جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4863

 سوت پايان 

 غيبت5بازيکن پرسپوليس براي بازي با نفت

تيم فوتبال پرسپوليس درهفته پانزدهم و پاياني نيم فصل نخست ليگ برتر باشگاه‌هاي کشوردرحالي مقابل استقلال به پيروزي ارزشمند 2 بر يک دست يافت که 5 بازيکن خود را براي ديدار آينده از دست داد.

تيم فوتبال پرسپوليس درهفته شانزدهم رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور به مصاف نفت تهران مي‌رود، مسابقه‌اي که ازساعت14:30 دقيقه دوشنبه10 آذرماه درورزشگاه تختي تهران برگزار خواهد شد.اميد عاليشاه به دليل دريافت کارت قرمز از حضوردربازي آينده محروم شد.

همچنين محمد نوري ومحسن بنگرهم درآن مسابقه کارت زرد گرفته و بازي بعدي را از دست دادند. ضمن اينکه رضا حقيقي هم درجريان اين بازي از ناحيه دو قلوي زانو دچار مصدوميت شد و به گفته خودش حدود 2 ماه از ميادين فوتبال به دور خواهد بود.

در اين شرايط اميد عاليشاه، محمد نوري و محسن بنگر به دليل محروميت و رضا حقيقي و پيام صادقيان که به دليل مصدوميت بازي با استقلال را از دست داده بود، ديگر بازيکنان غايب پرسپوليس براي بازي آينده هستند.

جريمه استقلال و پرسپوليس

اسماعيل حسن‌زاده رئيس کميته انضباطي با اشاره به اينکه راي متخلفان دربي بزودي اعلام مي‌شود، گفت: از سوي تماشاگران دو تيم تخلفاتي انجام شد که بدون شک جرايمي را براي آنها در نظر مي‌گيريم.وي در خصوص اتفاقات دربي 79، ضمن بيان مطلب فوق گفت: خوشحاليم که اين ديدار نسبت به ادوار گذشته از نظرنوع بازي، نتيجه وحتي رفتار تماشاگران متفاوت بود. ازهمه افرادي که سعي بر برگزاري يک ديدار بدون حاشيه داشتند، تشکر مي‌کنم.

با توجه به حوادث ريز و درشتي که درمسابقه توسط داوري، نماينده فدراسيون و همچنين ناظران کميته انضباطي به ثبت رسيده، تصميم نهايي در رابطه با تخلفات اين ديدار را خواهيم گرفت. ازسوي تماشاگران هردوتيم تخلف وفحاشي صورت گرفته که بدون شک جرايمي را براي تيم‌ها در نظر مي‌گيريم. ضمن اينکه از سوي عوامل، بازيکنان و مربيان تيم‌هاي پرسپوليس واستقلال تخلفاتي رخ داد که رفتارهايشان باعث شد تماشاگران تحريک شوند.

متاسفانه برخي از رفتارها باعث شد تا سکوها دچارهيجان شده و تحريک شوند ودرنهايت شاهد رفتارهاي نامناسب ازسوي تماشاچيان بوديم. فکر مي‌کنم بايد کادر فني تيم‌ها، بازيکنان و مسئولان هر دو باشگاه متوجه نوع رفتار خود باشند زيرادربي، بازي متفاوتي از ديگر رقابتهاي ليگ بوده و از حساسيت بسيار بالايي برخوردار است.

متاسفانه ما شاهد بوديم پس ازعکس العمل کادر فني تيم ها و يا بازيکنان، تماشاگران تحريک شده و دست به رفتارهاي نامناسب مي‌زدند. بايد سختگيرانه و منطقي در مورد اين بازي راي صادر کنيم. عامل رفتارهايي که از سوي تماشاگران رخ مي‌دهد نيمکت، بازيکنان و مسئولان دو باشگاه هستند.

بر همين اساس بايد رايي را صادر کنيم که از اين پس شاهد تخلفات اين چنيني نباشيم. با سعه صدر تخلفات اين بازي را بررسي کرده و راي نهايي خود را اعلام خواهيم کرد.

اطلاعيه باشگاه استقلال بعد از شکست مقابل پرسپوليس

سايت باشگاه استقلال با اين اطلاعيه اعلام کرد تمرينات اين تيم پشت درهاي بسته برگزار مي‌شود. تمرين استقلال درحالي برگزار مي شود که اين تمرين پشت درهاي بسته خواهد بود و با نظر کادر فني ازاين پس تنها يک روز پيش از مسابقات اصحاب رسانه مي توانند در محل تمرين حاضر شوند.

جدايي ابراهيم‌زاده از پيکان

منصورابراهيم‌زاده، ديروزجلسه‌اي را با محمود شيعي، مديرعامل باشگاه پيکان برگزار کرد. درواقع اين جلسه براي خداحافظي سرمربي خودروسازان از اين تيم برگزار شد.قرار است تا تعيين سرمربي اين تيم بهتاش فريبا مشاورمديرعامل تيم را تمرين بدهد تا مسئولان پيکان از بين گزينه‌هاي موجود با يکي از آنها به توافق برسند.گفته مي‌شود علي اصغر مديرروستا، پرويز مظلومي، زلاتکو کرانچار، يحيي گل‌محمدي، صمد مرفاوي از گزينه‌هاي اين باشگاه به حساب مي‌‌آيند. البته با توجه به اينکه گل‌محمدي و مرفاوي در تيم‌هاي ذوب‌آهن و صبا فعاليت مي‌کنند و همچنين کرانچار براي حضور در تيم اميد صحبت‌هايي را انجام داده ساير گزينه‌ها شانس بيشتري براي حضور در روي نيمکت اين تيم دارند.

بيماري سخت کي روش و لغو سفر به کيش

کفاشيان وکي روش قرار بود ديروزبه کيش سفر کرده وازامکانات اين جزيره براي ميزباني اردوها و ديدارهاي دوستانه تيم ملي ديدن کنند.علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال گفت: سرمربي تيم ملي که قرار بود ديروز همراه وي به کيش سفر کند، به دليل بيماري سخت سفرش را لغو کرده است. کي روش بابيماري کليوي و سرماخودرگي شديد روبرو بوده و به همين دليل به کيش نيامد.همسر کي روش در تماس تلفني به من اعلام کرد که وي سخت مريض بوده و مشکل کليوي دارد و نمي تواند به اين سفر بيايد. سعي مي کنم تا در دو يا سه روز آينده در صورتي که کي روش بهبودي بدست آورد، ترتيبي اتخاذ کنم تا او به کيش بيايد.

برنامه مرحله يک چهارم جام حذفي فوتبال باشگاه‌هاي کشور

استقلال و پرسپوليس ششم آذربه ميدان مي‌روند

ديدارهاي مرحله يک چهارم نهايي مسابقات جام حذفي فوتبال باشگاه‌هاي کشور پنجشنبه برگزارمي‌شود. برنامه،زمان ومکان ديدارهاي مرحله يک چهارم نهايي مسابقات جام حذفي فوتبال به شرح زير اعلام شد:

پنجشنبه،6 آذر:

گل گهر سيرجان – پرسپوليس (ساعت 14)

ذوب آهن – استقلال (ساعت 17:20)

نفت تهران – صنعت ساري (ساعت 14:30)

تراکتورسازي – پديده مشهد (ساعت 14)

نام تيم‌هاي ميزبان اول آمده است.

حسيني اولين خريد نيم‌فصل استقلال

مجيد حسيني مدافع ملي پوش ايران که هم اکنون عضو تيم ملي جوانان است وسابقه کاپيتاني تيم نوجوانان ايران را درکارنامه خود دارد به عنوان اولين خريد نيم فصل آبي پوشان به اين تيم پيوست.اين بازيکن جوان و آينده دار که تنها 18 سال سن دارد در بازي استقلال برابر سايپا90 دقيقه به ميدان رفت و توانست نظر مثبت کادرفني استقلال را جلب کند.

قاضي غايب استقلال مقابل ذوب‌آهن

محمد قاضي مهاجم استقلال که درديداربا تراکتورسازي دچار آسيب ديدگي از ناحيه رباط داخلي دچار مصدوميت شد به ديدار تيمش مقابل ذوب آهن هم نمي رسد.اين بازيکن بايد فعلا تمرينات فيزيوتراپي کند تا بتواند به شرايط تمرين برسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي