جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4919

 خبر 

 شهردار دماوند خبر داد؛ جمع‌آوري روزانه 80 تن زباله در دماوند

دماوند - خبرنگارآفرينش

شهردار دماوند از جمع‌آوري روزانه 80 تن زباله در دماوند خبر داد و گفت: تمام نخاله‌هاي شهري جمع‌آوري و به منطقه گندک واقع در اطراف رودهن منتقل مي‌شوند. عباس صفري در گفت‌و‌گو با خبرنگار آفرينش، با بيان اينکه پارک‌هايي را براي محلات شهر دماوند تبيين کرديم، اظهار کرد: پارک محله روح‌افزا سال گذشته مورد بهره‌برداري قرار گرفت و يک پارک نيز در محله ولي‌عصر (عج) در حال احداث است؛ همچنين از هيئت‌امناهاي محلات دعوت مي‌کنيم که براي احداث پارک فضاهايي را به شهرداري دماوند معرفي کنند. وي با اشاره به تشکيل مديريت پسماند در حوزه شهرداري دماوند تصريح کرد: درصدد هستيم تا حاملان نخاله‌هاي شهري را شناسايي کنيم و از پراکندگي حمل و تخليه آنها جلوگيري کنيم؛ براي اين منظور بنرهايي را طراحي کرديم که در هفته‌‌هاي آينده در شهر نصب مي‌کنيم.

اجراي بيش از 650 برنامه فرهنگي ، هنري و ورزشي در دهه فجر در دامغان

دامغان- مهناز ابوالحسني

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي دامغان گفت : بيش از 650 برنامه فرهنگي، هنري و ورزشي در ايام ا... دهه فجر در شهرستان دامغان اجرا مي‌شود. سيد جعفر ميرعلي اکبري در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش با گراميداشت سي و ششمين بهار آزادي گفت: دهه فجر يک فرصت تاريخي بود که ملت را از يک حصار خطرناک نجات داد. رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي دامغان با اشاره به اينکه براي باشکوه برگزار شدن برنامه‌هاي دهه فجر بايد هر چه در توان داريم به کارگيريم گفت: تمام دستگاههاي اجرايي شهرستان دامغان، مراکز آموزشي و مساجد در بهتر برگزار شدن برنامه‌هاي دهه فجر با سازمان تبليغات اسلامي دامغان همکاري خواهند کرد. وي بيان كرد: بيش از 650 برنامه فرهنگي، هنري و ورزشي در ايام ا... دهه فجر در شهرستان دامغان اجرا مي‌شود.

توسعه مبادلات محصولات كشاورزي با كشورهاي حاشيه درياي خزر و قفقاز از طريق بورس كالاي منطقه آزاد انزلي

رشت - سيده حديث ميرزاده

به گزارش مديريت روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، مهندس رضا مسرور رئيس هيأت مديره و مديرعامل اين سازمان در ديدار با رئيس و اعضاي كميسيون كشاورزي اتاق بازرگاني ايران پيشنهاد انجام مبادلات محصولات كشاورزي ايران با كشورهاي حاشيه درياي خزر و قفقاز، از طريق بورس كالاي منطقه را مطرح كرد و گفت: با عنايت به فعاليت تالار اختصاصي بورس در اين منطقه و تلاش اين سازمان براي ارتباط با بورسهاي كالاي كشورهاي منطقه، فرصت مناسبي براي بهره مندي صادر كنندگان و وارد كنندگان محصولات كشاورزي كشور براي خريد و عرضه محصولات كشاورزي درداخل و خارج كشور فراهم شده است.

وي به افزايش ظرفيت كانتينرهاي يخچال دار كشتيراني درياي خزر جهت توسعه صادرات و واردات به كشورهاي حاشيه خزر اشاره نمودو تصريح كرد: از تاسيس واحد صادراتي محصولات گلخانه اي و همچنين صنايع توليدي فناوري بسته بندي و صادرات محصولات كشاورزي در منطقه حمايت مي كنيم و معتقديم با راه اندازي اين صنايع شاهد تحول بزرگي در صادرات كشاورزي استان و كشور خواهيم بود.

مهندس مسرور با اشاره به اقدامات سازمان متبوع خود در مسير توسعه همكاريها با كشورهاي حاشيه درياي خزر با توجه به سياست ابلاغي رياست محترم جمهور به اين منطقه و فعال سازي كريدورهاي بين المللي اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد انزلي در ارديبهشت ماه سال آينده ميزبان پانزدهمين اجلاس بين‌المللي اتاق هاي بازرگاني كشورهاي حوزه خزر است، اجلاسي كه فرصت مناسبي براي گسترش همكاريها و شناخت از توانمنديها و نيازمنديهاي بازارهاي كشورهاي حاشيه خزرايجاد مي كندو اميدوارم با توجه به توانمنديهاي استان در حوزه هاي مختلف يه ويژه صادرات محصولات كشاورزي روند مثبتي را شاهد باشيم.

همزمان با دهه فجر؛

بهره برداري از 26 پروژه مديريت امور برق غرب اصفهان با اعتباري بالغ بر 27 ميليارد ريال

اصفهان – بهمن راعي

مدير امور برق غرب شهرستان اصفهان گفت: همزمان با دهه فجر از 26 پروژه کوچک و بزرگ برق‌رساني با اعتباري بالغ بر 27 ميليارد ريال بهره‌برداري مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس عليرضا فاتحي در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: محدوده فعاليت امور غرب از سمت شمال به محدوده ‌شاهين‌شهر و پالايشگاه تا محدوده ميدان جمهوري اسلامي از سمت شرق به سمت ضلع غربي خيابان کاوه و ميدان شهدا و از سمت غرب به محدوده ناژوان محدود مي‌شود.

وي افزود: امور برق غرب شهرستان اصفهان 103 هزار مشترک خانگي، صنعتي و تجاري ديماندي و غير ديماندي دارد که طي 9 ماهه گذشته 3 هزار و 200 فروش انشعاب داشته است.

مدير امور برق غرب شهرستان اصفهان تصريح کرد: امور برق غرب شهرستان اصفهان در محدوده پنج شهرداري يک، دو، هشت، 9 و 11 است که در اين محدوده نيز سازمان فضاي سبز و پارک‌ها و نيز منطقه ناژوان نيز قرار دارد.

وي ادامه داد: 538 پست هوايي و 100 پست زميني،240 کيلومتر شبکه هوايي و فشار متوسط، 70 کيلومتر فشار متوسط زميني، 700 کيلومتر شبکه فشار ضعيف هوايي و زميني در محدوده امور برق غرب شهرستان اصفهان وجود دارد.

فاتحي با اشاره به بهره‌برداري از 26 پروژه کوچک و بزرگ برق‌رساني با اعتباري بالغ بر 27 ميليارد ريال در دهه فجر، گفت: از تعداد 3 هزار و 250 ميليارد ريال انشعاب عادي فروخته شده در سال جاري 450 واحد مسکوني در اين ايام مبارک از نعمت برق بهره‌مند و نيز نزديک به 10 پروژه با هزينه‌اي بالغ بر 6 ميليارد ريال به تامين برق مشترکان جديد اختصاص يافته است.

استاندار همدان:

اعتبار پروژه‌هاي آب همدان نيازمند نگاه ويژه مجلس است

همدان- خبرنگار آفرينش

استاندار همدان با بيان اينکه خشکسالي و بحران آب به شدت استان همدان را تهديد مي‌کند، گفت: نگاه ويژه‌اي به پروژه‌هاي آب استان در بودجه 94 انجام گيردوآب رساني از سد تالوار به استان 300ميليارد تومان اعتبار نياز دارد. محمد ناصر نيکبخت در شوراي اداري استان با حضور دکتر لاريجاني با اشاره به اينکه همدان داراي مفاخر و مشاهير مختلفي در تمامي اعصار و قرون است، اظهار داشت: مير سيد علي همداني از بزرگترين مفاخر همدان است که سال 94 در استان همدان به نام اين عالم بزرگ نامگذاري شده و يونسکو نيز سال 2015 را به نام وي نامگذاري کرده است.

وي با اشاره به اينکه کنگره مير سيد علي همداني اوايل سال آينده در همدان برگزار مي‌شود از دکتر لاريجاني دعوت کرد تا در اين همايش حضور يابد.نيکبخت با بيان اينکه همدان داراي شرايط مناسبي براي توسعه در زمينه گردشگري، کشاورزي و صنايع تبديلي دارد گفت: 6 محصول کشاورزي همدان داراي رتبه نخست توليد در کشور را دارد اما با اين وجود صنايع تبديلي استان کم بوده و نياز به سرمايه‌گذاري لازم در اين زمينه صورت گيرد.

استاندار همدان با تاکيد بر اينکه خشکسالي و بحران آب به شدت همدان را تهديد مي‌کند گفت: مجلس در حال تصويب بودجه سال آينده است و از اين رو مي‌خواهيم توجه جدي به پروژه‌هاي بخش آب استان همدان در بودجه 94 در نظر باشد.نيکبخت آبرساني از سد تالوار به همدان را يکي از مهمترين پروژه هاي بخش آب همدان دانست و افزود: در صورت اجرايي شدن اين پروژه آب مورد نياز 3 شهرستان، 10 شهر و 56 روستاي همدان تأمين مي شود.استاندار همدان با تأکيد بر اينکه اين پروژه از پيشرفت مناسبي برخوردار است گفت: اين پروژه براي اتمام به 300 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد که اميدواريم رد بودجه سال آينده ديده شود. وي سد گرين نهاوند را از ديگر پروژه‌هاي مهم بخش آب استان دانست و گفت: اين سد بزرگ ناجي منطقه بوده و اين در حالي است که امسال تنها براي آن 1 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

استاندار همدان با اشاره به اينکه دولت براي تأمين مالي اين پروژه‌ها همکاري خوبي با استان دارد، افزود: راه آهن همدان- تهران از پروژه‌هاي مهم همدان است که زيرسازي آن به اتمام رسيده و در صورت تأمين ريل اين پروژه تا يکسال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.نيکبخت با بيان اينکه با حمايت و همکاري مديران 3 قوه در استان وحدت و همکاري شايسته يا در همدان وجود دارد گفت: اميدواريم ضمن حفظ اين همياري همت مردم را همراه ساخته و در راستاي توسعه و رشد اقتصادي استان گام برداريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي