جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4863

 ميز خبر 

برخورد قاطع دستگاه قضايي با انتشار دهندگان فيلم‌هاي خصوصي

معاون رييس کل دادگستري استان تهران گفت: دستگاه قضايي با انتشار اخبار کذب به نحوي که سبب تشويش افکار در جامعه شود به شدت برخورد مي‌کند.

عباس ذاقلي در گفت و گو با ميزان، با بيان اين مطلب افزود: برخورد دستگاه قضايي در برخورد با انتشار اخبار کذب و دورغ به نحوي که منجر به ضرر يا هتک حيثيت بزه ديده شود، دستگاه قضايي بسته به نوع جرم مرتکب شده، به شدت برخورد مي کند.

وي ادامه داد: براساس ماده 17 قانون مجازات اسلامي رايانه اي، هرکس به وسيله سيستم هاي رايانه اي يا مخابراتي صوت يا تصوير يا فيلم خصوصي يا خانوادگي يا اسرار ديگري را بدون رضايت او منتشر کند يا در دسترس ديگران قرار دهد، به نحوي که منجر به ضرر يا عرفاً موجب هتک حيثيت او شود، به حبس از نود و يک روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج تا چهل ميليون ريال يا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

مدارس تعطيل شدند؛

بارندگي شديد در رامسر يک زن جوان را کشت

به گفته فرماندار رامسر، بارش ها همچنين باعث رانش زمين و مسدود شدن برخي مسيرهاي منطقه گردشگري جواهرده و آبگرفتگي ديگر روستاهاي اين شهرستان شده است. حسين سروري در گفت و گو با ايرنا افزود: بارش شديد باران که از شب گذشته آغاز شده، آبگرفتگي معابر و جاري شدن سيل را در پي داشته است.وي ادامه داد: شدت بارش به گونه اي بود که معابر اصلي شهر مسدود و به ناچار مدارس شهر نيز تعطيل شد.

سروري با اشاره به بارش هاي بي سابقه پاييز امسال در رامسر، خواستار اختصاص اعتبارات ويژه براي پيشگيري از وقوع سيل از طريق لايروبي کامل انهار و رودخانه ها شد.به گفته فرماندار رامسر، يک زن 34 ساله نيز بر اثر رانش زمين و سقوط در يک کانال آب، جان خود را از دست داد و نيروهاي امدادي جنازه وي را چندصد متر جلوتر در داخل کانال يافتند.

وزير ارتباطات: فيلترينگ هوشمند طي 10 ماه اجرا مي‌شود

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: فيلترينگ هوشمند قادر به تفکيک محتواي مجرمانه از ساير بخش‌هاي سايتها خواهد بود و فقط بخش‌هاي حاوي محتواي مجرمانه را مسدود مي کند.

به گزارش ايسنا، محمود واعظي با تاکيد بر خواسته دانشگاهيان و خانواده‌ها بر استفاده از مطالب مفيد و علمي سايتها همزمان با حفظ صيانت اجتماعي گفت: فيلترينگ فعلي به گونه‌اي است که در صورتي که در سايتي مطالب مجرمانه وجود داشته باشد بايد کل سايت مسدود و فيلتر شود و به عبارتي بخشهاي غيرمجرمانه آن قابل استفاده نيست.

وزير ارتباطات اجراي اين پروژه را يک طرح 10 ماهه عنوان کرد و گفت: فاز اول اين طرح يک ماه، فاز دوم سه ماه و فاز سوم 6 ماه طول خواهد کشيد و ان شاالله طي 10 ماه اين پروژه اجرايي خواهد شد و نيازهاي جامعه علمي و دانشگاهي جهت استفاده از مطالب مفيد مندرج در فضاهاي مجازي برطرف مي شود.

کنگره آمريكا به اوباما هشدار داد

کنگره آمريکا در ادامه تلاش ها براي جلوگيري از توافق جامع هسته اي بين ايران و 1+5 (آمريکا، انگليس، فرانسه، روسيه، چين بعلاوه آْلمان) به «باراک اوباما» رئيس جمهور آمريکا هشدار داد که هرگونه توافق با ايران که به تهران اجازه دهد ظرفيت توليد سلاح هسته اي را حفظ کند يا هرگونه تلاش براي لغو تحريم هاي ايران بدون تأييد نمايندگان کنگره را رد مي کنند.

واشنگتن اگزمينر گزارش کرد که با نزديک شدن مهلت 24 نوامبر براي رسيدن به توافق جامع نهايي بين ايران و 1+5، فشارهاي دو حزب دموکرات و جمهوري خواه به رئيس جمهور آمريکا رو به افزايش است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي