جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4919

 ميز خبر 

ناطق نوري:

انقلاب ما به يمن، سوريه، لبنان و عراق صادر شده است

يک عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: برکات انقلاب اسلامي امروز در ايران و منطقه مشاهده مي‌شود.به گزارش ايرنا، حجت‌الاسلام و المسلمين ناطق نوري در مراسم گراميداشت سي و هفتمين سالگرد انقلاب اسلامي که در ترمينال يک فرودگاه مهرآباد برگزار شد، به بيان خاطراتش از مراسم استقبال و ورود حضرت امام(ره) به کشورمان پرداخت و اظهار داشت :‌ البته قبل از ورود ايشان انقلابيون و رهبران انقلاب و مسئولان بالا نگران بودند و به ايشان مي‌فرمودند که شما تشريف نياريد چراکه معلوم نيست بر سر هواپيماي شما چه بيايد و نگراني فوق‌العاده‌اي دراين باره وجود داشت. اما امام(ره) با اتکا و اعتمادي که به خداوند داشتند، فرمودند من به ملتم قول دادم که در اولين فرصت بيايم و اگر قرار است بمانم بين ملت بمانم و اگر قرار است بميرم بين ملت بميرم.

وي با مورد توجه قرار دادن نقش آيت‌الله بهشتي و مطهري و مرحوم بازرگان در مراسم استقبال از حضرت امام(ره) به ذکر خاطرات خود از وقايع پس از ورود حضرت امام به کشورمان پرداخت و اظهار کرد: وقتي امام(ره) مي‌خواستند فرودگاه را ترک کنند و سوار ماشين شوند يکي از آقايان که از ملي‌گراها بودند و البته خيلي هم زحمت کشيده بودند چرا که هماهنگي با دولت آن موقع براي آمدن امام(ره) و فرودگاه با آنها بود، سوار ماشين بودند اما امام در لحظه سوار شدن به ايشان گفتند که تشريف بياوريد پايين و در واقع امام(ره) حواسشان جمع بود که از اين فرصت هيچ‌کس احتمالا بهره‌برداري نکند. خود ايشان جلو سوار شدند و مرحوم حاج احمد آقا نيز عقب نشستند و راننده هم آقاي رفيق‌دوست بودند.

وي در ادامه به خاطر مربوط به خاطرات امام(ره) در بهشت زهرا و سخنراني ايشان در اين مکان اشاره و در پايان سخنان خود اظهار داشت : برکات انقلاب اسلامي امروز در ايران و منطقه مورد مشاهده است و بيرون از کشور ما عزت اين انقلاب را مي‌بينيم چنانچه امروز لبنان و حزب‌الله لبنان عزت دارد و حزب‌الله و سيد حسن نصرالله حرکات بسيار زيبايي انجام مي‌دهند.

جزئيات سفراستاني رئيس‌جمهور به اصفهان

استاندار اصفهان ‌جزئيات سيزدهمين سفر استاني رئيس‌جمهور و هيات دولت را تشريح کرد.

به گزارش تسنيم ،رسول زرگرپور در جمع خبرنگاران، درباره جزئيات سفر استاني رئيس‌جمهور به اصفهان اظهار داشت: حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس جمهور صبح چهارشنبه ساعت 9:30 در جمع مردم اصفهان به ايراد سخنراني مي‌پردازد که در همين جا از مردم اصفهان براي حضور در اين برنامه دعوت مي‌کنيم.وي افزود: رئيس جمهور در اين سفر از 2 طرح اقتصادي و علمي اصفهان نيز که شامل يک طرح علمي و يک طرح کشاورزي است، بازديد مي‌کند.

استاندار اصفهان تصريح کرد: حضور 12 تن از وزرا و معاونان رئيس‌جمهور در اصفهان قطعي شده است که در شهرستان‌هاي مختلف حضور پيدا مي‌کنند. بدون شک در تمام شهرستان‌هاي استان حضور يکي از وزرا، معاونان رئيس‌جمهور يا معاونان وزرا قطعي است.زرگرپور درباره مدت زمان اين سفر گفت: برنامه سفر رئيس جمهور به اصفهان 2 روزه بوده و جلسه شوراي اداري استان اصفهان بعد از ظهر پنجشنبه برگزار مي‌شود و رئيس جمهور پس از برگزاري نشست خبري، اصفهان را به مقصد پايتخت ترک مي‌کند.

پرتاب ماهواره در روزهاي آينده

معاون علمي و فناوري رييس جمهور از پرتاب يک ماهواره ايراني به فضا در روزهاي آينده خبر داد.به گزارش ايسنا، سورنا ستاري، اطلاعات بيشتري درباره اين پرتاب نداد و در عين حال در پاسخ به سوالي درباره روند تاسيس مرکز ملي فضايي که به معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري محول شده از بحث و بررسي و تصميم گيري در اين خصوص با برگزاري جلسه اي در اين هفته خبر داد.

وي درباره زمان به آب اندازي کشتي اقيانوس پيماي تحقيقاتي «خليج فارس» که با سفارش و پيگيري هاي چند ساله پژوهشگاه ملي اقيانوس شناسي و علوم جوي و با حمايت مالي معاونت در صنايع دريايي وزارت دفاع ساخته شده و مراسم رسمي به آب اندازي آن طي چند ماه اخير بارها به تعويق افتاده است، اظهار داشت: اقيانوس پيماي تحقيقاتي در دهه فجر آماده به آب اندازي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي