جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4919

 تريبون اقتصادي 

 از سهام عدالت تحقيق و تفحص مي‌شود

نمايندگان مجلس با تحقيق و تفحص از سهام عدالت موافقت کردند. به گزارش آفرينش به نقل از سايت اطلاع رساني خانه ملت ، نمايندگان مجلس در جلسه علني با 151 رأي موافق،‌ 18 رأي مخالف و 6 رأي ممتنع از مجموع 213 نماينده حاضر در مجلس با تحقيق و تفحص از سهام عدالت موافقت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمين موسوي‌نژاد نماينده دشتستان به عنوان متقاضي تحقيق و تفحص از سهام عدالت گفت: قريب 45 ميليون نفر از مردم در کشور مشمول دريافت سهام عدالت هستند که ارزش قيمتي اين سهام 96 هزار ميليارد تومان است.

وي با بيان اين‌که ابهامي درموضوع عملکرد سهام عدالت وجود دارد،‌ گفت: برخي از شرکت‌ها و کارخانجات در اختيار برخي آقايان قرار گرفته که آنها تحت عنوان هيأت مديره و مديرعامل از قبل اين شرکت‌ها به جايي رسيده‌اند. حال آنکه قرار بود سهام اين شرکت‌ها تحت عنوان سهام عدالت به مردم مستضعف داده شود اما هيچ کدام برخوردار نشدند. نماينده مردم دشتستان با بيان اين‌که تاکنون گزارش عملکرد سهام عدالت در مجلس مطرح نشده است، گفت: عده‌اي از ابزار سهام عدالت براي رسيدن به مقاصدشان سوءاستفاده کردند. بنده از وزراي اقتصاد دولت قبلي و دولت فعلي درخواست کردم که نظارتي در مورد سهام عدالت و شرکت هاي مربوطه داشته باشند اما تاکنون اتفاقي رخ نداده است.

موسوي نژاد با تأکيد بر اين‌که بايد چگونگي واگذاري سهام عدالت مشخص شود، گفت: به بيت‌المال بي‌رحمي کردند و هر طور خواستند سهام را واگذار کردند آن هم به نام مردم مستضعف و محروم در روستاها.به گفته وي، نظارت بر عملکرد اين‌ شرکت‌ها وجود ندارد و آنها هر کاري مي‌خواهند انجام مي‌دهند.

رييس کل سازمان امور مالياتي :

معاون اول رييس جمهور سابق بدهي مالياتي ندارد

رييس کل سازمان امور مالياتي کشور معوقات مالياتي را 12 هزار ميليارد تومان اعلام کرد و درباره بدهي‌ مالياتي معاون اول رييس جمهور سابق توضيح داد. به گزارش آفرينش ، علي عسکري در نشست خبري اظهار داشت : امسال بخشي از ماليات‌هاي معوق را محقق کرديم و از اين 12 هزار ميليارد تومان بدهي معوق بخشي قابل وصول و بخشي غير قابل وصول است.وي افزود: اين ماليات ها شامل شرکت هاي خصوصي، دولتي و ساير پايه هاي مالياتي چون ماليات بر ارزش افزوده، ماليات بر ارث و غيره مي‌شود. اما بخش عمده آن شامل ماليات بر اشخاص حقيقي و حقوقي دولتي و خصوصي است. عسکري همچنين در پاسخ به سوالي درباره‌ بدهي مالياتي رحيمي، معاون اول رييس جمهور سابق گفت: رحيمي مالياتي به غير از ماليات بر حقوق نداشته که اين مبلغ دريافت شده و بدهي ديگري به نظام مالياتي ندارد.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي تهران:

باران شديد 2 شب پيش تهران نتيجه بارور کردن ابرها بود

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي تهران از باروري ابرها در تهران خبر داد و گفت: باروري ابرها در تهران جواب داد و ريزش 2 شب پيش باران در تهران بعد از باروري ابرها بود. به گزارش آفرينش به نقل از وزارت نيرو ،خسرو ارتقايي در پاسخ به اين سئوال که آيا باروري ابرها در تهران انجام شد گفت:باروري ابرها در چند روز گذشته آغاز شد که خوشبختانه ريزش باران در دو شب پيش بخاطر همين باروري ابرها بود و مي توان گفت که باروري ابرها نتيجه بخش و مثبت بود. ارتقايي با اشاره به اينکه گزارش کامل باروري ابرها در تهران از سوي مرکز تحقيقات آب در اختيار ما قرار گرفته و در حال حاضر نيز اين گزارش روي ميز بنده است،گفت: نتيجه کمي و کيفي اين باروري ابرها بزودي منتشر مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي