جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4831

 خبر 

 طرح هادي روستايي بازدارنده توسعه تغيير کاربري‌هاي غيرقانوني

شميرانات - خبرنگارآفرينش

فرماندار شهرستان شميرانات گفت: طرح هادي روستايي عاملي بازدارنده در توسعه و افزايش ساخت و سازهاي غيرمجاز و تغيير کاربري‌هاي غيرقانوني در روستاها به ويژه در شميرانات است.

عزت‌ا... خان‌محمدي در گفتگو با خبرنگار آفرينش؛ طرح جامع روستايي و اجراي آن در حوزه تغيير کاربري را مانعي بزرگ در مسير بروز تخلف در حوزه عمراني برشمرد و گفت: روستاهاي شميرانات به عنوان پايگاههاي گردشگري در پايتخت در سالهاي اخير آماج تاخت و تازهاي افراد قانون گريز بوده است.

خان‌محمدي در ادامه اين مطلب افزود: مقام معظم رهبري در کنار دغدغه فرهنگ و اقتصاد بر جلوگيري از تعرض به اراضي دولتي و ملي و تخريب محيط زيست و ساخت و سازهاي غير مجاز تاکيد زيادي دارند.

توزيع بذور اصلاح شده در کشت پاييزه بين زارعان آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از توزيع بذور اصلاح شده در کشت پاييزه بين زارعان آذربايجان غربي خبر داد. مقصود قرباني اظهار داشت: به منظور اصلاح ارقام موجود و توليد محصول با کيفيت در استان اقدام به توزيع بذور اصلاح شده کرده‌ايم.وي با بيان اينکه کشت پاييزه در آذربايجان غربي از اوايل مهر ماه آغاز شده، تصريح کرد: در آذربايجان غربي عمدتا گندم و جو کشت مي‌شود براي اين منظور 14 هزار تن بذور اصلاح شده در بين زارعان توزيع شده است.

قرباني با بيان اينکه آذربايجان غربي يکي از قطب‌هاي توليد گندم کشور به شمار مي‌‌رود، افزود: کشت گندم پاييزه در اغلب شهرهاي اين استان انجام مي‌گيرد. 

700فرآورده فاقد استاندارد ملي در همدان شناسايي شد

همدان-مجيد ملکيان

مديرکل استاندارد استان همدان با اشاره به اينکه 700 فرآورده فاقد استاندارد ملي در همدان شناسايي شده است، گفت: براي توسعه خدمات تعيين ماهيتي براي صادرات کالا نياز به 4 هزار ميليون ريال اعتبار است.

فرهاد تيموري در شوراي استاندارد استان همدان با ارائه گزارش عملکرد استاندارد همدان در دو بخش با اشاره به اينکه 335 واحد زير پوشش استاندارد در همدان وجود دارد، گفت: 409 محصول در همدان داراي پروانه استاندارد هستند. تيموري بيان کرد: تعداد 336 مدير کنترل کيفيت در بخش‌هاي مختلف، غذايي، کشاوري، ساختماني و معدني، بسته بندي و سلولزي، نساجي و چرم، برق و الکترونيک، شيمي و پتروشيمي، مکانيک و فلزشناسي، خودرو و نيرومحرکه اشتغال دارند. وي با اشاره به موضوع استاندارد در صادرات و واردات از همدان، گفت: از مهرماه سال گذشته تا مهرماه امسال تعداد 777 گواهينامه صادراتي براي تسهيل در صادرات صادر شده، ضمن اينکه کليه واحدهاي توليدي صادراتي همدان پروانه استاندارد دارند. تيموري تصريح کرد: براي توسعه خدمات تعيين ماهيتي براي صادرات کالا تا کنون 65 مورد تعيين هويت و مجوز واردات صادر شده ضمن اينکه براي توسعه اين امر نياز به 4 هزار ميليون ريال اعتباراست. وي با اشاره به اهميت گردشگري در همدان گفت: نياز است تا نسبت به تدوين و اجراي استانداردها در حوزه خدمات گردشگري نظير سفره خانه‌ها، هتل آپارتمان‌ها، تورهاي مسافرتي، رستوران‌ها، صنايع دستي و غيره اقدامات لازم انجام شود.

تيموري با بيان اينکه 23 واحد در زمينه آزمايشگاهي مورد بازرسي و آموزش و تأييد صلاحيت قرار گرفتند گفت: ميزان سرمايه گذاري در اين موضوع 46 هزار ميليون ريال و اشتغالزايي 60 نفر را به همراه داشت.

با مشارکت سرمايه گذاران داخلي؛

نوسازي شبکه فرسوده آب استان خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون برنامه ريزي و بهبود مديريت آبفاي خوزستان از اصلاح و بازسازي شبکه فرسوده آب شهرهاي استان با مشارکت سرمايه گذاران ايراني خبر داد و گفت: اين طرح با اولويت شهرهاي جنوبي استان بزودي آغاز مي‎شود.

عليرضا قرينه گفت : تأمين آب شرب بهداشتي مردم هدف اصلي اين دستگاه خدمت رسان و دغدغه اصلي کارکنان شرکت آب وفاضلاب استان است و با توجه به روند کاهشي تخصيص اعتبارات عمراني در سالهاي اخير و رويکرد دولت مبني بر کاهش وابستگي به اعتبارات دولتي در بودجه‌هاي سنواتي، آبفاي خوزستان همواره با ارائه طرحها و پروژه‎‌هايي درصدد بهبود وضعيت کمي و کيفي آب در استان بوده است. وي هدف اصلي از اجراي طرح اصلاح شبکه فرسوده آب استان را کاهش هدررفت آب و ارتقاء رضايتمندي مشترکان عنوان و خاطر نشان کرد: در اين طرح از محل اعتبار ظرفيتهاي قانوني خريد تضميني آب توسط دولت، حدود 3 هزار کيلومتر شبکه فرسوده آب استان اصلاح و نوسازي خواهد شد که هم اکنون در مرحله عقد قرارداد مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي