جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4818

 فرماندار شهرستان پرديس:
  راه‎اندازي مترو مشکلات پرديس را برطرف مي‌کند 

پرديس - خبرنگارآفرينش

فرماندار شهرستان پرديس گفت: ساخت و راه‎اندازي مترو مي‎‌تواند مشکلات کنوني شهرستان پرديس را تا حدود زيادي برطرف کند.مرتضي حيدري در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: مطالعات مقدماتي متروي پرديس انجام شده و شرکت‌هاي داخلي و خارجي در اين زمينه اعلام آ‌مادگي کرده‎اند.وي ادامه داد: دولت تدبير و اميد تعهد کرده تا مسکن مهر را به پايان برساند و هيچ توقفي در 11 فاز اجرايي پروژه‌ هاي مسکن مهر پرديس مشاهده نمي‌‎شود. حيدري افزود: شهرستان پرديس دو سال است که به شهرستان ارتقا پيدا کرده و داراي فرمانداري شده است.

فرماندار شهرستان پرديس تصريح کرد: در ابتدا، اين شهرستان با توجه به وجود پارک فن‌آوري و دانشکده علوم شناختي به عنوان شهري تحقيقاتي و پژوهشي مطرح و براي جمعيت 180 هزار نفري پيش‌بيني شده بود؛ اما به مرور زمان اين سياست‌ها تغيير کرد و با اجراي بزرگ‌ترين پروژه مسکن مهر در پرديس، اين شهر تبديل به شهرستاني بزرگ و جمعيتي با افق 600 هزار نفري شد.

وي ادامه داد: اين تغيير سياست براي شهرستان مشکلاتي را ايجاد کرده است، دولت تدبير و اميد تعهد کرده تا مسکن مهر را به پايان برساند و اين موضوع با سرعت توسط شرکت عمران شهر جديد پرديس در حال انجام است و هيچ توقفي در 11 فاز اجرايي پروژه‌‌‎هاي مسکن مهر پرديس مشاهده نمي‌‎شود.

حيدري افزود: در فازهاي 11 و هشت، 11 هزار واحد مسکوني در حال ساخت است، مشکل عمده آن‌ها مسئله زيرساخت‌هاست که در اين رابطه چاره‎انديشي نشده و دولت گذشته بايد در مورد آن فکري مي‌‌کرد.فرماندار شهرستان پرديس تصريح کرد: اکنون مبالغ پرداخت شده توسط مردم بابت مسکن است، ولي براي تأمين زيرساخت ها نظير آب، برق، گاز، جاده، مدرسه، مسجد، مرکز فرهنگي و کلانتري با مشکل مواجه هستيم.

وي ادامه داد: معاون اول رئيس جمهوري اعلام کرده تا تکميل نشدن زيرساختها مسکن مهر تحويل داده نشود، مردم براي تحويل مسکن مهر بسيار مراجعه مي‌کنند و اين دو موضوع گره اين مسئله به حساب مي‌آيد؛ واقعيت اينجاست که تمام زيرساخت‌ها آماده نيست.حيدري تصريح کرد: 15 هزار واحد مسکن مهر آماده واگذاري است، اما بدون زيرساختها امکان تحويل وجود ندارد، اين پروژه‌‌ها حداکثر تا دو سال ديگر بايد تحويل داده شوند و تاکنون تأخير وجود داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي