جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839

 ميز خبر 

پيشروي‌ داعش به سمت الانبار عراق

تروريست هاي داعش روستاي زاويه البونمر در غرب استان الانبار را تحت تصرف خود درآوردند. در همين حال اين تروريست ها در پي دو انفجار انتحاري به پالايشگاه بيجي نيز حمله کردند.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه اينترنتي شبکه خبري الجزيره، منابع در عراق اعلام کردند که در حملات جنگنده هاي ائتلاف به شهر موصل در شمال عراق 18 عضو داعش کشته شده و 22 تن ديگر زخمي شدند.

منابع خاطرنشان کردند: در اين حملات مناطق استقرار نيروهاي داعش در منطقه سد موصل هدف قرار گرفت که در مسافت 50 کيلومتري شمال استان نينوا قرار دارد.

ترکيه مواضع کردها در کوباني را بمباران کرد

پس از اينکه تروريست هاي داعش خمپاره هايي را شليک کردند که در خاک ترکيه فرود آمد تانک هاي ترکيه اي مواضع مبارزان کرد را در کوباني هدف قرار دادند.

به گزارش الميادين، در پي سقوط چندين خمپاره در خاک ترکيه، تانک هاي اين کشور مرکز شهر کوباني و شرق آن را بمباران کردند.

منابع در کوباني در مصاحبه با الميادين اعلام کردند که در اين حملات مقرهاي نيروهاي حمايت از مردم کرد هدف قرار گرفت. همزمان درگيري هاي شديد ميان مبارزان کرد با تروريست هاي داعش در چندين محور در کوباني به ويژه در مناطق جنوب شرقي اين شهر ادامه دارد.

تشکيل حکومت داعش در ليبي

منطقه نفت خيز برقه در شرق ليبي پس از گذشت يک سال از تشکيل دولت محلي هم اکنون صحنه حضور برنامه هاي بلندپروازانه داعش براي گسترش قلمرو خود در شمال آفريقا شده است.

به گزارش مشرق، در حالي که افکار عمومي در جهان به حملات وحشيانه گروه تروريستي داعش در عراق و شهر کُردنشين کوباني(عين العرب) در شمال سوريه معطوف شده است، اخبار رسيده از شمال آفريقا حاکي از تحرکات پنهان و خطرناک اين گروه تروريستي در ليبي است.

منطقه برقه در شرق ليبي که اکتبر سال گذشته با اعلام تشکيل دولتي محلي به چهار استان اجدابيا، بنغازي، الجبل الأخضر و طبرق تقسيم شد هم اينک صحنه حضور برنامه هاي بلندپروازانه داعش براي گسترش قلمرو خود در شمال آفريقا شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي