جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4919

 انرژي و شهرستان‌‌ها 

 راه اندازي بزرگترين طرح بنزين سازي ايران تا اسفند 93

مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي از راه اندازي يکي از بزرگترين طرح‌هاي جديد افزايش ظرفيت توليد بنزين کشور تا پايان سال جاري خبر داد.به گزارش آفرينش به نقل از شانا ،عباس کاظمي درباره آخرين وضعيت راه اندازي طرح بنزين سازي پالايشگاه نفت اصفهان گفت: اين پروژه از ظرفيت توليد روزانه حدود سه ميليون ليتر بنزين با استاندارد يورو چهار اتحاديه اروپا برخوردار است.

معاون وزير نفت با اعلام اينکه هم اکنون تمامي مراحل ساخت، نصب و راه اندازي واحدهاي مختلف فرآيندي اين طرح بنزين سازي به پايان رسيده است، تصريح کرد: به دليل مشکلات و شرايط تحريم امکان تامين کاتاليست خاص و ويژه اين طرح بنزين سازي از خارج کشور فراهم نشد.مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينکه از اواسط سال جاري با مشارکت سازندگان داخلي طراحي و توليد کاتاليست طرح بنزين سازي پالايشگاه نفت اصفهان آغاز شده است، اظهار داشت: هم اکنون توليد آزمايشي و حتي انبوه اين کاتاليست بنزين ساز آغاز شده و پيش بيني مي شود تا چند هفته اينده بارگذاري کاتاليست در اين واحد بنزين سازي آغاز شود.

معاون وزير نفت:

پتروشيمي‌ها به تدريج بدهي 12 هزار ميليارد توماني به وزارت نفت را مي‌پردازند

مديرعامل شرکت ملي پتروشيمي با اشاره به بدهي 12 هزار ميليارد توماني پتروشيمي‌ها به وزارت نفت از محل تحويل خوراک گفت: پتروشيمي‌ها در حال پرداخت تدريجي بدهي خود هستند و چون مدت زيادي اين پول را پرداخت نکرده‌اند، به صورت يکجا نمي‌توانند آن را بپردازند.

به گزارش آفرينش به نقل از شرکت ملي پتروشيمي ،عباس شعري مقدم با بيان اينکه پتروشيمي‌ها قيمت فعلي 13 سنتي خوراک گاز را مي‌پردازند و مشکلي ندارد، اظهار داشت: بدهي پتروشيمي‌ها مربوط به گذشته است که چون نقدينگي ندارند آن را نپرداخته‌اند اما به تدريج در حال پرداخت آن هستند.

وي افزود: به عنوان مثال هلدينگ خليج فارس 40 درصد از بدهي خود بابت خوراک را پرداخته است و به پرداخت آن ادامه مي‌دهد به گونه‌اي که هلدينگ خليج فارس مجموعا 6 هزار و 400 ميليارد تومان بدهي داشته است که 2 هزار و 600 ميليارد تومان آن را پرداخته است.

مديرعامل شرکت ملي پتروشيمي تصريح کرد: بقيه پتروشيمي‌ها هم در حال پرداخت تدريجي بدهي خود هستند و چون مدت زيادي اين پول را پرداخت نکرده‌اند به صورت يکجا نمي‌توانند آن را پرداخت کنند.

وي کل طلب وزارت نفت از پتروشيمي‌ها بابت خوراک را حدود 12 هزار ميليارد تومان اعلام کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي