جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839

 خبر 

 نتايج قرعه‌‎کشي عتبات دانشگاهيان اعلام شد

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از آغاز اعزام دانشجويان به عتبات عاليات(نجف،کربلا) از 8 آبان ماه خبر داد و گفت: قرعه‌‎کشي دهمين مرحله اعزام دانشجويان به عتبات عاليات طي روزهاي 27 و 28 مهرماه انجام شده و نتايج آن از روز چهارشنبه 30 مهر ماه در سايت لبيک اعلام شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، محمد زارع ، تصريح کرد:برگزيدگان قرعه‌‎کشي عتبات عاليات (اعم از اصلي يا ذخيره) يک هفته فرصت دارند با مراجعه به سايت لبيک به نشانيwww.labbayk.ir نسبت به نهايي کردن ثبت‌نام اقدام کنند. وي ادامه داد:اعزام دانشجويان به عتبات عاليات از هشتم آبان ماه آغاز و تا 10 دي ماه مصادف با ماه‌هاي محرم و صفر ادامه خواهد يافت و در اين مدت 5400 نفر از سراسر کشور به عتبات عاليات اعزام خواهند شد.

وي خاطرنشان کرد: هزينه عتبات دانشگاهيان بسته به دوري و نزديکي به مرز متفاوت است و ميانگين قيمت به صورت زميني در تهران 900هزار تومان و هوايي يک ميليون و 200 هزار تومان برآورد شده است.

زارع در خصوص اختصاص وام عتبات به زائرين گفت: با انعقاد تفاهم نامه با بانک‌ تجارت براي دانشجويان وام قرض الحسنه يک ميليون توماني در نظر گرفته شده است که به زائر اصلي و همسرش تعلق مي‌گيرد؛اما هنوز دستورالعمل پرداخت وام به شعب بانک تجارت ابلاغ نشده است که با هماهنگيهاي صورت گرفته به زودي به شعب ابلاغ خواهد شد. به گفته وي در اين دوره 5400 نفر از دانشگاهيان کشور اعم از اساتيد،دانشجويان متاهل،دانشجويان دختر با يکي از محارم،پسران دانشجو و کارمندان دانشگاهها مي‌توانند به عتبات عاليات اعزام خواهند شد. لازم به ذکر است اعزام به عتبات تداخلي در ثبت‌نام و اعزام به عمره ايجاد نمي‌کند و متقاضيان مي‌توانند در عتبات و هم در عمره ثبت‌نام کنند.

گفتني است زائرين هفت شب را در شهرهاي مقدس کشور عراق اقامت خواهند داشت و در اين مدت به زيارت اماکن مقدس شهرهاي نجف اشرف و کربلاي معلي خواهند پرداخت.

پايان پنجمين دوره مسابقات سازه‌هاي ماکاروني دانشگاههاي سراسر کشور

پنجمين دوره مسابقات سازه‌هاي ماکاروني دانشگاههاي سراسر کشور در مشهد با معرفي تيمهاي برتر به کار خود پايان داد.

دبير دانشجويي مسابقات در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد، با بيان اينکه در اين دوره از مسابقات 60 تيم از 40 دانشگاه سراسر کشور شرکت داشتند ، اظهار داشت: 90 سازه توسط دانشجويان ساخته شده و دانشجويان در دو گرايش سازه راندماني و سازه سنگين با هم به رقابت پرداختند.

عليرضا جاودانيان افزود: در گرايش سازه سنگين، تيم تراس 1 از دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه با تحمل وزن 76/656 ، تراس 2 از دانشگاه شهيد بهشتي يزد با تحمل وزن 79/593 و تيم آتيس دُر از دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيروان با تحمل وزن 66/528 به ترتيب حائز رتبه‌هاي اول تا سوم شدند.

وي افزود: در گرايش سازه راندماني نيز تيم استرس از دانشگاه پيام نور زنجان با تحمل وزن 62/606، آتيس دُر 2 از دانشگاه آزاد واحد شيروان با تحمل وزن 15/582 و تيم آتيس دُر از موسسه آموزش عالي خاوران مشهد با تحمل وزن 50/572 رتبه‌هاي اول تا سوم اين مسابقات را کسب کردند.

منشور حقوق دانشجويي اين ترم منتشر مي‌شود

معاون فرهنگي وزير علوم از انتشار منشور حقوق دانشجويي در ترم جاري و اجراي آزمايشي در يک دانشگاه خبر داد. دکتر سيدضياء هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: منشور حقوق دانشجويي طي چند مرحله مورد ارزيابي قرار گرفت و با دريافت نظرات، منشور حقوقي وزارت علوم اکنون در مرحله آماده‌سازي نهايي قرار دارد.

معاون فرهنگي وزير علوم با اعلام اينکه قطعا در ترم جاري اين منشور منتشر خواهد شد، افزود: بنا بود قبل از آغاز ترم از اين منشور رونمايي شود اما به دليل گرفتاري‌هاي استيضاح وزير علوم قدري اين فرآيند تاخير افتاد.

وي در پايان با بيان اينکه منشور حقوق دانشجويي از طريق سايت وزارتخانه منتشر خواهد شد، گفت: پس از رونمايي از منشور ، در يک دانشگاه به طور آزمايشي اجرايي خواهد شد پس از دريافت بازخوردها در سطح وسيع در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

مديرکل فرهنگي اجتماعي وزارت علوم خبر داد؛

مهرماه: ترافيک جشنواره‌هاي دانشگاهي

دکتر حسين ميرزايي گفت: برگزاري برنامه‌هاي جديد فرهنگي توسط تشکل‌ها و انجمن‌ها و کارگروه‌هاي دانشگاه‌ها اجرا مي‌شود و از حمايت معاونت فرهنگي اجتماعي وزارت علوم هم برخوردار مي‌شوند.

دکتر حسين ميرزايي، مديرکل فرهنگي اجتماعي وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: در اواخر مهر ماه به دليل برگزاري هفتمين جشنواره حرکت و برگزاري جشنواره‌هاي درون دانشگاهي در مراکز مختلف دانشگاهي، بيشترين تمرکز حوزه فرهنگي برگزاري مطلوب اين جشنواره‌ها است. وي ادامه داد: در ماه‌هاي آينده فعاليت کانون‌هاي فرهنگي – هنري و حوزه‌هاي مختلف رونق بيشتري خواهد داشت و حمايت حوزه فرهنگي – هنري وزارت علوم از تمامي برنامه‌ها و فعاليت‌هاي دانشجويي در اين زمينه وجود دارد.

مهلت ثبت‌نام در اولين جشنواره دانشجويي ابن‌سينا تا 7 روز ديگر تمديد شد

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران مهلت ارسال آثار و مدارك دانشجويان به اولين جشنواره دانشجويي ابن‌سينا تا روز چهارشنبه هفتم آبان ماه سال جاري تمديد شد.

مهلت ارسال آثار و مدارك دانشجويان به اولين جشنواره دانشجويي ابن‌سينا تا روز چهارشنبه هفتم آبان ماه سال جاري تمديد شد.

براساس اين گزارش، به منظور ثبت‌نام آن دسته از دانشجوياني كه تاكنون موفق به ثبت‌نام و ارسال مدارك و آثار خود به اولين جشنواره دانشجويي ابن‌سينا نشده‌اند، دبيرخانه جشنواره تا 7 روز ديگر مهلت ارسال را تمديد كرد.

لازم به توضيح است اولين جشنواره دانشجويي ابن سينا، به منظور حمايت و تشويق فعاليت‌هاي ارزشمند دانشجويان در حوزه‌هاي آموزشي، پژوهشي، كيفيت خدمات سلامت، قرآن و عترت، هنري، اجتماعي، ورزشي و جامع دانشجوي نمونه برگزار خواهد شد و دانشجوياني كه در مسابقات و جشنواره‌هاي معتبر در هر يك از محورها، موفق به كسب رتبه‌هاي برتر شده‌اند، مي‌توانند در اين جشنواره از طريق وب‌سايت جشنواره به آدرس http://avicennastu.tums.ac.ir شركت كنند. زمان برگزاري جشنواره همزمان با روز دانشجو 16 آذرماه در تالار ابن‌سينا و به برگزيدگان علاوه بر تنديس و تقديرنامه، معادل يك و نيم ميليون تومان جايزه نقدي و حدود 2 تا 3 ميليون تومان گرنت براساس نوع كميته‌اي كه در آن برگزيده مي‌شوند اعطا مي‌شود.

انتخاب استاد دانشگاه شريف به عنوان داور ممتاز، توسط انتشارات Elsevier

دکتر هادي پرستار استاديار دانشکده شيمي دانشگاه به عنوان داور ممتاز مجله وزين Analytica Chimica Acta با ضريب تاثير 4. 52 انتخاب شد.

به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران، دکتر هادي پرستار فارغ التحصيل مقاطع کار‌شناسي ارشد و دکتري دانشگاه صنعتي شريف در رشته شيمي تجزيه بوده و هم اکنون عضو هيات علمي دانشکده شيمي مي‌باشد.

وي از سال 2011 به داوري فعال براي مجلات معتبر بين‌المللي با نمايه ISI پرداخته و در سال 2014 نيز، به عنوان داور ممتاز مجله Analytica Chimica Acta توسط انتشارات Elsevier انتخاب شده است. مجله مذکور با رتبه پنج جز 10مجله بر‌تر دنيا در رشته شيمي تجزيه مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي