جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839

 ميز خبر 

از سوي رهبر معظم انقلاب ؛

مراسم ترحيم عالم مجاهد و پارسا حضرت آيت الله مهدوي‌کني برگزار شد

مراسم ترحيم و بزرگداشت عالم مجاهد و پارسا حضرت آيت الله مهدوي‌کني (رضوان الله عليه) از سوي حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در حسينيه امام خميني(ره) برگزار شد.

در اين مراسم که با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي، اعضاي خانواده و بستگان و شاگردان آيت الله مهدوي کني، رؤساي قوا، علما و روحانيون، شخصيتها و مسئولان کشوري و لشکري و اقشار مختلف مردم برگزار شد، قاريان قرآن کريم آياتي از کلام الله مجيد را تلاوت کردند و سپس مداحان اهل بيت در رثاي حضرت سيد الشهدا عليه السلام و در سوگ رحلت مرحوم آيت الله مهدوي کني به مرثيه سرايي پرداختند.

عراق حملات شيميايي داعش را تاييد کرد

مقامات عراقي براي نخستين بار تأييد کردند که شبه‌نظاميان داعش از سلاح‌هاي شيميايي استفاده کرده‌اند. وزير خارجه آلمان ضمن اعلام هشدار، خواستار بررسي اين موضوع در شوراي امنيت سازمان ملل است.

به گزارش بي‌بي‌سي، گزارش‌هاي منتشر شده در مورد استفاده شبه‌نظاميان گروه تروريستي داعش از سلاح‌هاي شيميايي، نگراني دولت آلمان را برانگيخته است.

وزير خارجه آلمان، فرانک‌والتر اشتاين‌ماير در گفت‌وگويي تلفني با دبيرکل سازمان ملل، بان کي مون خواستار بررسي اين موضوع در شوراي امنيت سازمان ملل شد. به گزارش خبرگزاري آلمان، بان کي مون پذيرفته که اين موضوع در دستور کار شوراي امنيت قرار گيرد.روزنامه "واشنگتن‌پست" اطلاعاتي دريافت کرده که نشان مي‌د‌هند شبه‌نظاميان افراطي به انبار سلاح‌هاي شيميايي دست يافته‌اند.

هاموند: توافق انگليس با كشورهاي خليج فارس در مورد ايران

وزير خارجه انگليس با تاکيد بر اهميت هماهنگي با رياض جهت ريشه کن کردن گروه هاي تروريستي عنوان داشت: دين اسلام از اقدامات وحشيانه اي که داعش دست به آن مي زند، مبراست.

به گزارش رويترز وي همچنين در پاسخ به سوالي در خصوص روابط انگليس با ايران نيز گفت: من تاکيد مي کنم که توافق و تفاهمي ميان انگليس و کشورهاي حوزه خليج فارس در خصوص لزوم حل و فصل مسالمت آميز پرونده هسته اي ايران وجود دارد.

ما معتقديم که مذاکرات 1+5 پيشرفت هاي محدودي را رقم زد و ما منتظر نشست آتي هستيم و ما از ايران مي خواهيم تا روش واقع بينانه تري را در پيش بگيرد تا بتواند از انرژي هسته اي به نحو مسالمت آميز استفاده کند.

انتقاد شديد رئيس‌جمهور روسيه از آمريکا

رئيس جمهوري روسيه حمايت آمريکا و متحدانش از گروه هاي افراطي براي رسيدن به اهداف خاص خود را مسبب بروز مشکلات تروريستي کنوني ناميده و نظام «تک قطبي» را در مبارزه با چالش هاي جهان امروز ناتوان خواند. به گزارش دويچه‌وله، پوتين در کنفرانس بين‌المللي مباحثات باشگاه «والداي» گفت: «براي آنها فرقي نمي‌کند چه کشوري در جنگ تبليغاتي آمريکا جاي اتحاد جماهير شوروي را بعنوان دشمن اصلي اين کشور بگيرد: ايران بعنوان کشوري که سعي دارد به فناوري هاي اتمي دست يابد، چين بعنوان کشوري که قطب اول اقتصاد جهان است و يا روسيه بعنوان يک ابرقدرت هسته اي.»وي تاکيد کرد: «در حال حاضر بار ديگر تلاش مي کنند تا جهان را تقسيم کنند، سعي دارند خطوط جداکننده اي را تعيين کنند، ائتلافي را بوجود آورده و اگر کسي به ائتلاف آنها «بله» نگويد، پس «دشمن» محسوب مي شود.

خشم ديويد کامرون از مطالبات جديد اتحاديه اروپا

نخست وزير انگليس از مطالبات مالي جديد اتحاديه اروپا در ازاي عضويت انگليس در اين اتحاديه انتقاد کرد و گفت که مطالبه اين مبلغ مي‌تواند باعث تشويق مخالفان اتحاديه اروپا در انگليس شود.به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه ديلي تلگراف هزينه‌هايي که اخيرا اتحاديه اروپا از برخي اعضا طلب کرده به غير از انگليس چند کشور ديگر اين اتحاديه نيز شامل مي‌شود اما در اين ميان انگليس بيشترين صورتحساب را دريافت کرده يعني مبلغ 2.6 ميليارد دلار معادل 2.1 ميليارد يورو که برابر با يک پنجم پول سالانه‌اي است که اين کشور به بودجه اتحاديه اروپا اختصاص مي‌دهد.

مطالبه اين پول همزمان با افزايش احساسات ضد اتحاديه اروپا در اين قاره صورت مي‌پذيرد. در حزب محافظه‌کار انگليس به رهبري ديويد کامرون، نخست وزير اين کشور برخي سياستمداران راست‌گرا مخالفت خود از سياست‌هاي اتحاديه اروپا نظير مهاجرت و هزينه عضويت را علني کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي