جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839

 دادستان تهران:
 سازندگان هواپيما "ايران 140" بايد پاسخگو باشند 

 
دادستان عمومي و انقلاب تهران گفت: در پرونده سقوط آنتونف نقص هواپيما بيش از نقص خلبان محرز است.به گزارش مهر، دادستان عمومي و انقلاب تهران در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع امنيت مسافرت اشاره کرد و گفت: ما متأسفانه در زمينه حمل‌ونقل عمومي و جاده‌اي مشکلات و مسائل زيادي داريم که برخي از آنها از وظايف دستگاه قضا خارج است.وي افزود: در حادثه اخيري که در کشور رخ داد يک هواپيماي آنتونف سقوط کرد ولي برخلاف پرونده‌هاي قبلي ما قصد نداريم با فوت خلبان پرونده را مختومه کنيم.

دادستان عمومي و انقلاب تهران گفت: اين بار دادستان ورود عميق‌تري به موضوع داشته و نه در دادسراي فرودگاه بلکه در دادسراي ويژه جنايي يک بازپرس ويژه مشغول رسيدگي به اين پرونده شده است. وي تصريح کرد: تا اينجاي تحقيقات نقص ايمني هواپيما مشخص‌تر از نقص خلبان بوده است و کساني که از اين هواپيما توليد کرده‌اند بايد به مردم پاسخگو باشند و دادستان اجازه نمي‌دهد که اين پرونده به سادگي بسته شود.

وي گفت: ما مي‌خواهيم از مسئولان هوايي کشور که اجازه ندهند پروازها با نقص انجام شود و در توليد هواپيماها بازنگري کنند اگر تا به امروز دستگاه‌هاي هواپيمايي کشوري توضيحاتي داده‌ اند اما آنچه فهميده‌ايم نقص هواپيما در زمان پرواز بوده است.

جعفري دولت‌آبادي در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع مشکلات و فساد در فضاي ورزش کشور اشاره کرد و گفت: در اين حوزه متاسفانه شرايط نامناسب و نابساماني را مشاهده مي کنيم در حالي که مسئولان ورزشي بايد به افزايش روح پهلواني اقدام کنند نه به روحيه جعل و فساد و کارهاي خلاف.

وي گفت: به طور قطع کسي که کارت پايان خدمت جعل مي‌کند حق ندارد لباس تيم ملي را بپوشد و در ميادين بين‌المللي اقدام به ورزش کند.دادستان عمومي و انقلاب تهران افزود: اتفاقي که در اينچئون افتاد گرچه از طرف يک فرد کوچک رخ داد اما باعث شد يک لکه سياه بر پارچه سفيد انقلاب انداخته شود.وي گفت: ما دوست نداريم در همه مسائل ورود کنيم اما اگر مسئولان خودشان اقدام به پاکسازي محيط‌ها نکنند ما مجبور مي‌شويم ورود کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي