جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4903

 تريبون اقتصادي 

 نظر رييس تامين اجتماعي درباره‌ افزايش‎ مستمري‌ بازنشستگان

سيدتقي نوربخش با بيان اينکه ميزان و زمان دقيق پرداخت عيدي به مستمري بگيران و بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي معمولا در بهمن ماه مشخص و پرداخت مي‌شود اظهار داشت : عيدي مستمري بگيران تامين اجتماعي مشابه عيدي کارمندان دولت تعيين مي‌شود.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان تامين اجتماعي ،وي افزود: همانند سال گذشته عيدي‌ها را بدون استقراض پرداخت مي‌کنيم و اکنون منابع و تجهيزات آماده هستند. اعتباري بيش از 1300 ميليارد تومان براي اين امر در نظر گرفته شده است.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي درباره افزايش حقوق بازنشستگان تحت پوشش تامين اجتماعي در سال آينده اظهار کرد: اين مستمري متناسب با تصميمات شوراي عالي کار و کميته حقوق و دستمزد تعيين خواهد شد.

به منظور آبرساني به درياچه اروميه صورت مي گيرد:

اتصال زرينه رود به سيمينه رود

يک مقام مسئول در وزارت نيرو از اتصال زرينه رود به سيمينه رود به منظور آبرساني به درياچه اروميه خبر داد و گفت: از طريق خط انتقال مي توان آب رودخانه ها را به پيکره اصلي درياچه منتقل کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت نيرو ، سيدمرتضي موسوي با بيان اينکه مطالعه طرح اتصال زرينه‌ رود به سيمينه‌ رود براي رسيدن آب به درياچه اروميه در مراحل پاياني قرار دارد گفت: پيش از بروز شرايط کنوني در درياچه اروميه، ورودي نرمال از آخرين ايستگاه‌ ها به درياچه حدود 4 ميليارد مترمکعب بود که اين ميزان ورودي از سال 74 به بعد روند کاهشي داشته به‌ طوري که در سال‌ هاي اخير ورودي درياچه به دو ميليارد و 400 ميليون مترمکعب در سال رسيده است.

مديرکل دفتر مديريت به‌ هم پيوسته منابع آب حوضه درياچه اروميه اظهارداشت: اين دو رودخانه در مجاورت هم از جنوب به درياچه منتهي مي‌ شوند، اما نقطه تلاقي سيمينه‌ رود به درياچه به‌ دليل تبخير کمتر مناسب‌ تر است و با انجام يک طرح انتقال قرار است زرينه‌ رود به سيمينه‌ رود متصل شود.

سال آينده تمام کارگران ساختماني بيمه مي‌شوند

عضو هيأت مديره کانون عالي انجمن‌هاي کارگري ايران با اعلام اين خبر که سال آينده تمام کارگران ساختماني بيمه خواهند شد، گفت: تنها 15 درصد از کل هزينه صدور پروانه ساختماني به بيمه کارگران ساختماني اختصاص پيدا خواهد کرد.هادي ساداتي در گفت‌وگو با ايرنا، با اشاره به اينکه کارگران ساختماني هم اکنون منتظر اعلام سهميه سازمان تأمين اجتماعي براي انجام کارهاي بيمه‌اي خود هستند، اظهار داشت: رياست جمهوري پس از مصوبه مجلس شوراي اسلامي و تأييد شوراي نگهبان بيمه کارگران ساختماني را ابلاغ کرد.

وي افزود: بر اساس اين ابلاغيه قرار است از محل درآمدهاي حاصل از صدور پروانه‌هاي ساختماني کارفرمايان، بخشي از منبع بيمه کارگران ساختماني تأمين شود.ساداتي با بيان اينکه درآمد حاصل از صدور پروانه‌هاي ساختماني براي بيمه کارگران شديدا کاهش پيدا کرده است، گفت: طبق تغييرات جديد تنها 15 درصد از کل هزينه صدور پروانه ساختماني به بيمه کارگران ساختماني اختصاص پيدا خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي