جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4905

 خبر 

 برگزاري نخستين جشنواره گردشگري زمستاني؛ دهم بهمن ماه

اروميه - خبرنگار آفرينش

جليل جباري در هفتمين جلسه ستاد اجرايي خدمات سفر اظهار داشت: طرح ستاد ساماندهي خدمات سفرهاي نوروزي از سوي ستاد به تمام دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ شده و شرح وظايف آن به دستگاه‌ها تشريح شده است. وي ادامه داد: با توجه به وضعيت خاص استان از لحاظ گردشگري در نوروز 94 ميراث فرهنگي استان آمادگي لازم را داشته و انتظار مي‌رود دستگاه‌هاي اجرايي مجموعه فعاليت‌هاي خود را به ستاد اجراي سفرهاي نوروزي استان ارسال کنند.

جباري با اشاره به تشکيل کميته‌هاي گردشگري استان گفت: وظايف دستگاه‌هاي اجرايي در قالب 9 کميته اجرايي تعريف شده است. وي به پيست اسکي خوشاکوي اروميه اشاره کرد و گفت: براي معرفي و شناسايي پيست اسکي اروميه جشنواره گردشگري زمستاني در اين پيست در 10 بهمن ماه امسال برگزار مي‌شود.

فرماندار اروميه: مهم‌ترين چالش اروميه بالا بودن آمار بيکاري در اين شهر است

اروميه-خبرنگار آفرينش

عباس حسن‌خاني در شوراي اداري اروميه که در سالن کنفرانس خانه جوان برگزار شد، اظهار داشت: مهم‌ترين چالش شهر اروميه در حوزه اشتغال‌زايي و بيکاري جوانان است. وي گفت: يکي از مهم‌ترين اتفاقاتي که به موضوع اشتغال‌زايي کمک مي‌کند و از سياست‌هاي اصلي دولت به شمار مي‌رود بحث انضباط مالي و صرفه‌جويي در هزينه‌ها است. حسن‌خاني گفت: از اهداف ديگر در اروميه ايجاد اشتغال براي روستاييان است. فرماندار اروميه افزود: يکي از موضوع‌هاي مهم امروز امنيت اجتماعي در خصوص افزايش اعتياد است. وي گفت: مهم‌ترين بخش حوزه اجتماعي موضوع سرمايه اجتماعي است که اگر آسيب ببيند شايد زمان‌ و هزينه‌هاي زيادي براي ترميم آن صرف کنيم. حسن‌خاني افزود: بايد امروز موضوع مبارزه با مواد مخدر به طور جدي دنبال شود چرا که بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي از همين مواد مخدر ناشي مي‌شود.

کلنگ زني فاز اول گلخانه مکانيزه شهرداري ملارد

ملارد-برزگر

کلنگ احداث گلخانه مکانيزه سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري ملارد با حضور داود کرمي فرماندار، حجت‌الاسلام حسيني امام جمعه شهرستان ملارد، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي اين شهر در محوطه اين سازمان به زمين زده شد.

فاز اول اين گلخانه مکانيزه در مساحت 2000 متر مربع جهت توليد گل فصلي در راستاي خود کفايي سازمان، کاشت گلهاي سطح شهر و فروش و بهره‌برداري از درآمد حاصل از آن با اعتباري بالغ بر 4.000.000.000 ريال احداث مي‌شود.مهندس خراساني شهردار ملارد در اين باره گفت: طرحهاي اقتصادي و درآمد زا هميشه دغدغه و جزو برنامه‌هاي راهبردي هر مجموعه مديريتي است آنچه را که بتوان اجرا کرد و از آن علاوه بر رفع نيازهاي مجموعه مامني براي ايجاد درآمد و افزايش توان مالي بهره برد آرزو و آمال هر مدير است و امروز اگر چه اين امر در ابعاد کوچک در سازمان پارکها محقق گرديده و شايد به ثمر نشستن آن به سه الي چهار سال زمان نياز داشته باشد اما در مقطعي پاسخگوي بخشي از هزينه‌هاي مالي سازمان خواهد شد و ارائه چنين برنامه‌هايي ميسر نيست مگر به مدد استفاده از خرد جمعي و احترام مديريت هر مجموعه به کارشناسان و صاحب نظران آن ارگان، همانطور که در سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري ملارد امروز بر پايه اين همفکري و مشورت شاهد به بار نشستن چنين ايده طرحهايي هستيم. خراساني افزود: اميدوارم در مدت 4 ماه که براي اين پروژه در نظر گرفته شده است بتوان به طور کامل آن را اجرا و اولين سري گلهاي آن را در فصل بهار با بذرهاي اطلسي روياند. در خاتمه نيز کلنگ گلخانه با دستان امام جمعه شهر ملارد، فرماندار شهرستان و اعضاي محترم شوراي شهر بر زمين زده شد.

با حضور مشاور وزير و رئيس مركز حراست وزارت تعاون كارورفاه؛

شوراي هماهنگي مديران كل تابعه وزارت تعاون،كارورفاه اجتماعي در استان البرز برگزار گرديد

کرج ـ فائزه باقري

شوراي هماهنگي مديران كل زير مجموعه وزارت تعاون ،كارورفاه اجتماعي در استان البرز با حضور عباس مجتهد زاده، مشاور وزير و رئيس مركز حراست وزارت تعاون،كارورفاه اجتماعي استان البرز و روساي حراست ادارات كل تعاون كارورفاه اجتماعي استانهاي مركز و شمال شرق كشور و مسئولان حراست كل البرز در سالن كنفرانس اين اداره كل برگزار گرديد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره كل تعاون،كارورفاه اجتماعي استان البرز، علي ايماني در ابتداي اين جلسه گزارشي از وضعيت كلي استان البرز از لحاظ جغرافيايي، جمعيتي ارائه داده و اظهار داشت: استان البرز يك استان مهاجر پذير بوده است و با داشتن 4 زندان بزرگ ، مهاجراني با فرهنگها و قوميتهاي متفاوت از ساير استانها متاسفانه با مشكلات و آسيبهاي اجتماعي همچون طلاق و بيكاري نيز روبرو گرديده است اما از سوي ديگر اين استان با دارا بودن حدود 3200 پروانه بهره برداري يكي از استانهاي ويژه صنعتي کشور است كه داراي فرصتهاي خوبي جهت اشتغال خواهد بود.

وي با اشاره به اقدامات موثر مجموعه اداره كل تعاون كارورفاه اجتماعي و نيز مسئولان ذيربط استان در جهت كاهش تنشهاي كارگري ادامه داد : با همت اين اداره كل در سال 1392 پايين ترين ميزان بحرانها و تنشهاي کارگري را در استان شاهد بوديم و همچنين از حوادث کاري تا کنون به ميزان چشمگيري نسبت به سالهاي پيش کاسته شده و همچنين با عقد تفاهم نامه بين معاونت تعاون وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعي و استانداري ،استان البرز در تحول بخش تعاون و اجراي سياست هاي توسعه اي بخش تعاون بعنوان پايلوت در کشور تعيين گرديد که بدينوسيله زمينه اشتغال تعاوني و توسعه تعاونيهاي نوع جديد دراستان فراهم خواهد آمد. ايماني از كاهش چشمگير شكايات و دادخواستهاي روابط كار خبر داد و افزود : خوشبختانه تاکنون در استان البرز از ميزان شكايات و دادخواست هاي روابط كار بطور مطلوبي كاسته شده است و در همين راستا بدليل كاهش تعديل نيروي کار در واحدهاي توليدي استان و نيز نظارت كارشناسان و بازرسان اداره كل تعاون،كارورفاه اجتماعي و بازرسي هاي منظم آنان از واحدهاي توليدي كاهش چشمگير مقرري بگيران بيمه بيكاري و نيز در راستاي آن رشد آموزشهاي مهارتهاي فني و حرفه اي را در استان شاهد بوده ايم.

مدير عامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي عنوان كرد:

مناطق جنگلي جزو اولويت‌هاي اول استان در امر گازرساني

تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي در حاشيه شوراي برنامه‌ريزي استان در شهرستان‌هاي کليبر و خداآفرين آخرين وضعيت گازرساني روستاهاي اين دو شهرستان را تشريح کرد.مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي گفت: با توجه به چهار شاخص برخورداري شهري، روستايي، سردسيري و جنگلي در تخصيص اعتبار، روستاهاي استان جزو سياست‌هاي برنامه‌ريزي وزارت نفت (ستاد شرکت ملي گاز) قرار گرفته‌اند و با بررسي‌هايي انجام گرفته شهرستان کليبر و خداآفرين با دارا بودن تمامي اولويت‌هاي مذکور به ويژه وجود جنگل‌هاي ارسباران در منطقه، گازرساني به روستاهاي اين مناطق را در اولويت قرار داده است.

ولي‌اله ديني افزود: با توجه به ظرفيت‌هاي قانوني ايجاد شده از محل بند «ق» تبصره 2 قانون بودجه 93 مطابق با سياست‌هاي دولت تدبير و اميد و بر اساس ابلاغيه وزارت محترم نفت (ستاد شرکت ملي گاز) تعداد 74 روستا با بيش از 3 هزار و 800 خانوار معادل 40 درصد کل خانوار روستايي شهرستان کليبر و تعداد 84 روستا با بيش از 5 هزار خانوار معادل 55 درصد کل خانوار روستايي شهرستان خدآفرين، پيش‌بيني شده که متناسب با اعتبارات تخصيصي تا پايان سال 96 اجرايي و عملياتي خواهند شد.وي با اشاره به 24 روستاي در دست اقدام شهرستان خداآفرين گفت: هم‌اکنون بيش از يک هزار و 200 خانوار روستايي شهرستان خداآفرين و بيش از 2 هزار و 800 خانوار روستايي شهرستان کليبر و 100درصد خانوارهاي شهري کليبر و خداآفرين از نعمت گاز طبيعي برخوردار مي‌باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي