جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4863

 خبر 

 رايزني براي اختصاص وام شهريه به دانشجويان علوم پزشکي دانشگاه آزاد

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد از رايزني با مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي براي اختصاص وام شهريه به دانشجويان علوم پزشکي اين دانشگاه خبر داد. دکتر سعيد کاردار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: رايزنيهايي با مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي داشته‌ايم تا همان گونه که ديگر دانشجويان پزشکي از وام شهريه صندوق رفاه وزارت علوم استفاده مي‌کنند، دانشجويان علوم پزشکي نيز بتوانند از وام شهريه صندوق رفاه وزارت بهداشت استفاده کنند.

وي ادامه داد: درحال حاضر رايزنيهاي اوليه صورت گرفته ولي هنوز عملياتي نشده است در صورتي که اجرايي شود امسال براي اولين بار دانشجويان علوم پزشکي دانشگاه آزاد مي‌توانند از وام شهريه صندوق رفاه وزارت بهداشت استفاده کنند.

درحال حاضر دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي فقط از وام شهريه صندوق رفاه دانشجويي استفاده مي‌کنند و با توجه به اين مساله که 45 درصد دانشجويان کل کشورمتعلق به دانشگاه آزاد هستند، بايد 45 درصد وام شهريه کل صندوق رفاه در وزارت علوم و وزارت بهداشت به دانشگاه آزاد اختصاص يابد.

اداره کل منابع انساني وزارت بهداشت اعلام کرد؛

راه‌اندازي سامانه ثبت‌‎نام متمرکز پيام آوران بهداشت براي ثبت‌نام مشمولين خدمت وظيفه عمومي فارغ‌التحصيل رشته‌هاي پزشکي و پيراپزشکي

در پي استقبال متقاضيان خدمت پيام‌آوري و به منظور تسهيل در ثبت‌نام، داوطلب خدمت بعنوان پيام‌آوران بهداشت در مراکز بهداشتي و درماني وزرارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکي، سامانه ثبت‌‎نام متمرکز پيام آوران بهداشت به آدرس http://tips.behdasht.gov.ir راه‎اندازي شد.

مهلت ثبت‎نام داوطلبان اعزامي دي ماه

به گزارش پايگاه خبري و اطلاع‌رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي (وب دا)؛ براساس اعلام اداره کل منابع انساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، مشمولين خدمت وظيفه عمومي «فارغ التحصيل رشته‌هاي پزشکي و پيراپزشکي» داراي برگه آماده به خدمت که علاقمند به گذراندن خدمت سربازي خود تحت عنوان پيام‌آور بهداشت مي‌باشند مي‌توانند به سايت مذکور مراجعه و متناسب با تمايل و علاقه دانشگاه علوم پزشکي محل خدمت خود را انتخاب نمايند. براساس اعلام اداره کل منابع انساني وزارت بهداشت، مهلت ثبت‎نام داوطلبان اعزامي دي ماه، تا 5 آذر ماه 93 مي‎‎باشد.

افزايش وام عمره دانشجويي

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان با اشاره به افزايش وام عمره و عتبات دانشجويي گفت: امسال به تمام زائران عمره و عتبات دانشجويي وام يک ميليون توماني تعلق مي‌گيرد. محمد زارع در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: به تمام زائران وام تعلق مي گيرد اما زائر تا زماني که ثبت نام عمره خود را در سايت فعال نکند، شعبه، امکان پرداخت وام را ندارد.

وي ادامه داد: امسال با هماهنگي که با بانک تجارت صورت گرفته است به هر زائر عتبات و عمره يک ميليون تومان وام تعلق مي گيرد. معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان با اشاره به افزايش وام عمره و عتبات دانشجويي نسبت به سال گذشته گفت: سال گذشته فقط 600 هزارتومان وام آن هم به صورت محدود ارايه مي‌شد ولي امسال به تمام زائران مبلغ يک ميليون تومان ارايه مي‌شود.

وي ادامه داد: به هر دو زوج دانشجو وام تعلق مي گيرد و دانشجويان متاهل دو ميليون تومان در مجموع وام عمره دانشجويي دريافت مي کنند ولي اين وام به فرزند آنها تعلق نمي گيرد.

زارع ادامه داد: در دور اول اعزام به عتبات حدود 4 هزار نفر از زائران از اين وام يک ميليوني بانک تجارت استفاده کرده و رضايت خود را اعلام کردند.

وي ادامه داد: در دور اول 5 هزار و 200 نفر و در دور دوم حدود 10 هزار نفر به عتبات اعزام مي شوند. دور دوم اعزام از اسفند ماه آغاز خواهد شد .

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت: پذيرفته شدگان اصلي و ذخيره عمره دانشگاهيان تا هشتم آذر فرصت دارند براي نهايي کردن ثبت نام با مراجعه به سايت لبيک به نشانيwww.labbayk.ir و وارد کردن کدملي و شماره شناسنامه خود نسبت به ورود اطلاعات تکميلي خود اقدام کنند.

نياز آذري:

کاهش واحدهاي زيان ده در دانشگاه آزاد اسلامي

ساري – خبرنگار آفرينش

رئيس دانشگاه آزادجامع واحد ساري در جلسه هيات امناء دانشگاه آزاد با بيان اينکه در طي 30 سال گذشته دانشگاه آزاد مسير درخشاني را طي کرده است، گفت: بايد از زحمات شبانه روزي دکتر جاسبي در رشد و اعتلاي دانشگاه آزاد در کشور تشکر کرد. کيومرث نياز آذري با اشاره به اينکه زماني دکتر ميرزاده رياست اين دانشگاه را بر عهده گرفتند که اکثر واحدها با مشکل مواجه بودند، اظهارداشت: 235 واحد ورشکسته بودند که با تلاش مستمر ايشان 50 واحد از ورشکستگي نجات پيدا کردند و به 170 واحد کاهش يافت.

وي تعداد اعضاي هئيت علمي دانشگاه آزاد مازندران را يک‌هزار 672 نفر اعلام کرد که بيش از 200 نفر در جريان هيئت علمي شدن قرار دارند، افزود: تعداد دانشجويان اين دانشگاه در مهرماه سال جاري را 68 هزار 872 نفر اعلام کرد.

اين مسئول همچنين تعداد کارکنان دانشگاه آزاد ساري را يک‌هزار 797 اعلام کرد که از اين تعداد 400 نفر پرسنل مازاد داريم که بايد از دور خارج شوند.

نياز آذري بيان کرد: تعداد رشته‌هاي تخصصي دکتري تخصصي در دانشگاه‌هاي آزاد مازندران به 73 رشته و همچنين 200 رشته ارشد و دکتري تخصصي به دانشگاه‌هاي آزاد مازندران نيز اضافه شد. وي درباره مسائل مالي دانشگاه در سال گذشته افزود: در اين سال بيش از 6 ميليارد تومان کمبود درآمد داشتيم که کمبود منابع در سال جاري جبران شد.

نيازآذري ميزان شهريه دريافتي دانشگاه آزاد ساري در سال جاري را 72 ميليارد تومان اعلام کرد و گفت: 61 ميليارد تومان صرف هزينه دانشگاه و حدود 11 ميليارد درآمد دانشگاه است.

وي با اعلام اينکه دانشگاه آزاد نبايد متکي به شهريه باشد، تاکيد کرد: براي جبران منابع مالي بايد ايده را به پديده تبديل کنيم و درآمد غير از شهريه داشته باشيم. همچنين رياست عالي دانشگاه آزاد کشور با بيان اينکه دانشگاه آزاد در طرح‌هاي دانش‌بنيان تا 35 درصد مشارکت مي‌کند، گفت: براي اجراي طرح‌هاي دانش بنيان مشارکت استخدامي نداشته بلکه مشارکت اقتصادي دارد.

دکتر حميد ميرزاده ميزان اعتبار اختصاص داد شده به پژوهش در اين دانشگاه را حدود 2.5 درصد اعلام کرد و افزود: زمينه براي افزايش 8 درصد در برنامه کاري قرار گرفت، طرح‌هاي دانش‌بنيان نوپا و بايد اجازه دهيم که اين طرح‌ها تبديل به فرهنگ شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي