جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4822

 خاتمي با تاكيد برخطوط قرمزهسته‌اي:
 خروجي مذاکرات بايد رفع همه تحريم‌ها به صورت همزمان باشد 

 
خطيب نماز جمعه اين هفته تهران با تأکيد بر اين‌که خروجي مذاکرات ايران با گروه 1+5 بايد رفع همه تحريم‌ها به صورت همزمان باشد، اظهارات اخير نخست وزير انگليس را محکوم کرد.به گزارش ايسنا، آيت الله سيد احمد خاتمي در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران، با اشاره به مسأله مذاکرات هسته‌اي، گفت: ما در اين زمينه حرف نويي نداريم و حرف گذشته را تکرار مي‌کنيم که از اين مذاکرات با رعايت خطوط قرمز حمايت خواهيم کرد.

وي افزود: حرف يک کلمه است و آن اين است که عزت ايران اسلامي بايد حفظ شود و اين‌که برخي گفته‌اند هر توافقي بهتر از عدم توافق است، اسمش پذيرش ذلت است و پذيرشي که توأم با ذلت باشد توافقي ننگين و غيرقابل قبول است . عدم توافق باعزت شرف دارد به توافق ننگين اينچنيني.

خطيب جمعه تهران با بيان اين‌که خط قرمزمان خط ولايت است، تصريح کرد: از خطوط قرمز اين است که اولا" ظرفيت غني‌سازي بايد به اندازه نياز تأمين شود و اين نياز را نظام تعيين مي‌کند. همچنين تحقيق و پژوهش در زمينه هسته‌اي بايد ادامه پيدا کند، سايت فردو نيز همچون سايت نطنز بايد ظرفيت غني‌سازي خود را حفظ کند و ماهيت آب سنگين اراک محفوظ شود.خاتمي در ادامه تأکيد کرد: خروجي مذاکرات بايد رفع همه تحريم‌ها به صورت همزمان باشد.

وي همچنين به اظهارات اخير نخست وزير انگليس اشاره کرد و گفت: نخست وزير انگليس در اظهارات سخيفي دروغ اندر دروغ گفت. به دروغ برنامه هسته‌اي ما را متهم کرد، به دروغ ما را متهم به حمايت از تروريست کرد و گفت ما با مردمانمان بد تا مي‌کنيم و همه آنچه در خودشان بود به ما نسبت داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي