جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839

 ماندگار بر جريده عالم  

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

 اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام –FUIW-

شوراي اجرايي / اجلاس سيزدهم

دانشگاه اسلامي بين المللي مالزي20تا21 ربيع الاول1429قمري27تا28مارس 2008 ميلادي

تصميم درمورد موضوع 5.3 از دستورکار:

(پيش نويس برنامه علميات آموزشي دانشگاه براي مقابله با تهاجم عليه اسلام ومسلمين)

قسمت هشتادوچهار:

پيش نويس برنامه عملياتي آموزش دانشگاه براي مقابله با تهاجمات عليه اسلام ومسلمين

اين پروژه روي مقاصد قانون اسلامي در تبليغ اسلام و ردکردن همه ادعاهاي نسبت داده شده خارج از جهل وغفلت خودسرانه طراحي شده است. اين پروژه همچنين کمک اسلام را به ساختن عمارت تمدن جهاني، ارتقاء کيفيت آينده انسان، حفاظت از شأن وحقوق انسان و تحکيم پايه هاي درک و همکاري نشان مي دهد. به علاوه اين پروژه با هدف بالابردن روش هاي اخلاقي حل اختلاف و تشويق گفتگوي مذاهب، تمدن ها و فرهنگ ها با يک ديدگاه ارتقاء همکاري، درک وهمزيستي مسالمت آميز بين مردم و ملت ها است. اين پروژه به صورت مساوي آنها را که مذاهب آسماني و تقدس هاي معنوي را مورد اهانت قرار مي دهد مقصر اعلام مي کند. تا اينجا، اين پروژه بهترين راه هاي مستدل و مباحثه را پيگيري مي کندواز اظهار آنچه که مضر است جلوگيري مي نمايد؛ اين پروژه براين فرض استوار است که تمدن انساني بر اساس تعامل، تنوع و اختلاف نژادها، رنگ ها و سنت ها است. در حقيقت اين موضوع از اسرار زنده ماندن است که در هماهنگي با وضعيت فطري انسان است که خداوند به تمام انسان ها اعطا کرده است. خداوند مي فرمايد، « اگر خدا مي خواست همه شما را امت واحدي قرار مي داد» ( سوره نحل، آيه 93)، در حاليکه دعوت مي کند براي ازبين بردن تضادها ازطريق مراجعه به اصول وحدت فطري انسان، « اي مردم ما شما را ازيک مرد و زن آفريديم و شما را از تيره ها و قبيله ها قرار داديم تا يکديگر را بشناسيد؛ گرامي ترين شما نزدخداوند با تقواترين شما است؛ خداوند دانا و آگاه است.» (سوره حجرات آيه 13).

اين پروژه برخي از محورها رادر موضوع محدوديت هاي آزادي و حفاظت از خصوصياتي در جهان اطلاعات پيوسته درحال گسترش بررسي مي نمايد. اين موضوع توسط تهاجمات خشن مستمر عليه اسلام و مسلمين در کشورهاي اسکانديناوي(کاريکاتوهاي کفرآميز)، اروپا ( سخنراني پاپ بنديکت شانزدهم) و آمريکا ( حملات کينه توزانه در برخي دانشگاه ها) ديکته شده است. تهاجمات همچنين در جملات برخي از سياستمداران، همينطور درسينما و رسانه هاي برخي کشورهاي غربي، با تحريک محرک هاي مختلف از قبيل زير ناديده گرفته مي شود:

1- با پرکردن برنامه و مواد درسي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي و پژوهش علمي با محتوي ترس از اسلام و مسلمين، اين پروژه دفاتر کينه توزانه براي مطالعات استراتژيک است.

2- نفوذ به جوامع اسلامي به منظور تغيير سرنوشت آنها که موجب مسيحي شدن آنها گردد.

3- حذف کمک هاي اسلام در عمارت تمدني انسان، براي محکوم کردن اسلام با جدا دانستن آن از منطق، دانش و اخلاق برجسته.

4- تحريک تضادهاي ارزشي درميان تمدن ها و فرهنگ ها (تئوري هانتينکتون- فوکوياما)


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي