا مرکز ايران

در همين رابطه ،معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا از آغاز اجراي طرح باروري ابرها در 12 استان کشور از ابتداي مهرماه سال جاري (سال آبي جديد) خبر داد و در عين حال، رئيس موسسه تحقيقات آب نيز گفت: اصفهان، کرمان، فارس، يزد، آذربايجان‌ شرقي و غربي، چهارمحال و بختياري، کهگيلويه و بويراحمد، تهران، گيلان، مازندران و گلستان براي اجراي اين طرح در نظر گرفته شده است.

رحيم ميداني با بيان اينکه طرح باروري ابرها به‌ صورت جدي در برنامه‌هاي وزارت نيرو قرار گرفته است گفت: تمامي تجهيزات و بسترهاي لازم براي انجام طرح پيش‌بيني و هواپيماها هم تجهيز شده‌اند و اين کار از دو روش ژنراتورهاي زميني و عمليات هوايي انجام خواهد شد. معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا اظهارداشت: طي نشست‌هايي که با سازمان هواشناسي کشور داشته‌ايم، اين سازمان متعهد شد طي 8 ماه اين مطالعات تمام شود تا در صورت امکان انجام اين طرح به تمامي استان‌هاي کشور تعميم يابد.

وي با اشاره به انجام طرح در 12 استان کشور افزود: اين طرح از ابتداي سال آبي 94-93 آغاز خواهد شد و وزير نيرو تاکيد جدي بر باروري ابرها در محدوده استان تهران دارد. اين مقام مسئول در وزارت نيرو بر انجام مطالعات امکان‌ سنجي، پيش از اجراي طرح باروري ابرها در هر منطقه تاکيد کرد.

ميداني درباره تامين اعتبار مورنياز اين طرح گفت: در سال گذشته افزون‌ بر اعتبار مصوب باروري ابرها، 100 ميليارد ريال اعتبار مازاد به اين امر تخصيص يافت و همين امر موجب شد زيرساخت‌هاي لازم به‌ خوبي تامين شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي