جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4863

 خبر پزشکي 

 پياده روي ممنوع، فرصت پله نوردي را از دست ندهيد!

امروزه متخصصان قلب به بيماران قلبي مي گويند در صورتي که بتوانند با يک نفس 3 طبقه را بالا بروند توانايي برقراري بهترين رابطه را با شريک زندگي شان دارند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، بالا رفتن از پله ها بيشتر از هر کاري بدن را فعال مي کند. بالا رفتن از پله ها دوبرابر پياده روي سريع در سطحح هموار بدن را به کار مي اندازد و 50 درصد سخت تر از پياده روي در سربالايي و يا بلند کردن وزنه است.از آنجا که بالا رفتن از پله ها انرژي زيادي را صرف مي کند فقط افراد جوان با قلب سالم بايد تلاش کنند پله هاي زياد را به سرعت بالا بروند اما براي لقيه بالا رفتن از پله ها به صورت آهسته و مداوم کافي خواهد بود.ابتدا با بالا رفتن از 2 يا 3 طبقه پله نوردي را آغاز کنيد و يادتان باشد هنگامي که غذاي سنگين خورده ايد از پله ها بالا نرويد زيرا اين امر باعث ايجاد بيماري مي شود.نتايج مطالعات نشان مي دهند، پله نوردي باعث مي شود 2 تا 3 برابر بيشتر کالري بسوزانيد و نسبت به زماني مه بي تحرک هستيد و يا فقط پياده روي مي کنيد کالري بيشتري را بسوزانيد.

ريشه تنوع رفتاري در ژن ها است

اصلي ترين انگيزه و محرک هر يک از رفتارهاي گوناگون و ريشه تنوع رفتاري در ژن هاي هر موجود زنده برنامه ريزي شده است؛ اما تفاوت ميان ما و حيواناتي که از لحاظ ژنتيکي شبيه ما هستند و نيازهاي مشابه دارند در اين است که در انسان ها هيچ برنامه اي از پيش تعيين شده ژنتيکي وجود ندارد که به ما بگويد براي ارضاي نيازهاي مان چگونه بايد رفتار کنيم.

به گزارش آفرينش دکتر مينا پور فرخ، روان شناس در برنامه «خيابان بهبودي» گروه سلامت روان و خانواده راديو سلامت با بيان اين مطلب گفت: حيوانات زماني احساس خوبي پيدا مي کنند که نيازهاي جنسي، غذا و امنيتشان تامين شود در حالي که آنچه انسان ناطق را از حيوانات متمايز مي کند نياز به پيشرفت است.وي در ادامه اظهارکرد: همه پيشرفت هاي بشري حاصل تلاش گروهي از مردم است. وقتي به دلايل و انگيزه تلاش هاي اين گروه از افراد دقت مي کنيم مي بينيم که آن ها براي دستيابي به احساس بهتر يا اجتناب از احساس بد يا ناخوشايند دست به چنين تلاش هايي مي زنند. همه انسان ها براي ارضاي پنج نياز اساسي که در ژن هاي ما ريشه دارد از قبيل نياز به بقاء، نياز به عشق و احساس تعلق، نياز به قدرت و پيشرفت، نياز به آزادي و نياز به تفريح، تلاش مي کنند.

پورفرخ در ادامه بيان کرد: کم نيستند زن و شوهرهايي که زندگي خود را با عشق و انتخاب خود آغاز مي کنند

در حالي که پس از گذشت فقط چند سال از رابطه عاشقانه، روابط زناشويي آن ها دچار سکون و زخوت مي شود و پايه هاي زندگي را مي لرزاند. اين روان شناس در پايان اظهارکرد: در مراکز روان شناختي، ما روان شناسان، نيازهاي هر فرد را با توجه به ميزان و شدت آن بررسي مي کنيم چنانچه از نظر مقياس و درجه بندي بين نيازهاي مرد و زن، دوازده معيار يا بيشتر فاصله وجود داشته باشد، عدم تفاهم در نيازهاي وجودي پيش آگهي بدي در آينده رابطه افرادي است که قصد يک زندگي مشترک دارند، مي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي