جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4831

 خبر 

 11 هکتار توسعه فضاي سبز شهر کاشان

کاشان - سيد حسين صدري

شهردار منطقه دو شهرداري کاشان از توسعه 11 هکتاري فضاي سبز اين منطقه طي شش ماهه اخير خبر داد.عباس گلبيدي سرانه فضاي سبز هر شهروند کاشاني را بيش از 29 متر مربع اعلام کرد و افزود: تغيير گونه‌هاي گياهي منطقه و استفاده از گونه‌هايي مقاوم و متناسب با آب و هواي کويري و خشک اين شهر از جمله راهکارهاي اصلي در دستور کار شهرداري کاشان براي توسعه فضاي سبز شهري است.

به گفته وي، تغيير زمان آبياري از ساعات گرم به ساعات اوليه و پاياني روز بخشي ديگر از راهکارهاي مهم در خصوص کاهش آب مصرفي و توسعه پايدار فضاي سبز در اين منطقه است.

وي با اشاره به کارکردهاي مهم فضاي سبز و نقش برجسته آن در توسعه پايدار شهري گفت: جلوگيري از فرسايش خاك، كاهش آلودگي صوتي، كاهش اثرات باد، زيباسازي شهر و تصفيه آب و هوا بخشي ديگر از تاثيرات مهم در توسعه فضاي سبز شهري مي باشد.وسعت فضاي سبز منطقه دو شهرداري کاشان 400 هکتار است و 20 بوستان در اين منطقه احداث، به‌سازي و ساماندهي شده است.

نوسازي اسکروبرهاي کوره بلند شماره يك ذوب آهن اصفهان

اصفهان - راعي

بازسازي و نوسازي اسکروبرهاي مکنده گرد و غبار کوره بلند شماره يك به همت تلاشگران ذوب آهن در حال انجام و رو به اتمام است .

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس عباسعلي قيصري قائم مقام کوره بلند شرکت ذوب آهن اصفهان به حساسيت بازسازي اين اسکروبرها اشاره کرد و گفت : وظيفه اصلي اين اسکروبرها کشيدن گرد وغبار نوارهاي نقاله حمل مواد به بونکرهاي کوره بلند مي‌باشد، همچنين انتقال آگلومره و سنگ آهن از آگلومراسيون و کک از واحدکک سازي ديگر وظيفه اصلي اين نوارهاي نقاله مي‌باشد. قائم مقام کوره بلند گفت: از بدو راه‌اندازي کوره‌ها اين اسکروبرها نوسازي نشده بود و با بررسي‌هاي انجام شده از دو سال پيش نياز به نوسازي اين اسکروبرها احساس شد که با توجه به قدمت اين تاسيسات تنها از 65 درصد ظرفيت استفاده مي‌شد. وي افزود: با همکاري مهندسي نت مکانيك قطعات توسط شرکت مرات پولاد ساخته شد و برنامه‌ريزي لازم انجام و توسط شركت يكتا نصب پيمانكار فرعي شركت برق آرا تعويض آنها در حال اجرا مي‌باشد. هم اكنون دو اسکروبر نوسازي و دو عدد باقي مانده تا چهل روز آينده به اتمام خواهد رسيد.

وي به افزايش راندمان وکارايي با پايان نوسازي اسکروبرها بصورت صد در صد اشاره کرد و از مهندسي نت مکانيک، مديريت راهبري ماشين‌آلات سنگين، مهندسي نت راه وساختمان، پرسنل انرزي و دفتر فني کوره بلند، شرکت مرات پولاد، شرکت يکتا نصب وتمامي مديريتهاي که در نوسازي اسکروبرها با مديريت کوره بلند همکاري نمودند قدرداني نمود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي