جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4863

 ماندگار بر جريده عالم  

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

چهاردهمين اجلاس شوراي اجرايي

دانشگاه اسلامي امام محمدبن سعود- 21 تا22 جون 2009

قسمت صدوهشت:

گزارش نهايي

همينطور، او تشکرات خود را از رياست شوراي اجرايي، دبيرکل و کارکنان اتحاديه به خاطر تلاش هايشان براي پياده سازي مأموريت اتحاديه وتوسعه ميدان فعاليت آن اعلام کرد.

سپس عاليجناب دکتر عبداله جاسبي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و رياست شوراي اجرايي، سخنراني خود را ايراد کرد که درآن از عاليجناب دکترسليمان بن عبداله بن حمود ابوالخيل، رئيس دانشگاه اسلامي امام محمدبن سعود، به خاطر مهمان نوازي گرم و تدارک ممتاز اجلاس شورا تشکر کرد. او همچنين از تلاش هاي صورت گرفته توسط دکترعبدالعزيزعثمان التويجري، دبيرکل FUIW، براي ترقي مأموريت اتحاديه و تضمين عملکردکيفيت و پيگيري دقيق آن تقدير نمود. علاوه برآن، ايشان چالش هاي رودر روي آموزش دانشگاه در جهان اسلام را مورد يادآوري قرارداد، که شامل موارد مربوط به هدف هاي دانشگاه ها؛ نيازبه حضور بيشتر در جوامع، و احتياج به توجه بيشتر به معيارها براي استخدام مدرسين واستفاده از استعدادهاي جوان در خدمت رساني به پژوهش علمي و توسعه پايدار مي گرديد. او يادآوري کرد که بيان اين موضوعات و چالش ها فراخوان براي تلاش هاي پايدار و همکاري ميان دانشگاه هاي عضو مي باشد.

پس از آن، دکتر عبدالعزيز عثمان التويجري، مديرکل آيسيسکو ودبيرکل FUIW سخناني ايراد کرد که درآن او تشکر خود را از نگهبان دو مسجد مقدس و شاهزاده پرنس به خاطر حمايت بي دريغ صورت گرفته توسط پادشاهي عربستان به آيسيسکو و اتحاديه اعلام نمود. او همچنين تقدير وتشکر خود را از رئيس دانشگاه اسلامي امام محمدبن سعود به خاطر برگزاري اجلاس شوراي اجرايي و تلاش هاي تحسين برانگيز آن براي سازماندهي اين امر بيان نمود. او همچنين تاکيد کرد که چالش هاي فزاينده و تغييرات گسترده زمان ما مسئوليت آموزشي را به طور عام و آموزش دانشگاه اسلامي را به طور خاص، به عنوان يک پيش شرط براي هرقيام توسعه اي و ساختن تمدني افزايش داده است. او همچنين يادآوري نمود که پروژه هاي آماده شده توسط دبيرخانه در پرتو آخرين توسعه هاي صورت گرفته توسط آموزش دانشگاهي در جهان، به خصوص از نظر علمي، فني و فن آوري کشورهاي پيشرفته مي باشد. به علاوه او، نياز به بهره مندي از پيشرفت آکادميک و علمي صورت گرفته توسط دانشگاه هاي معتبر در سراسرجهان، از طريق ديدباني توسعه هاي آنها از نزديک که براي اين دانشگاه ها امکان پذير مي گردد و وضعيت خودشان را به عنوان سندهاي توسعه و اينکيوبيترها (incubators) براي ممتازها ونخبه ها باشند، را مشخص مي نمايد. دراين رابطه او تاکيد مي کند که هدف پيگيري شده توسط اتحاديه، تهيه امکانات ممکن و مکانيزم ها براي استحکام نقش هدايت دانشگاه ها در توسعه جامعه از طريق تجربه علمي، فن آوري هاي جديد وبرنامه هاي درسي با کيفيت بالا مي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي