جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4823

 ميز خبر 

در نماز عيد قربان؛

موحدي کرماني: حج و کعبه اسير دستان وهابيون است

امام جمعه موقت تهران در مراسم نماز عيد سعيد قربان گفت: متاسفانه اعمال حج و خانه کعبه اسير دستان وهابيون است و آنها نمي گذارند که امت اسلام مناسک حج را به نحو مطلوب به جاي آورند.

به گزارش ايرنا، آيت الله محمدعلي موحدي کرماني که نماز عيد قربان تهران به امامت وي برگزار شد، در خطبه نخست اين آيين عبادي، افزود: اگر اعمال حج به خوبي صورت بگيرد، امت اسلامي والا مي شود. اگر امت اسلامي قدر حج را بداند و آنطور که بايد و شايد از برکات معنوي حج استفاده کند و از خواب غفلت بيدار شود و راه هاي مقابله با دشمن و مکايد دشمن را بشناسد ديگر هيچگاه طعم ذلت را نخواهند چشيد هرچند که متأسفانه حج و بيت الله الحرام اسير دست وهابيون است و نمي گذارند امت اسلامي از مزاياي معنوي آن به خوبي استفاده کنند.

وي اضافه کرد: اگر کعبه قائم باشد، دين هم قائم است. به برکت کعبه مردم قائم مي شوند و روي پا مي ايستند و مستقل مي شوند و خود تصميم مي گيرند و عزت مي گيرند و همه اينها به برکت آن تجمع عظيم است که اطراف کعبه شکل مي گيرد و از اين طريق طاغوت را شناسايي مي کنند.

طالبان پاكستان با داعش بيعت كرد

طالبان پاکستان اعلام کرده است، از داعش در عراق و سوريه تبعيت مي‌کند و از تمام شبه‌نظاميان در سراسر جهان خواسته تا به داعش در خاورميانه کمک کنند تا کمپيني را که براي ايجاد يک خلافت اسلامي جهاني به راه انداخته، به ثمر برساند. به گزارش خبرگزاري رويترز، اين بيانيه از جانب طالبان پاکستان پس از اقدام ايمن الظواهري،‌ رهبر القاعده در سپتامبر سال جاري ميلادي و انتصاب عاصم عمر به عنوان امير شاخه آسياي جنوبي اين گروه شبه‌نظامي صورت گرفت. اگرچه هنوز شواهدي کم درباره ائتلاف ميان طالبان و داعش وجود دارد، اما گزارش‌ها حاکي از آن است که تعدادي از فعالان داعش در پيشاور پاکستان اقدام به توزيع جزواتي براي عضوگيري و جلب حمايت کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي