جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4863

 ميز خبر 

دبيرکل ناتو: درهاي پيوستن اوکراين به ائتلاف ناتو باز است

دبيرکل ناتو گفت: اوکراين به عنوان يک کشور غيرعضو هنوز براي پيوستن به ائتلاف ناتو درخواستي نداده است. به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، ينس استولتنبرگ، دبيرکل ناتو گفت: ناتو همچنان پذيراي اوکراين براي پيوستن به اين ائتلاف است اما اوکراين هنوز درخواستي را براي اين منظور و عضويت در ناتو ارايه نکرده است. وي در جريان نشستي در پارلمان اروپا ادامه داد: ما همچنان پذيراي اوکراين هستم. اوکراين به دنبال تبديل شدن به يک عضو ناتوست و براي اين مساله بايد يکسري از نيازها و درخواست‌ها را انجام دهد. اوکراين هنوز درخواستي نداده چون يک کشور غيرعضو است.

روسيه:

سالانه بيش از 40 ميليارد دلار به دليل تحريم‌ها ضرر مي‌کنيم

وزير دارايي روسيه اعلام کرد که به دليل تحريم‌هاي غرب کشورش سالانه 40 ميليارد دلار از دست مي‌دهد. به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه، "آنتون سيلوآنف"، وزير دارايي روسيه گفت: روسيه سالانه 40 ميليارد دلار از تحريم‌هاي غرب بر سر بحران اوکراين خسارت مي‌بيند.

وي در جريان نشست اقتصادي در مسکو تاکيد کرد: ما سالانه 40 ميليارد دلار به دليل تحريم‌هاي ژئوپولتيکي از دست مي‌دهيم و سالانه حدود 90 تا 100 ميليارد دلار به دليل کاهش 30 درصدي قيمت نفت ضرر مي‌کنيم.

طرح جديد آمريکا براي نابودي سرکردگان داعش

منابع نظامي عراقي اعلام کردند که ائتلاف آمريکا به منظور تحت پيگرد قرار دادن و نابودي سرکردگان برجسته گروه تروريستي داعش طرح جديدي به نام "شکار کفتار" را ارائه کرده است.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، منابع نظامي آگاه از اين طرح اعلام کردند که ائتلاف ضد داعش، دستگاه اطلاعات عراق و گروهک الصقور که از سوي کابينه عراق مامور رسيدگي به پرونده تروريسم است مسئوليت اجراي اين پروژه را برعهده دارند.اين منابع اعلام کردند که برجسته‌ترين افرادي که هدف اين حمله هستند ابوبکر بغدادي، رهبر گروه تروريستي داعش و فاضل الحيالي، معروف به ابو مسلم الترکماني، معاون ابوبکر بغدادي است.اما سومين فردي که هدف اين حلمه است ابومحمد الجزراوي عربستاني الاصل، مسئول امور مالي و اداري داعش است.

کشف يکي از پيچيده‌ترين بدافزارهاي جاسوسي در جهان

يکي از بزرگ‌ترين شرکت‌هاي امنيت کامپيو‌تري جهان مي‌گويد ويروس سايبري پيچيده‌اي را کشف کرده که در نوع خود کم‌نظير است. اين کمپاني، شرکت‌هاي ارتباطي روسيه و عربستان را هدف اين ويروس و آلوده به آن اعلام کرده است. روزنامه فايننشال تايمز نوشت، کمپاني امنيت رايانه‌اي سيمنتک اعلام کرد، ويروس جديد با نام «Regin» (رجين) از ويروس استاکسنت که در سال 2010 توسط آمريکا و اسرائيل براي حمله به رايانه‌هاي برنامه اتمي ايران ساخته شد، قوي‌تر و بزرگتر است و توسط آژانس‌هاي اطلاعاتي غرب ايجاد شده است.

اين کمپاني اعلام کرد: ويروس Regin توانسته سازمان‌هاي مختلفي را هدف قرار دهد و سرويس‌هاي تبادل ايميل مايکروسافت و مکالمات تلفني موبايل را در شبکه‌هاي گسترده بين‌المللي هک کند. اين ويروس بيشتر عليه شرکت‌هاي ارايه‌دهنده اينترنت و کمپاني‌هاي ارتباطي در روسيه و عربستان به کار گرفته شده اما کشورهاي مکزيک، ايرلند و ايران نيز در معرض آن بوده‌اند و هنوز مشخص نيست که چقدر بر سيستم‌هاي اين کشورهاي تاثير گذاشته‌ است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي