جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4897

 سوت پايان 

 حضور کريمي درورزشگاه درفشي‌فر

مربي سابق تيم ملي فوتبال ايران در تمرين پرسپوليس حاضر شد.علي کريمي از ساعت 14 ديروز در ورزشگاه درفشي‌فر حاضر شد تا قبل از تمرين پرسپوليس به انجام تمرين‌هاي اختصاصي بپردازد.پرسپوليس ديروز از ساعت 15 در ورزشگاه درفشي‌فر تمرين ‌کرد.

پيراهن شماره 22برتن تادو

طبق فهرست ارائه‌شده به سازمان ليگ، مقرر شد ژوزه تادو با پيراهن شماره22 در بازي‌هاي رسمي پرسپوليس حضور پيدا کند.طبق فهرست آسيايي ارائه شده به سازمان ليگ که به کنفدراسيون فوتبال آسيا ارسال خواهد شد، مهاجم برزيلي پرسپوليس با شماره 22 به ميدان خواهد رفت. شماره پيراهن او در ليگ برتر نيز همين شماره خواهد بود.ضمن آنکه با توجه به اختصاص اين شماره به تادو، براي علي عليپور شماره ديگري در نظر گرفته خواهد شد.

توقف مذاکره پرسپوليس با هافبک برزيلي

سخنگوي باشگاه پرسپوليس مي‌گويد ازدوروز پيش مذاکره ديگري باروجينيو هافبک برزيلي مورد نظر اين باشگاه صورت نگرفته است.مهدي خواجه وند درباره آخرين وضعيت مذاکره باشگاه پرسپوليس با روجينيو اظهار کرد: اتفاق خاصي رخ نداده است. آخرين بار دو روز پيش با اين بازيکن مذاکره کرديم و جلسه ديگري تشکيل نشد. حالا بايد ببينيم آيا نشست ديگري بين ما و اين بازيکن برگزار مي‌شود يا خير.هنوز تاريخي براي برگزاري جلسه و ادامه مذاکره با روجينيو تعيين نشده است. الان نمي‌توان به صورت قطعي درباره حضور يا عدم حضور اين بازيکن در پرسپوليس صحبت کرد. به هر حال ما چند بازيکن ديگر هم مدنظر داريم و طبق اولويت‌هايمان با آنها مذاکره مي‌کنيم.خواجه وند درباره تهديد نيلسون به شکايت از فيفا هم تصريح کرد: اميدواريم با اين دروازه بان به توافق برسيم و رضايتش را جلب کنيم. گويا نيلسون به باشگاه رفته بود ولي علي اکبر طاهري نايب رئيس باشگاه حضور نداشت.

چهل و هفت سال از مرگ جهان‎پهلوان تختي گذشت

چهل وهفتمين سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختي امروز 17 دي ماه درابن بابويه تهران برگزار مي شود. مراسمي که در گذر سال‎ها اگرچه پاسداشت مردي بزرگ است اما رنگ کهنگي به خود گرفته است.اسم تختي که مي‌آيد نسل جديد، که اکثريت جمعيت کشور را هم تشکيل مي‌دهد، بيش از آنکه به ياد پهلواني بامروت بيفتد ناخودآگاه تصوير ورزشگاه‌هاي فوتبال در نظرش مجسم مي‌شود. آناني که قديمي‌اند از جوانمردي‌هاي تختي بسيار شنيده‌اند و چه بسا داستان تختي بزرگ، سينه به سينه نقل شده اما رفته رفته به افسانه تبديل مي‌شود.تختي در زلزله بويين زهرا براي مصيبت‎ديدگان کمک جمع کرد و در تشک پس از اينکه فهميد زانوي راست الکساندر مدويد مصدوم است، سمت پاي ديگر رفت و ارزش‌ها را فداي کسب پيروزي نکرد. تختي آن مسابقه را شکست خورد.

اما به راستي تمام تختي در همين خلاصه مي‎شود؟

به راستي آنچه درباره تختي بايد بدانيم همين است؟

امروزساعت 10 تا 12 بسياري از شخصيت‌هاي ورزشي کشور در ابن بابويه حاضر مي‌شوند و يک مراسم کليشه اي برگزار مي‌شود تا سال بعد. ورزش ايران چند صباحي است که رنگ بي‌اخلاقي و جنگ و جدل به خود گرفته اما درهفدهم دي ماه، همه از بزرگي، گذشت و جوانمردي تختي صحبت مي‌کنند و نيکي‎هاي وي را مي‌ستايند.اي کاش به جاي اينکه اين همه ورزشگاه تختي مي‌داشتيم، اخلاق و ادب جهان پهلوان را در ورزش کشورمان جا مي‌انداختيم تا کسي که قهرمان ورزشي است، به دنبال کسب شهرت در عرصه‌هاي تجارت و سياست نباشد.

سفر تيم ملي به ملبورن

کاروان تيم ملي فوتبال ايران صبح امروزچهارشنبه ازسيدني عازم ملبورن خواهد شد تا آماده ديدار با بحرين شود. ايران تمرينات خود را از چهارشنبه تا شنبه در ملبورن پيگيري خواهد کرد وروزيکشنبه ازساعت 12:30 به وقت تهران در نخستين ديدار مرحله گروهي به مصاف بحرين مي‌رود.علي کفاشيان و مهدي محمد نبي رئيس و دبيرکل فدراسيون فوتبال نيزامروز به صورت مستقيم عازم ملبورن خواهند شد تا با تيم ملي همراه شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي