جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839

  کمپ تيم ملي دراختيارکره‌اي‌ها! 

 
تيم ملي ايران براي حضوردرجام ملت‌هاي آسيا2015 کمپ خود را درسيدني استراليا برپا مي‌کند. تيم ملي ايران 11 دي ماه امسال براي حضور در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا 2015 راهي استراليا مي‌شود تا10 روز قبل از آغاز رسمي اين رقابت‌ها، اردويي10 روزه را در اين کشور برگزار کند.

طبق اعلام قبلي قرار بود تيم ملي ايران اردوي10 روزه خود را در کمپ دانشکده مک‌کوئري سيدني برپا کند اما گويا در اين زمينه در حالي که مسئولان اين کمپ در حال مذاکره با مسئولان فدراسيون فوتبال کشورمان بودند، دراقدامي غيرحرفه‌اي به طور همزمان با کره جنوبي نيز به مذاکراه پرداختند که در نهايت کمپ اين دانشکده در مدت حضورزمان جام ملت‌هاي آسيا به کره‌جنوبي اختصاص پيدا کرد.

بر همين اساس مسئولان فدراسيون نيز به تلاش‌هاي خود براي پيدا کردن کمپ جديد در سيدني ادامه دادند واين مذاکرات تا به امروزبه دو کمپ جديد ختم شده که در نهايت تا چند روز آينده يکي از آنها عملي خواهد شد.

پيش از اين برخي رسانه‌ها حتي از حضورتيم ملي درملبورن وساير شهرهاي استراليا خبر داده بودند اما اين امر هرگز محقق نخواهد شد چراکه سياست کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي بر اين اساس است که کمپ تيم کلي به طور قطع در سيدني باشد چراکه بيشتر تيم‌هاي ملي کشورهاي مختلف آسيايي در اين شهر اردوهاي خود را برگزار مي‌کنند و اين موضوع مي‌تواند شرايط برگزاري بازي‌هاي دوستانه براي تيم ملي قبل از جام ملت‌ها را به راحتي فراهم کند.

کمپ دانشکده مک‌کوئري خارج از شهر سيدني قرار گرفته و همين موضوع و فاصله مسير طولاني بين کمپ تا ورزشگاه‌ها و هتل محل اقامت، مي‌توانست براي تيم ملي دردسرهاي احتمالي را ايجاد کرده و باعث پيشامد مشکلاتي از جمله خستگي بازيکنان شود که با منتفي شدن حضور در کمپ اين دانشکده اين مشکل نيز برطرف شد.

بر همين اساس قرار است تيم ملي ايران درزمان برگزاري اردوي خود در سيدني، يا در کمپ تيم‌هاي ملي استراليا اسکان پيدا کنند و يا مهمان يکي ازکمپ‌هاي دولتي اين شهر شوند که هر دو کمپ در شمال سيدني هستند با اين تفاوت که کمپ تيم‌هاي ملي استراليا از محل اقامت و هتل برخوردار هست و کمپ دولتي اين کشور، از وجود هتل برخوردار نيست.با اين وجود مسئولان فدراسيون فوتبال ايران در صورتي که حتي محل کمپ تيم ملي در کمپ تيم‌هاي ملي استراليا نيز باشد، به هتل اين کمپ بسنده نکرده و در حال حاضربه دنبال هتلي 5 ستاره در سيدني براي اسکان تيم ملي هستند.در نهايت اينکه يکي از دو کمپ تمريني فوق بعد از تأييد کي‌روش، نهايي خواهد شد و تيم ملي پس از راهي شدن به سوي استراليا به طور حتم در يکي از دو کمپي که از آنها نام برده شد، استقرار پيدا خواهند کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي