جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4898

 اعلام وضعيت فوق العاده در فرانسه؛
 حمله تروريستي در قلب پاريس با 11 نفر کشته 

 
در اثر يک حمله تروريستي کم سابقه در پاريس دستکم 11 نفر کشته شدند.به گزارش بي‌بي‌سي، اين حمله به دفتر مجله (هفته نامه) طنز" شارلي ايبدو " در پاريس صورت گرفته است.اين مجله که در سال 2012 اقدام به انتشار کاريکاتورهاي موهن عليه پيامبر اسلام کرده بود در آخرين شماره اش کاريکاتوري از ابوبکر البغدادي سرکرده گروه داعش را به چاپ رسانده است و بر همين اساس گمانه زني ها از دست داشتن داعش در اين حمله تروريستي حکايت دارد.

در اين حمله دو فرد مسلح در ساعت 11:30 صبح (به وقت محلي) به دفتر هفته نامه شارلي ايبدو در خيابان "نيکولاس آپر" پاريس وارد شده و شروع به تيراندازي کردند . در جريان تيراندازي آنها دستکم يک روزنامه نگار کشته شده است. هنگام خروج افراد مسلح از محل خادثه ،در درگيري بين پليس و مهاجمان 3 نيروي پليس نيز زخمي شده اند.تلويزيون" itele" فرانسه اما در گزارش خود از اين حادثه اعلام کرده مهاجمان سه فرد نقاب دار بوده اند.طبق اعلام رسانه هاي فرانسه در اين حادثه 11 نفر کشته و دستکم 5 تن زخمي شدند. اين شديد ترين حمله تروريستي در شهر پاريس در دهه هاي گذشته به شمار مي رود.

رسانه هاي فرانسوي از حضور فرانسوا اولاند رييس جمهور فرانسه و وزير کشور در محل حادثه خبر داده اند. هنوز هيچ گروهي مسئوليت اين حمله را بر عهده نگرفته است.اين حمله در شرايطي صورت گرفته است که در هفته هاي گذشته در کشورهاي آلمان و سوئد تظاهرات اعتراضي و حملات نگران کننده اي به مهاجران مسلمان صورت گرفته است و احتمال افزايش تنش هاي قومي و مذهبي در اروپا افزايش يافته است.نزديک به 50 ميليون نفر از جمعيت ساکن در محدوده اتحاديه اروپا را مسلمانان تشکيل مي دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي