جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4851

 نشاط و شادابي درتمرينات تيم ملي! 

 
دومين جلسه تمريني تيم ملي فوتبال ايران صبح دوشنبه ازساعت 10:30 در زمين شماره يک کمپ تيم‌هاي ملي با حضور 18 بازيکن برگزار شد.در تمرين ديروزابتدا بازيکنان با گرمکن‌هاي مشکي، شورت‌هاي زرد و ساق‌هاي سبز رنگ وارد زمين شدند و تا قبل از ورود کارلوس کي‌روش به صورت دسته‌هاي چند نفره پاسکاري هوايي را انجام دادند.کي‌روش ساعت 10:35 وارد زمين شد و پس از صحبتي کوتاه سوت آغاز تمرين را به صدا درآورد. ملي‌پوشان در اولين برنامه تمرين‌هاي بدنسازي انجام دادند.هاشم بيگ‌زاده که به تازگي از مصدوميت رها شده، با دکتر شهاب پزشک تيم، اختصاصي کار مي‌کرد. دروازه‌بان‌ها يعني سوشا مکاني و محسن فروزان از همان ابتداي تمرين از بازيکنان جدا شده و با دن گاسپار کار کردند. پس از تمرين‌هاي بدنسازي، ملي‌پوشان براي دقايقي به صورت دسته‌هاي چند نفره بازي کبدي را انجام دادند. تمرين‌ آقاوسط،استارت‌هاي کوتاه، عبور از موانع و ... برنامه‌هاي بعدي بازيکنان بود که علي کريمي دستيار کي‌روش هم همپاي آنها تمرين مي‌کرد.درادامه کارلوس کي‌روش ملي‌پوشان را به ضلع شمالي زمين کمپ برد و آنها در زميني کوچک اولين برنامه گروهي با توپ و دروازه را انجام دادند. دراين تمرين بازيکنان دردوطرف زمين ايستاده بودند و به صورت نوبتي دو بازيکن از دو طرف ميدان با اعلام کي‌روش به سمت مرکززمين مي‌دويدند. کي‌روش توپ را به يکي از آن‌ها پاس مي‌داد واووظيفه داشت به سمت دروازه حرکت کرده و آن را گل کند. بازيکن ديگر که از ضلع مقابل با استارت وارد زمين مي‌شد، بايد دفاع کرده واززدن گل جلوگيري مي‌کرد. تمرين فوق با تغييردرهنگام شروع مجدد توپ از خط کنار دروازه ادامه داشت.فوتبال در نيمه‌اي اززمين با دروازه‌هاي بزرگ برنامه بعدي ملي‌پوشان بود.

کي‌روش بازيکنان را به سه گروه تقسيم کرد.اين گروه‌ها مقابل هم درزميني به وسعت يک زمين فوتسال با دروازه‌هاي بزرگ بازي کرده و با زدن يک گل، گروه بعدي وارد زمين مي‌شد. علي کريمي با پيراهن آبي که لباس مربيان حاضر درزمين بود، در زمين به هر دو تيم مقابل هم کمک مي‌کرد. اودرصحنه‌اي با ضربه سر چيپ دروازه محسن فروزان را باز کرد و اين گل زيبا باعث تشويق اواز سوي بازيکنان شد. کي‌روش در اين تمرين به مدافعان دستور مي‌داد باز شوند و به صورت بسته به سمت جلو حرکت نکنند.در پايان اين برنامه کي‌روش درفضاي مفرحي که ميان او و بازيکنان ايجاد شده بود،‌ سه پنالتي به دروازه محسن فروزان زد که يکي از آن‌هاگل شد و دو ضربه ديگر که يکي با ديرک برخورد کرد وارد دروازه نشد.

پس از آن ملي‌پوشان به دو تيم تقسيم شدند و مقابل هم فوتبال بازي کردند.اين بازي تمريني مساوي تمام شد و در پايان بازيکنان در حالي که با هم شوخي مي‌کردند، پنالتي زدند. علي کريمي، اشکان دژآگه، مسعود شجاعي و آندو تيموريان در پايان با محسن فروزان تمرين پنالتي انجام دادند و ساير بازيکنان ريکاوري کردند.هادي طباطبايي، دکتر احساني و جان اور مدرس آلماني فوتبال پايه که براي برگزاري کلاس‌هايي به ايران دعوت شده، براي لحظاتي در محل تمرين تيم ملي حاضر شده و نظاره‌گر کار بازيکنان بودند. تمرين صبح ديروز تيم ملي ساعت 12:30 به پايان رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي