جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4897

 شينهوا:
 ايران به دنبال چهارمين قهرماني 

 
خبرگزاري شينهواي چين نوشت: تيم ملي ايران در اين دوره از رقابت هاي جام ملت هاي آسيا به دنبال کسب چهارمين قهرماني خود با ستارگاني چون نکونام، آزمون و دژاگه است.اين خبرگزاري چيني درارزيابي وضعيت ايران درجام ملتهاي آسيا آورده است: ايران که در رنکينگ فيفا بهترين تيم است در گروه سوم اين رقابت ها با قطر، امارات و بحرين در تورنمنتي که در استراليا برگزار مي شود قرار گرفته است.

کارلوس کي روش، سرمربي پرتغالي ايران، 23 بازيکن را با خود به جام ملت هاي آسيا برده که 13 بازيکن به همراه اودرجام جهاني 2014 حضور داشته اند.

جايي که ايران با قرار گرفتن در قعر جدول رده بندي گروه خود ازآن رقابت ها کناررفت.سرمربي پيشين رئال مادريد تعدادي از بازيکنان بي تجربه را از ليگ داخلي ايران به همراه خود برده است زيرا برخي از بازيکنان کهنه کاراين تيم با آسيب ديدگي هايي مواجه بودند. کي روش ازاين که بازيکنان جوانش دراستراليا نمايش خوبي خواهند داشت اطمينان دارد.در هر حال، ايران پس ازجام جهاني فقط دردوديدار دوستانه حضورداشته است.کاپيتان جواد نکونام يکي ازارکان تيم ملي ايران در خط هافبک است. اين بازيکن 34 ساله در سه جام ملت هاي پيش حضورداشته و به رکورد150 بازي ملي هم رسيده و موفق شده در اين تعداد بازي 37 گل هم بزند.اشکان دژاگه که سابقه به تن کردن پيراهن فولام انگليس را درکارنامه دارد، مهم ترين بازيکن ايراني ها در خط حمله است.

سردار آزمون، مهاجم 20 ساله که گفته مي شد مورد توجه باشگاه آرسنال انگليس است نيز يکي از بهترين ها است.تيم ملي فوتبال قطر، بزرگترين رقيب ايران در اين گروه است. آنها رکورد شکست نخوردن خودشان را به 10 ديدار رسانده وموفق شدند استوني را با نتيجه سه بر صفر شکست دهند. آنها از 10 ديدار پيشين خود موفق به پيروزي در هفت ديدار شده اند که يکي از آنها به پيروزي يک بر صفر مقابل استراليا بازمي گردد. قطري ها دو بار در هشت حضورشان در جام ملت هاي آسيا راهي دور حذفي شده اند. در هر حال، جميل بلمدي، سرمربي جوان و الجزايري آنها بر اين باور است که تيمش در اين رقابت ها مي تواند به مرحله هاي بعدي هم برسد.او در اين زمينه گفت: همه ازژاپن، استراليا و کره جنوبي به عنوان شانس هاي اصلي قهرماني ياد مي کنند اما اين بدان معنا نيست که ما شانسي براي قهرماني نداريم. نمي خواهم سقفي براي آرزوهايمان در اين رقابت ها تعيين کنم.قطر پانزدهم ژانويه در سيدني مقابل ايران خواهد ايستاد. ديداري که بدون شک تعيين کننده سرگروه اين رقابت ها را مشخص مي کند.تيم هاي ملي بحرين و امارات هم تيم هاي ضعيف تر اين گروه هستند هر چند که مي توانند شگفتي ساز شوند.

اماراتي ها بدون شکست در مرحله مقدماتي راهي استراليا شده اند. آنها در سال 2004 به نيمه نهايي جام ملت ها رسيدند. آنها در ديدارهاي مقدماتي جام ملت ها هم در دو ديدار رفت و برگشت مقابل قطر يک پيروزي و يک تساوي کسب کرده اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي