جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4827

 مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي چهارمحال و بختياري:
 اجراي طرح تعادل‌بخشي آب زيرزميني، کمک شاياني به متعادل شدن آب‌هاي زيرزميني مي‌کند 

 شهركرد - رحيمي

دکتر حسين صمدي روز چهارشنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه گفت: با توجه به وابستگي بالاي چهارمحال و بختياري به منابع آب‌ زيرزميني، اجراي طرح تعادل‌بخشي آب زيرزميني کمک شاياني به متعادل شدن آب‌هاي زيرزميني مي‌کند.

مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي چهارمحال و بختياري افزود: اعتبارات استاني امسال نسبت به سال گذشته 4 برابر شده و اين موضوع مهمي است تا درراستاي تعادل‌بخشي آب‌هاي زيرزميني قدم برداريم. وي تاکيد کرد: بسياري از روستاهاي استان با کمبود آب روبه‌رو هستند و صنايعي مانند کارخانه سيمان نيز با تانکر آبرساني مي‌شود که تأمين آب براي کل استان مانند پروژه انتقال آب بن تا بروجن را در دستور کار داريم.

دکتر صمدي گفت: اجراي طرح انتقال آب بن تا بروجن نزديک به 40 درصد جمعيت استان را آبرساني مي‌کند که اکنون در مرحله مناقصه براي تعيين سرمايه‌گذاري هستيم که 2 تا 3 ماه آينده تعيين تکليف مي‌شود. وي افزود: در 20 سال گذشته در استان چهارمحال و بختياري به اشتباه مجوزهاي حفر چاه زيادي صادر شده که اين امر به منابع آب‌هاي زيرزمين ما آسيب‌هاي جدي وارد کرده است. صمدي بيان داشت: در حال حاضر ما شاهد 5 هزار چاه و 800 قنات در استان چهارمحال و بختياري هستيم که يا خشکيده‌اند و يا با مشکل شديد کمبود آب مواجه شده‌اند و اين امر دردسرهاي زيادي را براي کشاورزان اين استان به همراه داشته است.

مديرعامل آب ‌منطقه‌اي چهارمحال و بختياري اضافه کرد : در حال حاضر در اين استان 70درصد آب بخش کشاورزي از طريق منابع زيرزميني به ويژه چاه‌ها تامين مي‌شود و در بخش صنعت نيز اين ميزان 97 درصد است که اين امر خسارت‌هاي شديدي را به منابع آب‌هاي زيرزميني ما وارد کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي