جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839

 دقيقه نود 

 جديدترين رنکينگ المپيکي تکواندوکاران

رنکينگ المپيکي فدراسيون جهاني تکواندو درماه اکتبر اعلام شد که تکواندوکاران ايران رنکينگ خود را بهبود بخشيدند. سايت رسمي فدراسيون جهاني تکواندورده‌بندي تکواندوکاران المپيکي درماه اکتبررااعلام کرد که امتيازات اين رنکينگ بدون احتساب نتايج بازيهاي آسيايي و تا مسابقات گرندپري قزاقستان (G4) لحاظ شده است.دررنکينگ المپيک ودروزن اول المپيکي، فرزان عاشورزاده با کسب مدال نقره در مسابقات گرندپري قزاقستان و کسب 24 امتياز، 4 پله صعود داشت. بهنام اسبقي در وزن دوم المپيکي با کسب مدال برنز در مسابقات قزاقستان، 14.40 امتيازرا به اندوخته هاي خود اضافه کرد و مرد شماره 3 اين وزن لقب گرفت و مهدي خدابخشي با کسب40 امتياز ازطلاي مسابقات گرندپري قزاقستان با 4 پله صعود به جمع 6 تکواندوکار برتر وزن سوم المپيک ملحق شد.

توافق مشروط تيموريان با استقلال

هرچند مسئولان باشگاه استقلال در تلاش هستند تا مشکلات مالي اين باشگاه را مديريت کنند تا حاشيه اي براي تيم ايجاد نشود اما کار برخي بازيکنان پيچيده شده و نارضايتي آنها را به دنبال داشته است.آندرانيک تيموريان يکي از اين بازيکنان است که از مبلغ وعده داده شده باشگاه بخش عمده اي را دريافت نکرده است. اين بازيکن شنبه براي حل مشکلات مالي اش با بهرام افشارزاده نشستي را برگزار کرد وهر چند به پول نرسيد اما قول گرفت بزودي مشکلاتش حل شود.اگر تيموريان نتواند مشکلات مالي اش را تا قبل از برگزاري اردوي تيم ملي حل کند، او هم ممنوع الخروج خواهد شد و نمي تواند تيم ملي را در سفر به اردوي آفريقاي جنوبي همراهي کند.مشکلات مالي درحالي باعث نارضايتي تيموريان از باشگاه استقلال شده است که طي روزهاي گذشته دو باشگاه سپاهان اصفهان و پديده مشهد پيشنهادهايي را براي دراختيار گرفتن اين بازيکن ارائه کرده اند اما آندو دادن پاسخ نهايي را به حل شدن مشکلات مالي اش در استقلال منوط کرده و هيچ واکنشي نداشته است.

مصاف دوباره پرسپوليس وراه آهن

روز نخست ازمرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور طي روزهاي يکشنبه و دوشنبه با برگزاري 8 ديدار پيگيري مي‌شود که در اين بين 12 تيم ليگ برتري و4 تيم دسته اولي براي رسيدن به جمع 8 تيم برتر جام برابر رقيبان خود به ميدان مي‌روند.شايد بتوان گفت حساس ترين بازي امروزديدارپرسپوليس وراه‌آهن است. اين هم يک ديدارتکراري است و دو تيم در کمتر از40 روز، دوباره برابر هم به ميدان مي‌روند. مسابقه قبلي نخستين برد پرسپوليس با هدايت حميد درخشان را رقم زد وباعث آرامش موقتي اين تيم شد وحالا بار ديگر حل گره مشکلات پرسپوليس به بردن راه‌آهن بستگي دارد.پرسپوليس که دردوهفته گذشته ليگ برتر، دو شکست مقابل سپاهان دراصفهان وسايپا درتهران را متحمل شده، براي جبران اين ناکامي و جلوگيري از حذف زودهنگام ازجام حذفي که حاشيه بزرگ ديگري را براي اين تيم بوجود مي‌آورد، بايد مقابل راه‌آهن پيروز شود.از سوي ديگر هم تيم حميد استيلي، پس از6 هفته ناکامي درليگ، با بردن سپاهان اصفهان درتهران به آرامش نسبي رسيده و بازيکنان آن براي رويارويي با پرسپوليس کاملا آماده هستند. در چنين وضعيتي بايد ديد استيلي با بردن و حذف پرسپوليس مشکلات اين تيم را بيشتر مي‌کند و يا درخشان با پيروزي مقابل تيم استيلي، شرايط بهتري را بدست خواهد آورد.

برنامه مرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام حذفي

مرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشورطي روزهاي يکشنبه ودوشنبه با برگزاري8 ديدار پيگيري مي‌شود.برنامه کامل ديدارهاي مرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور به شرح زير است:

يکشنبه،4آبان:

گسترش فولاد تبريز - پديده مشهد، ساعت 14، ورزشگاه اختصاصي گسترش

سايپاي البرز - تراکتورسازي تبريز، ساعت 14:30، ورزشگاه انقلاب کرج

صنعت ساري - پيکان تهران، ساعت 14:30، ورزشگاه متقي ساري

صنعتي خوزستان - ذوب‌‎آهن اصفهان، ساعت 15، ورزشگاه غديراهواز

پرسپوليس تهران - راه‌آهن تهران، ساعت 16:40، ورزشگاه تختي تهران

نفت مسجدسليمان - گل‌گهر سيرجان، ساعت 16:55، ورزشگاه شهيدمحمودي مسجد سليمان

دوشنبه،5آبان:

استقلال - پارسه تهران،16:40، ورزشگاه آزادي تهران

نفت تهران - شهرداري اردبيل، ساعت 16:40، ورزشگاه تختي تهران

مدال برنز براي مرداني

نماينده سنگين وزن تيم ملي تکواندو کشورمان با واگذاري نتيجه درمرحله نيمه نهايي به قهرمان ازبکستاني بازيهاي آسيايي 2014 به نشان برنز بسنده کرد.سجاد مرداني تکواندوکار وزن80+ کيلوگرم کشورمان که با سه پيروزي متوالي راهي مرحله نيمه نهايي شده بود در اين مرحله با قبول شکست برابر نماينده ازبکستان به مدال برنز وزن چهارم المپيکي دست يافت. مرداني که نقره جهاني 2013 مکزيک را در اختيار دارد دور نخست پيوتر هاتوسکي از لهستان را 7 بر 2 شکست داد و سپس علي ساري از ترکيه را با نتيجه 11 بر 3 از پيش رو برداشت. وي در مرحله يک چهارم نهايي به مصاف کارلومولفتا از ايتاليا بانشان طلاي المپيک 2012 لندن رفت و با ارائه يک مبارزه برتر11 بر 2 حريف نامدار خود را شکست داد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت. وي براي رسيدن به بازي نهايي در مرحله نيمه نهايي به مصاف جسوربايکازوف ازازبکستان که اوايل ماه جاري دربازيهاي آسيايي اينچئون موفق به کسب مدال طلا شده بود رفت و در نهايت 5 بر يک نتيجه را واگذار کرد تا به مدال برنزاين رقابتها دست يابد. نماينده سنگين وزن کشورمان با کسب اين مدال برنز ضمن کسب 1000 دلار جايزه نقدي 14.4 امتياز را به سبد اندوخته هاي خود در رنکينگ المپيک اضافه کرد.

پرسپوليس - راه‌آهن در ورزشگاه تختي

ديدار تيم‌هاي پرسپوليس وراه‌آهن در مرحله يک‌هشتم جام حذفي امروزدرورزشگاه تختي برگزار مي‌شود.

در حالي که مسئولان باشگاه پرسپوليس در تلاش بودند تا ديدار تيم‌هاي پرسپوليس وراه‌آهن به جاي ورزشگاه تختي درورزشگاه آزادي برگزارشود اما مديران ورزشگاه آزادي از مواضع خود کوتاه نيامدند و اجازه برگزاري 2 بازي در فاصله زماني 24 ساعت را براي اين ديدار ندادند و با اين حساب اين بازي در ورزشگاه شرق تهران برگزار خواهد شد.با اين حساب امروز وازساعت16:50 ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و راه آهن در مرحله يک هشتم جام حذفي درورزشگاه تختي برگزار خواهد شد.

برگزاري جلسه هيات مديره پرسپوليس

جلسه هيات مديره باشگاه پرسپوليس اين هفته روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.پيش از اين جلسات هيات مديره باشگاه پرسپوليس دوشنبه‌ها برگزار مي‌شد اما ازآنجايي که قرار شده دراين جلسه همه اعضا حضور داشته باشند روزچهارشنبه براي جلسه اين هفته انتخاب شده تا سليمي که اين روزها در مکه به سر مي‌برد هم بتواند در اين جلسه شرکت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي