جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4831

 ميز خبر 

داعش: واتيکان را تصرف و ساکنانش را به بردگي مي گيريم

گروهک تروريستي داعش در شماره جديد نشريه خود تهديد کرد که واتيکان پايتخت مسيحيان کاتوليک جهان را اشغال و ساکنان آن را به اسارت خواهد گرفت.

به گزارش ايرنا، روي جلد آخرين شماره مجله گروه تروريستي داعش که 'دابق' نام دارد و به زبان هاي عربي و انگليسي در اندونزي چاپ مي شود، پرچم سياه داعش ديده مي شود که به نشانه عزم اين گروهک تروريستي براي حمله و اشغال واتيکان و ميدان 'سنت پيتر' رم (پايتخت ايتاليا) به اهتزاز در آمده و روي آن نوشته شده است: حمله صليبي شکست خورده. داعش به نقل از يکي از سرکردگانش به نام 'ابومحمد العدناني' مي افزايد: اگر ما نتوانيم رم را اشغال کنيم فرزندان ما نسبت به اين کار اقدام خواهند کرد و کودکان اين شهر را در بازارها به عنوان برده خواهند فروخت.

مان: ديدار ظريف و اشتون سودمند بود

سخنگوي کاترين اشتون نماينده گروه 1+5 در مذاکرات هسته‌اي با ايران، گفت: مذاکرات ظريف و اشتون سودمند بود.

مايکل مان سخنگوي کاترين اشتون پس از ديدار محمدجواد ظريف و وزير امور خارجه کشورمان و خانم اشتون در وين پايتخت اتريش در صفحه توئيتر خود نوشت: ظريف و اشتون در ديدار خود که بيش از دو ساعت و نيم به طول انجاميد مذاکراتي سودمند داشتند.

زخمي شدن 3 سرباز ناجا در حمله مسلحانه

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان گفت: سه شرور مسلح در اقدامي کور و کمين سه نفر از ماموران نيروي انتظامي را در منطقه راسک شهرستان سرباز واقع در جنوب استان زخمي کردند که بلافاصله در جريان تعقيب و گريز زخمي و دستگير شدند.

سردار 'حسين رحيمي' در گفت و گو با ايرنا افزود: حدود سه ساعت قبل ماموران نيروي انتظامي در تردد در منطقه سرباز در کمين اشرار مسلح قرار گرفتند و سه نفر از ماموران مجروح شدند که حال همگي خوب است. وي اظهار داشت: با وقوع اين حادثه به سرعت گروههاي کمکي از ماموران نيروي انتظامي براي مقابله با اشرار مسلح در منطقه حضور يافتند.

وي گفت: هر سه نفر اشراري که به سمت ماموران نيروي انتظامي تيراندازي کرده بودند در عمليات تعقيب و گريز مجروح و دستگير شدند.

موساد منابع اطلاعاتي خود را از ترکيه فراخواند

در پي کشف نقاط ضعف سيستم سپر دفاعي اسرائيل توسط مقاومت ، اين رژيم به تعدادي از منابع ترک خود مظنون شده و با فراخوان آنها به اسراييل به بهانه توجيه و آموزش ، آن ها را بازداشت و مورد شکنجه قرار داده است.

«گنبد آهنين» نام سامانه اي است که براي مقابله با خطرات کوتاه برد طراحي شده، اين سامانه در وهله نخست براي قطع حملات راکتي از سمت غزه و لبنان در نظر گرفته شده است.

اما در جنگ اخير غزه نيز باز هم سپر دفاعي اسرائيل نشان داد که نقاط ضعف بسيار زيادي دارد به طوري که نيروهاي مقاومت موفق شدند فرودگاه هاي تل آويو را نيز مورد حمله قرار دهند .در پي کشف اين نقاط ضعف ، رژيم صهيونيستي به تعدادي از منابع اطلاعاتي خود در ترکيه مظنون شده و آنها را تحت تعقيب قرار مي دهد .

"ژاسمين" يکي از جاسوسان زن موساد در ترکيه بوده است که پس از مدتي با نيروهاي امنيتي ترکيه نيز اقدام به همکاري مي کند. وي پس از معرفي جاسوسان موساد به ترکيه ، به کمک نيروهاي امنيتي اين کشور به يک کشور ثالث گريخته است.

اعدام 5 هزار مرد و اسارت 7 هزار زن ايزدي بدست داعش

طبق تحقيقات صورت گرفته، در زمان ورود تروريست‌هاي داعش به کوه سنجار در عراق در ماه اوت هزاران مرد ايزدي کشته شدند که يادآور قتل‌عام سربرنيتسا است.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه ديلي ميل، حادثه وحشتناک کشتار ايزدي‌هايي که از کوه سنجار واقع در عراق فرار نکردند، کمتر از قتل‌عام مردان و پسران در سربرنيتسا نيست. سازمان ملل تاييد کرده است که 5000 مرد اعدام و 7000 زن به عنوان برده جنسي اسير شدند. در اين ميان سر حدود 10 مرد در روستاي حردان عراق به دست تروريست‌هاي داعش بريده شد.

تروريست‌هاي داعش پس از ورود به سنجار وارد روستاها مي‌شدند و به انتخاب خودشان زناني را به عنوان برده جنسي مي‌بردند. ده‌ها هزار آواره ايزدي به پناهگاه‌ها و روستاهاي سراسر منطقه کردنشين شمال عراق رفتند که اين مهاجرت اجباري در ماه اوت صورت گرفت اما تعداد مساوي نيز در پشت خطوط داعش به دام افتادند.

لاوروف: مسکو روي کيفيت مذاکرات متمرکز است

وزير امور خارجه‌ روسيه درباره‌ مذاکرات هسته‌اي ايران گفت: احتمال دارد در اين دوره از رايزني‌ها در وين توافقاتي صورت گيرد.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري ريانووستي، سرگئي لاوروف، وزير امور خارجه‌ روسيه پس از ديدار با همتايان آمريکايي و فرانسوي‌اش در پاريس در يک کنفرانس خبري اظهار کرد:‌ احتمال دارد در اين دوره از رايزني‌ها در وين توافقاتي صورت گيرد. وي همچنين تاکيد کرد:‌ مسکو روي کيفيت مذاکرات تمرکز کرده است.

وزير امور خارجه‌ روسيه افزود: در نگاه اول مسائلي که بايد روي آنها به توافق رسيد سخت به نظر نمي‌آيند. با اين حال پيش از پايان يک دور مذاکرات طولاني همه طرف‌ها خواستار دستيابي به امتيازات بيشتر هستند. اما من اطمينان دارم که توافق ممکن است.

لاوروف در سخنانش با اشاره به ضرب‌الاجل 24 نوامبر براي حصول توافق هسته‌اي نهايي ميان ايران و گروه 1+5 گفت: من نمي‌توانم تضمين کنم که تا قبل از 24 نوامبر اين توافق صورت گيرد. اين تاريخ مقدس نيست اما ما تمام تلاشمان را مي‌کنيم تا پيش از سررسيد اين تاريخ به نتيجه برسيم.

دادگاه عربستان آيت‌الله النمر را به اعدام محکوم کرد

دادگاه عربستان با صدور حکمي بدوي، دستور به اعدام آيت‌الله "نمر النمر" داد.به گزارش مهر، روزنامه عکاظ در خبري فوري گزارش داد: دادگاه کيفري در رياض کمي پيشتر حکم اوليه‌اي را براي اعدام آيت‌الله نمر النمر، روحاني برجسته شيعه صادر کرد.

به نوشته اين روزنامه، اتهام‌هاي مختلفي عليه اين روحاني برجسته از جمله "فتنه انگيزي در القطيف" و "حمايت از نافرماني‌ها در بحرين" مطرح شده است.در همين راستا، محمد النمر، برادر آيت‌الله نمر النمر در صفحه خود در توييتر نيز صدور اين حکم عليه برادرش را تاييد کرد. آيت‌الله نمر النمر در هشتم ژوئيه سال 2012 بازداشت شد که بازداشت وي اعتراضاتي در عربستان را به دنبال داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي