جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4831

 کارلوس کي‌روش:
 حمايت از تيم ملي دو برابر جام‌جهاني شود 

 
سرمربي تيم ملي معتقد است که بازيکنان دراردوي پرتغال ثابت کردند اگر فرصت کاروشرايط مناسب را داشته باشند، مي‌توانند با ارائه عملکردي خوب باعث افتخار براي کشوروملت ايران باشند.کي‌روش بعد ازپيروزي تيم ملي برابر بنفيکا گفت: ترجيح مي‌دهم اين مسابقه را يک تمرين خيلي خوب براي بازيکنان تصور کنم. تمريني که در آن توانستيم سخت کار کنيم. اين فرصت را داشتيم تا عملکرد بازيکنان را مقابل تيم خوب و پرسرعت بنفيکا شاهد باشيم. فکر مي‌کنم بازيکنان با تمرکز خوبي اين ديداررا به اتمام رساندند.

اين دوبازي فرصتي دوباره به بازيکناني که در جام‌جهاني حضور داشتند بود تا بتوانيم عملکرد آنها را بعد از چند ماه مورد ارزيابي قرار دهيم وهمين طوربه بازيکنان جوان‌تر نيز ميدان داده شد تا آمادگي خود را به سطح بالاتري برسانند؛ چرا که در جام ملت‌هاي آسيا با تيم‌هايي روبه‌رو خواهيم شد که بازيکنان شاغل درليگ‌هاي اروپا دارند.وي درادامه اظهار داشت: تنها راهي که مي‌توانيم فوتبال خود را توسعه ببخشيم، انجام اين گونه بازي‌هاست.

با کنارهم قرار دادن بازيکنان باتجربه و جوان‌ مي‌توانيم تيم خود را در اين اردوها بسازيم و بازيکنان کنار همديگر اين فرصت را پيدامي‌کنند که با يک نگرش آماده شوند و با تعهدي که ازخود در اين بازي‌هاي تدارکاتي نشان مي‌دهند بتوانند در تيم ملي خود را به اثبات برساند.

کي‌روش در ادامه درباره جام ملت‌هاي آسيا و شانس ايران دراين تورنمنت بيان کرد: ابتداراجع به تيم‌هاي ژاپن، کره‌جنوبي و استراليا صحبت مي‌کنم. استراليا که ميزبان رقابت‌هاي جام‌ ملت‌هاست و درخانه بازي مي‌کند.

بنابراين نسبت به تيم‌هاي ديگر کارراحت‌تري دارد. اگرازبعد واقع‌گرايانه نگاه کنيم تيم‌هاي کره‌جنوبي، استراليا و ژاپن شانس صعودشان نسبت به تيم‌هاي ديگرروي کاغذ بيشتر است. آن هم به اين دليل است که بازيکنان شاغل در ليگ اروپا دارند. البته تيم‌هايي مثل قطر،ازبکستان، عربستان و امارات نيز خوب هستند و بايد ببينيم چه اتفاقي مي‌افتد. همين طوردرگروه خودمان تيم‌هاي بحرين، قطر و امارات هستند و اگر بخواهيم از گروه صعود کنيم بايد سخت کارکنيم وکاملا آماده باشيم.

به حمايت‌هاي زيادي ازفدراسيون فوتبال نياز داريم، همان طور که قبل از جام‌جهاني تيم ملي را به خوبي پشتيباني کردند. درحال حاضر به اين حمايت‌ها احتياج بيشتري داريم. اگرمي‌خواهيم در مسابقات حضوري قوي داشته باشيم بايد اين حمايت‌ها نسبت به برزيل دو برابر شود؛ چرا که دربرزيل رقباي ما توقع خاصي از ما نداشتند ولي در استراليا اين گونه نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي