جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4842

 اجراي طرح " دهکده سلامت در البرز" 

کرج - خاکپور

استاندار البرز بر ضرورت نگاه ويژه به دانشگاه پرديس کشاورزي در طرح تفصيلي تأکيد کرد و گفت: اين دانشگاه پارک علمي استان محسوب مي شود و نبايد در تغييرات شهري نابود شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري البرز، مهندس سيدحميدطهايي در رأس هيئتي از معاونان و مشاوران، بازديدي از دانشگاه پرديس کشاورزي کرج داشت.

وي ضمن بازديد از موزه جانورشناسي، در نشست مشترک روسا و اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه نيزحضور يافت و پيرامون گسترش تبادلات علمي و تحقيقاتي پژوهشگران اين مرکز جهت بهره مندي در مسير توسعه استان به بحث و تبادل نظرپرداخت و گفت: يافته هاي علمي اين مرکز دانشگاهي و تحقيقاتي بايد در جامعه نيز کارساز باشد و با دستيابي به تازه ترين تحقيقات، اين تفکر و انديشه اي نيز وجود داشته باشد که چگونه ميتوان از اين رهاوردهاي علمي در داخل استان استفاده کرد.

اجراي طرح احداث دهکده سلامت در محدوده کرج و ساوجبلاغ

وي با اشاره به ظرفيتهاي غني اين مرکز علمي در استان؛ از طرح " احداث دهکده سلامت" در البرز سخن به ميان آورد و افزود: احداث دهکده سلامت در محدوده کرج و ساوجبلاغ که به زودي کليد خواهد خورد، ويتريني براي عرضه آخرين دستاوردهاي حوزه کشاورزي نيز خواهد بود و نام دانشکده پرديس کشاورزي را بعنوان الگويي در کشور برند سازي خواهد کرد.

مهندس طهايي همچنين از شهرستان اشتهارد نيز ياد کرد و ادامه سخنان خود را به اين موضوع اختصاص داد که بايد از آخرين يافته هاي تحقيقاتي در حوزه کشاورزي بمنظور مهار ريزگردها نيز استفاده کرد.

بهره مندي از ايده‌هاي صاحبنظران در تکميل سند آمايش سرزمين

استاندار البرز از اساتيد و هيئت علمي اين دانشگاه نيز دعوت بعمل آورد تا با ارائه نقطه نظرات و ديدگاههاي خود در اتاق فکر راهبردي استان صاحبنظر باشند.

وي افزود: طرح آمايش سرزميني استان نيز در حال تدوين است و از کليه ايده ها و طرح هاي محققان در جهت تکميل و غني شدن اين طرح کلان که نقش محوري در توسعه استان دارد بهره مند خواهيم شد.

پرديس کشاورزي نبايد در طرح تفصيلي مورد اجحاف قرار گيرد

مهندس طهايي همچنين با اشاره به اينکه نبايد به پرديس کشاورزي با اين سبقه غني در طرح تفصيلي اجحاف شود، گفت: تغييرات شهري در گذر زمان اتفاق مي افتد اما مراکزي همچون پرديس کشاورزي که پارک هاي علمي اين شهر هستند نبايد در تحولات و توسعه شهري از بين بروند.

وي افزود: طرح تفصيلي شهر کرج در حال تغيير است و تغيير کاربري ها نيز در شوراي برنامه‌ريزي استان تصويب و پس از آن به شوراي عالي شهرسازي کشور جهت تصميم گيري ارجاع داده خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي