جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4831

 تريبون اقتصادي 

 تسهيل شرايط صدور رواديد روسيه براي تجار ايراني

سفير روسيه در ايران از تسهيل شرايط صدور رواديد روسيه براي تجار ايراني خبر داد و اظهار اميدواري کرد که ايران نيز هر چه سريع‌تر در اين زمينه آخرين اقدامات را انجام و پاسخ نهايي را ارائه دهد تا در نهايت قراردادي امضا شود و مشکلاتي که سفرا در اين زمينه دارند، برطرف شود.به گزارش ايسنا، لوان جاگريان در همايش کاربردي تجارت با روسيه با بيان اين‌که بازار روسيه بازاري پيچيده‌اي است و مشکلات زيادي دارد، گفت: با توافقات صورت گرفته و مذاکرات خوبي که داشتيم به طور قطع چشم انداز خوبي را پيش‌بيني مي‌کنيم.

وي با بيان اين‌که منتظر يک هيات روسي براي ادامه رايزني‌ها هستيم، گفت: فکر مي‌کنم وظيفه عمده ما اين است که شرايط مساعدي را براي بسط و توسعه همکاري‌هاي اقتصادي ايجاد کنيم. چون مشاهده مي‌شود که تجار در زمينه صدور رواديد گله‌مندند.سفير روسيه در ايران تاکيد کرد: در حال حاضر شاهد تحريم‌هايي ضد روسيه هستيم و کشورهاي غربي اين تحريم‌هاي يک جانبه را اعمال کرده‌ و مي‌گويند که اگر مطابق با سياست‌هاي آن‌ها عمل کنيم تحريم‌ها را لغو مي‌کنند ولي ما هرگز از هيچ کشوري خواهش نکرديم که اين تحريم‌ها را لغو کند.وي ادامه داد: اين را قبول داريم که کشور ما از تحريم‌ها يکجانبه ضرر مي‌کنند ولي کشورهاي اروپايي و آمريکايي نيز از اين موضوع ضرر مي بينند.

وام مسکن کلانشهرها50 ميليون شد

سخنگوي دولت گفت: وام مسکن در کلان‌شهرها 50 ميليون تومان شد.به گزارش آفرينش ،محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت در حاشيه جلسه هيات وزيران در جمع خبرنگاران از افزايش سقف تسهيلات در کشور خبر داد و گفت: هم سقف وام بالا رفته و هم ارزان شده و ما به‌ التفاوت آن را خود دولت بايد تامين کند.سخنگوي دولت از افزايش وام مسکن در کلانشهرها به 50 ميليون، در شهرهاي کوچک و داراي جمعيت بالاي 200 هزار نفر به 40 ميليون و ساير شهرها 30 ميليون تومان خبر داد و گفت: به اين ترتيب افزايش سقف تسهيلات اين امکان را فراهم مي‌کند که افراد متقاضي با اولويت‌هايي که گفته شده، بتوانند نسبت به تامين مسکن اقدام کنند. اين وام‌ها متوجه زوج‌هاي جوان و اقشار کم‌درآمد است.

وي افزود: مجموعه اقدامات دولت در جهت ساخت‌ و‌ سازهاي مسکن به فضاي اقتصادي کشور کمک مي‌کند تا دولت سياست خروج از رکود را با سرعت بيشتري دنبال کند.نوبخت تصويب لايحه استملاک و اجاره اتباع خارجي در کشور را از ديگر مصوبات دولت عنوان کرد و گفت: اين مصوبه آماده ارسال به مجلس شد. با اين کار مي‌خواهيم امکان حضور سرمايه‌گذاران خارجي را در کشور فراهم کنيم.سخنگوي دولت از اختصاص مبلغ 55 ميليارد تومان در خصوص محيط زيست براي مقابله با پديده گرد و غبار و خشکسالي و احياي درياچه‌ها خبر داد.

نوبخت خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد اعلام شده براي کساني که قصد بازسازي بافت‌هاي فرسوده دارند مبلغي را براي وام اختصاص داده‌ايم که در کلانشهرها تا 20 ميليون با سود 9 درصد براي وديعه و 10 درصد براي کساني که از تامين مسکن استفاده مي‌کنند و براي ساير شهرها 10 و 15 ميليون تومان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي