جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4919

 در نشست خبري وزارت علوم تحقيقات و فناوري مطرح شد؛
 آغاز ثبت‌نام فراخوان جذب اعضاي هيات علمي 

رييس مركز اعضاي هيات علمي وزارت جذب علوم، تاكيد كرد: اين مرکز با مشکل پست‌هاي سازماني مواجه بود زيرا افراد فعال در آن براساس طرح مهرآفرين دولت دهم فعاليت مي‌کردند که اين طرح در ابتداي دولت يازدهم متوقف شد بنابراين ما با هماهنگي‌هاي لازم به معاونت اجرايي و برنامه‌ريزي و امور استان‌ها راه‌اندازي کرديم.به گزارش آفرينش، حجت‌الاسلام محمدرضا رضوان طلب در نشست خبري در خصوص اينكه هيچ پرونده‌اي در مرکز جذب وزارت علوم با توصيه پذيرفته نشده است، اظهار داشت: طي يک سال گذشته هيچ فردي خارج از فراخوان و توصيه در اين مرکز جذب نشده است.

رييس مرکز جذب اعضاي هيات علمي وزارت علوم، تاكيد كرد: رسيدگي به پرونده‌هاي مرکز جذب اعضاي هيات علمي حدود چهارماه زمان مي‌برد که از اين فرصت، سه ماه پرونده در دانشگاه‌ها براي مصاحبه علمي و عمومي بررسي مي‌شود.دكتر رضوان طلب با بيان اينكه زمان 45 روزه رسيدگي را به 28 روز رسانده‌ايم، خاطر نشان کرد: اميدواريم بتوانيم جدول زماني 4 ماه و نيم را رعايت کنيم.وي با اشاره به اينكه تقويت نظام نظارت و بازرسي در مرکز جذب اعضاي هيئت علمي وزارت علوم گفت: طي يک سال گذشته از روند بررسي پرونده‌هاي اعضاي هيئت علمي 42 دانشگاه بازرسي کرده‌ايم. حجت‌ا‌لاسلام محمدرضا رضوان‌طلب با اعلام اين خبر افزود: طبق روالي که جزو قانون است هر سال دو بار فراخوان اعضاي هيات علمي اعلام مي‌شود.

وي تصريح كرد: دو نشست با هدف هماهنگي و دو نشست با هدف آموزش و هم‌انديشي در استان‌هاي مختلف برگزار شده است. دكتر رضوان‌طلب عنوان كرد: روند رسيدگي به پرونده‌هاي اين مرکز الکترونيکي شده است و نرم‌افزار جديد براي اين موضوع در حال تدوين است.

وي تصريح کرد: بعد از بررسي نيازهاي دانشگاه‌ها که از تاريخ ششم تا پايان دي ماه نيازهاي خود را در سايت وزارت علوم بارگذاري کرده‌اند و بعد از پايش و تطبيق آن با مجوزها که چند روز طول کشيد امروز ثبت‌نام جذب اعضاي هيئت علمي آغاز مي‌شود. رييس مرکز جذب اعضاي هيات علمي وزارت علوم در خصوص مصاحبه اعضاي هيات علمي براي جذب در دانشگاه‌ها گفت: اگر قرار باشد سئوالاتي که از اين افراد پرسيده مي‌شود توهين آميز باشد و يا نوع مصاحبه توهين آميز باشد به شدت پرهيز مي‌کنيم و در حال بازسازي فرم‌هاي مصاحبه براي جذب اعضاي هيئت علمي در دانشگاه‌ها هستي که اين فرم‌ها موجب توهين نباشند. وي ادامه داد: 8108 مورد اعلام نياز بررسي نشده دانشگاه‌ها بود که بعد از بررسي 2292 کرسي به عنوان نيازهاي معتبر دانشگاه‌ها اعلام شد.

دكتر رضوان طلب اظهار داشت: 5276 نياز معتبر براي دوره گذشته اعلام شده بود که 16 هزار و 788 نفر ثبت‌نام کردند. وي تصريح كرد: حدود 1700 نفر در رده‌هاي مختلف ذيل اين مرکز فعاليت مي‌کنند همچنين بين7 تا 9 نفر در 110 دانشگاه کشور در هيئت جذب اعضاي هيئت علمي فعال هستند. همچنين حداقل پنج نفر براي بررسي صلاحيت عمومي و علمي در کارگروه‌ها حضور دارند. رييس مرکز جذب اعضاي هيات علمي وزارت علوم درخصوص اينكه الكترونيكي كردن پرونده ها در سال جاري گفت: از سال 89 مراحل فراخوان به صورت الکترونيکي انجام مي‌شد اما اين فرايند بعد از مرحله فراخوان به صورت الکترونيکي انجام نمي‌شد.

وي با تاكيد بر اينكه نرم افزار جديدي براي رسيدگي به پرونده‌هاي متقاضيان جذب اعضاي هيئت علمي تدوين شده، خاطر نشان کرد: مي‌توانستيم امروز که روز شروع فراخوان است از اين نرم افزار بهره برداري کنيم اما براي احتياط اجراي آن را به زماني بعد از ثبت‌نام موکول کرديم. رضوان‌طلب در ادامه سخنانش گفت: ثبت‌نام‌کنندگان مي‌توانند بعد از اتمام فرايند ثبت‌نام و دريافت کد رهگيري، تا پايان زماني که عضو هيئت علمي هستند با استفاده از آن کد رهگيري وضعيت پرونده خود را بررسي کنند. وي با بيان اينکه بودجه مرکز جذب 90 درصد کاهش داشته گفت: بودجه مرکز جذب عضاي هيئت علمي در سال جاري نسبت به سال گذشته 90 درصد کاهش داشته اين در حالي است که تقريبا 80 درصد اين ميزان را بايد از محل درآمدهاي اختصاصي تامين کند در حالي که مرکز جذب هيچ منبع درآمدي اختصاصي ندارد.

رييس مركز جذب اعضاي هيات علمي وزارت علوم، با اشاره به اينکه به طور متوسط روزانه 70 پرونده به دست ما مي‌رسد گفت: تلاش مي‌کنيم تا در جلسات هيات مرکزي که دو هفته يکبار برگزار مي‌شود، تمامي پرونده‌هاي رسيده را مورد بررسي قرار دهيم. گفتني است متقاضيان اين فراخوان مي‌توانند با مراجعه به آدرس اينترنتي Farakhan.mjazb.ir در اين مرحله ثبت‌نام کنند.

تهيه و تنظيم: فاطمه سعادتي


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي