جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4815

 مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان:
 توجه به استاندارد هاي زيست محيطي در فولاد مباركه نه فقط يك الزام بلكه رويكردي اخلاقي و وجداني است 

 اصفهان - راعي

‌مديرعامــل‌فولادمبــارکه اصفهان در جلسه کميته مديريت شرکت در جمع معاونين و مديران ضمن گراميداشت ياد و خاطره‌ي دوران 8 سال دفاع مقدس تصريح کرد: توجه به استانداردهاي زيست محيطي در فولاد مبارکه نه‌فقط‌يک الزام بلکه رويکردي اخلاقي و وجداني است.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دکتر بهرام سبحاني با تأکيد بر اين مطلب که تک تک کارکنان فولاد مبارکه‌ وظيفه‌ دارند،‌ به‌ عنوان‌ يک‌ مسئول‌، مباحث مربوط به راهکارهاي ارتقاء سيستمهاي زيست محيطي را در شرکت دنبال کنند در همين رابطه از مسئولين نگهداري اين تجهيزات خواست تا نسبت به هرچه بهتر نمودن عملکرد اين سيستم‌ها کمافي السابق لحظه‌اي فروگذاري ننمايند.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در شرکت فولاد مبارکه در زمينه کاهش مصارف آب اظهار داشت: اين شرکت با اجراي طرحهاي بسيار کارآمد در اين زمينه به موفقيتهاي خوبي دست يافته تا جائيکه قراربود طبق قرارداد اوليه براي توليد 4/2 ميليون تن در اين شرکت 40 ميليون متر مکعب آب تا پايان خط نورد سرد بدون داشتن خطوط رنگي،گالوانيزه و قلع اندود از رودخانه زاينده رود آب برداشت شود اما اکنون مشاهده مي‌کنيم که اين شرکت عليرغم احداث و بهره‌برداري از خطوط گالوانيزه، رنگي و قلع اندود و بطور کلي با اجراي همه‌ي طرحهاي توسعه خود برداشت آب را با توليد 2/5 ميليون تن به 23 ميليون متر مکعب کاهش داده است که اين کاهش 64 درصدي موفقيتي بزرگ است و به الگويي خردمندانه براي ساير صنايع بويژه صنعت فولاد کشور مبدل شده است .

دکتر سبحاني در همين رابطه يادآور شد:ظرفيت رودخانه زاينده رود يک ميليارد و 300 ميليون متر مکعب است که با احتساب برداشت 23 ميليون متر مکعبي فولاد مبارکه در هر سال، حدود يک و نيم درصد کل ظرفيت زاينده رود به فولاد مبارکه وارد
مي شود که اين مقدار بسيار ناچيز است. در عين حال طبق اعلام سايت وزارت نيرو 92 درصد آب کشور به بخش کشاورزي، 6 درصد مصارف خانگي و حدود 2 درصد آب کشور هم در کل صنايع مورد استفاده قرار مي‌گيرد که از اين 2 درصد، مقدار كمي در بخش صنعت فولاد کشور به گردش در مي‌آيد. بنابراين بسيار کم لطفي خواهد بود که صنايع کشور را به عنوان غولهاي مصرف کننده آب معرفي کنيم.

وي ضمن قدرداني از همه همکاران در واحدهاي توليد، تعميرات، پشتيباني و ستادي که در 6 ماهه اول سال جاري تلاش کردند تا شرکت به اهداف تعيين شده دست يابد، خاطر نشان کرد: از آنجايي که فصول پاييز و زمستان را پيش رو داريم بايد تمامي توان خود را به کار گيريم تا شرايط دست‌يابي به اهداف سالانه را فراهم نماييم.

وي در ادامه در خصوص اهميت موضوع تعالي سازماني در شركت گفت: اين درست است که فولاد مبارکه به بالاترين سطح در اين زمينه دست يافته است اما نبايد غافل شويم که رقبا نيز در حال ارتقاء خود هستند، پس بهتر است با به روز رساني سيستمها و ارتقاء امتيازات و دانش کارکنان و همچنين افزايش کيفيت وکميت محصولات خود در افزايش رضايتمندي مشتريان گام‌هاي موثرتري برداريم و امتيازات خود را در اين جايزه افزايش دهيم. اکنون وقت درجازدن نيست و اساساً شرايط رقابتي چنين اجازه‌اي به ما نمي‌دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي