جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4818

 رييس سازمان امور اراضي کشور:
 چهار ميليون هکتار از اراضي کشور واگذار شده است 

 دماوند - خبرنگارآفرينش

رييس سازمان امور اراضي کشور گفت: از ابتداي انقلاب تاکنون حدود چهار ميليون هکتار از زمينهاي کشور به بخش هاي مختلف کشاورزي، صنعتي، خدماتي، مسکوني و ... واگذار شده است.قباد افشار در گفت و گو باآفرينش اظهار کرد: از زمان استقرار دولت يازدهم حدود دو هزار نفر عوامل نظارتي امور اراضي در سطح استانها و شهرستانها بکارگيري شده‌اند.وي گفت: سال گذشته حدود 300 هزار هکتار از اراضي کشور را که پيش از اين واگذار شده بود، تحت نظر ابزارهاي نظارتي برديم و امسال نيز در نظر داريم تا 400 هزار هکتار ديگر را نظارت کنيم.

وي ادامه داد: با انجام ارزيابي، زمين واگذار شده به افرادي که طرحهاي خود را اجرا نکرده باشند پس گرفته مي‌شود و يا حداقل در مرحله نخست مهلتي براي اجراي طرحها به آنان داده مي‌شود.رييس سازمان امور اراضي کشور تصريح کرد: بر مبناي ارزيابي انجام شده، طرحها در حدود 40 درصد از اراضي کشور انجام نشده، برخي افراد تسهيلاتي دريافت کرده‌اند ولي طرحهايشان را اجرا نکرده‎اند که بايد وامهايشان را تسويه کنند و برخي ديگر نيز که طرحهايشان به مشکل خورده با حضور دستگاههاي مرتبط در جهت رفع مشکلاتشان اقدام مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: اين منابع ملي به منظور رفع نيازهاي مردم واگذار شده و انتظار مي رود به درستي صرف امور توليدي، صنعتي، اشتغالزايي و ... شود.افشار اضافه کرد: افرادي که قبل از سال 79 زمين به آنان واگذار شده اگر بتوانند طرحهايشان را بطور کامل اجرا کنند، سند مالکيت عرصه به آنان واگذار مي‌شود.وي تصريح کرد: افرادي که از سال 89 به بعد با واگذاري زمينها طرحهايشان را عملياتي و اجرايي کرده باشند، سند اعياني دريافت مي‌کنند.

رييس سازمان امور اراضي کشور خاطرنشان کرد: قراردادهاي واگذاري که افراد با مجموعه امور اراضي کشور دارند به عنوان سند رسمي است و بانکها مي‌توانند بر مبناي آن وام و تسهيلات پرداخت کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي