جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4831

 ميز خبر 

ادعاي دبيرکل اتحاديه عرب درخصوص جزاير سه‌گانه

دبيرکل اتحاديه عرب در قضاوتي نادرست و موهن جزاير سه‌گانه را حق امارات خواند. نبيل العربي در گفت‌وگو با روزنامه البيان چاپ امارات با تاکيد بر آنچه که حق امارات بر جزاير سه گانه خواند، مدعي شد: همه کشورهاي عربي و همه قطعنامه‌ها و بيانيه‌هاي صادره بر مواضع امارات و ضرورت حل اين مساله با استفاده از ابزارهاي موجود از جمله ارجاع به دادگاه بين‌المللي تاکيد دارند.

وي مدعي شد: ‌معتقدم اين مساله بايد انجام شود. امارات در اين خصوص حق کامل دارد و از اين رو وقتي به دستگاه‌هاي قضايي مراجعه مي‌کند بايد به حقش دست يابد.به گزارش ايسنا اين ادعا در حالي مطرح مي‌شود که مقامات کشورمان همواره بر حق حاکميت بر جزاير سه‌گانه تاکيد دارند و ادعاها درخصوص حاکميت امارات بر اين جزاير را دخالت در امور داخلي ايران مي‌دانند.

حيدرالعبادي: بغداد امن است

حيدرالعبادي، نخست وزير عراق در سخناني تاکيد کرد: نيروهاي مسلح عراق پس از اينکه برخي مناطق به ويژه در ديالي را از تروريست‌هاي داعش پاکسازي کردند پيروزي‌هاي زيادي به دست آورده‌اند.

وي تصريح کرد: بغداد در حال حاضر بيش از هر زمان ديگري امن است و ما اعضاي داعش را از اطراف آن رانده‌ايم و بغداد هيچ گاه با شايعه پراکني‌هاي مغرضانه سقوط نخواهد کرد. العبادي بر وجود تحولاتي در استان صلاح الدين به نفع نيروهاي امنيتي تاکيد کرد و گفت: گروه داعش با انتشار شايعاتي از نزديک شدن خود به بغداد يا وارد شدن به فرودگاه بين المللي آن‌ها سعي مي‌کند شهروندان را گمراه کند. اين شايعات پس از فروپاشي روحيات داعش به خاطر ضربات دردناک نيروهاي ارتش به اين گروه منتشر مي‌شود.

مدودف: قصد احياي شوروي را نداريم

نخست وزير روسيه تاکيد مي‌کند که مسکو قصد احياي شوروي را ندارد. وي اتفاق نظر بين‌المللي را راه حل مقابله با داعش مي‌داند نه تصميمات يکجانبه. مدودف "ريست" روابط با آمريکا را مشروط به لغو تحريم‌ها دانسته و مي‌گويد تحرکات نظامي کشورش تهديدي براي هيچ کشوري نيست.

به گزارش دويچه‌وله، ديميتري مدودف، نخست‌وزير روسيه در گفتگو با شبکه خبري سي.ان.بي.سي گفت: که هيچ "ريستي" (reset) در روابط ميان آمريکا و روسيه صورت نمي‌گيرد چرا که هنوز محدوديت‌هايي يکجانبه ميان دو کشور وجود دارد. اين روند کاملا غير ممکن است. بگذاريد شفاف سخن بگويم. ما با اين تحريم‌ها مقابله مي‌کنيم، من شکي ندارم که پس از مدتي اين تحريم‌ها رفع مي‌شود و تحريم ديگري اعمال نخواهد شد. اما نمي‌توانيم اين حقيقت را انکار کنيم که اين مسائل روابط ميان واشنگتن و مسکو را تخريب کرده است.

فراخوان براي "انتفاضه مسلحانه" در ليبي

در حالي که رهبر "عمليات کرامت" در ليبي اعلام کرده که "جنگ آزادسازي" شهر بنغازي از تندروها طي ساعات آتي آغاز مي‌شود، فعالان در ليبي از تمامي ليبيايي‌ها خواستند تا براي آغاز انتفاضه‌اي مسلحانه جهت کمک به ارتش و پليس به بنغازي بيايند.

به گزارش الجزيره، خليفه حفتر، فرمانده سابق نيروهاي زميني "ارتش ملي ليبي" که در حال حاضر رهبري عمليات کرامت را برعهده دارد در سخناني اعلام کرد: "جنگ آزادسازي" شهر بنغازي در شرق ليبي از "تندروها" ظرف ساعات آتي آغاز مي‌شود براي همين از تمامي ساکنان اين شهر مي‌خواهم تا آرامش و صبر و پايداري خود را حفظ کنند. وي افزود: ساعات آتي در بنغازي بسيار سخت خواهد بود اما بايد امنيت را به شهر بازگردانيم.

خطر سقوط پايگاه هوايي "عين الاسد" در الانبار عراق به دست داعش

در حالي که مسئولان عراقي اخباري مبني بر نزديک شدن داعش به فرودگاه بين‌المللي بغداد را تکذيب کردند، منابع رسمي و عشاير اين کشور تاکيد کردند: داعش از چند روز گذشته شهر البغدادي در استان الانبار (240 کيلومتري غرب بغداد) را محاصره کرده که پايگاه هوايي مهم "عين الاسد" در آنجا قرار دارد.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط، ناجي عراک، شهردار البغدادي در گفت‌وگويي مطبوعاتي عنوان داشت: اعضاي گروه تروريستي داعش از تمامي طرف‌ها شهر البغدادي را محاصره کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي