جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4919

 مهندس آقابيگي مدير عامل آب منطقه‌اي گيلان:
 آب شرب سد آيت‌الله بهجت يكي از كاملترين و سالمترين آبهاي شرب در ايران است 

 در ايامي كه ملت ايران ياد و خاطره پر شكوه انقلاب اسلامي را با برگزاري جشن و سرور گرامي مي‌دارد مردم انقلابي و هميشه در صحنه گيلان نيز همگام با اين جشن فرخنده شاهد افتتاح بزرگترين سد مخزني بعد از پيروزي انقلاب در استان گيلان بودند. سپاس بي‌پايان مردم سلحشور گيلان تقديم دولت جمهوري اسلامي ايران به پاس درايت و پيش‌بيني‌هاي لازم در احداث سد بزرگ ‌آيت‌الله بهجت (شهر بيجار) كه هم آب و هم برق مورد نياز مرم ديار ميرزا كوچك‌خان را تأمين نمود. دكتر اسحاق جهانگيري معاونت اول رياست جمهوري كشورمان در آئين بهره‌برداري از سد آيت‌الله بهجت كه در نوع خود مهمترين و بزرگترين سد مخزني كشور است طي سخناني اظهار داشت. مهمترين دغدغه دولت تأمين آب شرب مردم است كه بحمدالله با افتتاح اين سد آب شرب مردم گيلان تأمين شد معاونت محترم رياست جمهوري در ادامه سخنان خود از دکترنجفي استاندار گيلان، نمايندگان مجلس و شركت آب منطقه‌اي به مديريت مهندس آقابيگي قدرداني كرد. مهندس چيت‌چيان وزير نيرو هم به هنگام افتتاح اين سد گفت: مردم گيلان لايق خدمات شايسته‌تري بوده‌‌اند ايشان همچنين از تلاش و پيگيري دکترنجفي استاندار گيلان، نمايندگان مردم استان در مجلس و مهندس آقابيگي مدير عالم آب منطقه‌اي قدرداني كردند. به گزارش خبرنگار ما همزمان با ورود معاونت اول رياست جمهوري و همراهان به گيلان در جلسه شوراي اداري استان براي ارائه گزارشي از دستاوردهاي ارزشمند دولت تدبير و اميد طي يكسال گذشته شرکت کردنددر اين جلسه استاندار گيلان طي بيان مطالبي گفت: بحمدالله توجه هر چه بيشتر دولت براي حل مشكلات روند توسعه استان را تسريع بخشيده و باعث كاهش نرخ بيكار و ارتقاء رتبه استان از دوم بيكاري به هشتم در فصل پائيز شد.

دکترنجفي در بحث آب و فاضلاب منطقه نيز مطالبي بيان داشت و با توجه به ناتمام ماندن تعدادي از پروژه‌ها و ايجاد تأسيسات فاضلاب بعضي از شهرها و احداث تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب به تخصيص اعتبار ويژه اشاره كرد و همكاري بانك جهاني را در اين راستا ضروري دانست.

استماع گزارش عملكرد استاندار گيلان به‌عنوان يك استاندار بومي واقعاً غرورآفرين بود و باعث سربلندي مردم دلاور و هميشه در صحنه گيلان مي‌باشد كه همواره خواستاراستاندار بومي بودند و اكنون از اينكه به خواست‌هايشان توجه شده سپاسگزار حكومت جمهوري اسلامي مي‌باشند. به گفتني است احداث سد آيت‌الله بهجت (شهر بيجار) در دوراني كه كمبود آب در اغلب نقاط كشور مشكل‌آفرين شده است يكي از اقدامات مثبت و مؤثري بود كه در دوران استانداري يك گيلاني (دکترنجفي) و مديريت يك گيلاني درراس سازمان آب منطقه‌اي (مهندس آقابيگي) به ثمر رسيده است و در حال حاضر استان سرسبز گيلان با احداث اين سد از جهت آب و برق مشكلي نخواهد داشت بنا به گفته آقاي مهندس سيف‌ا... آقابيگي سد مخزني آيت‌ا... بهجت يكي از كاملترين و سالم‌ترين آبهاي شرب در ايران را دارا مي‌باشد كه آب مورد نياز مردم با وفاي گيلان را تأمين خواهد نمود.

وي افزود: اين سد بزرگترين سدي است كه از سوي وزارت نيرو پس از انقلاب اسلامي در استان گيلان احداث و به مردم مهربان اين ديار تقديم شده است. آقاي مهندس آقابيگي گفت: استان گيلان يكي از قطب‌هاي مهم كشاورزي و توليد برنج است و هم‌اكنون به كمك همه مسئولين دلسوز اين قابليت و استعداد را دارد تا در اين زمينه به قطب اول در كشور تبديل شده و ضمن تأمين نياز استان بخش زيادي از كشور را نيز تأمين نمايد. يكي از مهندسين جوان گيلاني و دلسوز كه در احداث اين سد نقش مؤثري داشته است. به خبرنگار ما گفت: من نياز به تعريف و تمجيد از فرد خاصي را ندارم و تقاضا مي‌نمايم كه از ذكر نامم خودداري شود ولي وظيفه خود مي‌دانم يادآور شوم كه آقاي مهندس آقابيگي نقش بسيار اثرگذاري در اتمام احداث سد داشته‌اند ايشان به دفعات و بدون اطلاع قبلي از روند كار احداث سد بازديد كردند و باعث تشويق پرسنل زحمتكشي مي‌شدند كه مشغول عمليات اجرائي سد بودند اين مهندس جوان عملكرد آقاي مهندس آقابيگي را درپيگيري تأمين بودجه و احداث سد غير قابل توصيف دانستند و از مقامات مسئول تقاضا كردند تا با تشويق اين انسان دلسوز به نظام مقدس اسلامي باعث دلگرمي ديگر مديران اجرائي شوند وي گفت: در چندين پروژه كه زير نظر مهندس آقابيگي اجراء مي‌شد با ايشان همكاري داشتم و اين وظيفه من است كه به‌عنوان يك فرد مسلمان و يك گيلاني از اين همه ايثارگري تشكر و قدرداني نمايم. خداوند يار و ياورش باشد مهندس چيت‌چيان وزير نيرو در مراسم بهره‌برداري از سد مخزني آيت‌ا... بهجت (شهر بيجار) ساخت اين سد را كاري با كيفيت فني بالا و بسيار با ارزش دانستند و افزودند: 150 ميليون متر مكعب براي شرب مردم و 15 ميليون متر مكعب از آب اين سد براي حق آبه كشاورزان منطقه در نظر گرفته شده است وزير نيرو با اشاره به توليد برق 3 و 6 مگاوات در اين منطقه خاطرنشان كرد: دو پروژه ديگر گيلان شامل پلرود و شفارود در دست ساخت داريم ضمن اينكه مطالعات سدهاي ديگري هم در اين استان در دست اقدام است. به گزارش روابط عمومي آب منطقه‌اي كه الحق والانصاف در سفر معاونت اول رياست جمهوري نقش بسيار مؤثر و ثمربخشي داشتند آقاي دكتر اسحاق جهانگيري در آئين افتتاح سد آيت‌ا... بهجهت طي سخنان مبسوطي اظهار داشتند. خدا را شاكريم كه در يكي از پروژه‌هاي بزرگ آبي گيلان حضور يافتيم وي افزود: يكي از مهمترين اهداف نظام اسلامي عمران و آباداني در زمينه پروژه‌هاي اقتصادي است كه بحمدالله گام‌هاي مؤثري برداشته شده ولي با اين وجود با نقطه مطلوب فاصله داريم ايشان توسعه ايران را نيازمند گام‌هاي بلندتري دانست و متذكر شد: ايران در منطقه از جايگاه ويژه‌اي برخوردار بوده و هموار كردن مسير توسعه كشور يكي از اقدامات دولت تدبير و اميد است تا مردم بتوانند در فعاليت‌هاي اقتصادي مشاركت داشته باشند. معاون اول رياست جمهوري كمبود آب را يكي از محدوديت‌هاي توسعه عنوان كرد و يادآور شد كه مشاركت مردم در توليد ثروت، بسيار مؤثر خواهد بود و اين امر يكي از بندهاي مهم 24‌گانه اقتصاد مقاومتي است. دكتر جهانگيري با بيان اينكه گيلان به لحاظ كشاورزي در كشور سرآمد است گفت: براي نگهداشت كشاورزان در گيلان بايد تدبير كنيم و برنامه‌ريزي و ساماندهي مناسبي براي بهره‌برداري از مزيت‌ها و ظرفيت‌هاي گيلان در بخش كشاورزي تدوين كنيم.

سخنان معاونت اول رياست جمهوري براي مردم گيلان بسيار با اهميت و با ارزش بوده است و اين همه الطاف نظام مقدس جمهوري اسلامي به استان گيلان براي مردم فراموش ناشدني است و وظيفه خود مي‌دانند در قبال اين همه خدمات دهي كه براي رفاه و آسايش آنان از سوي دولت خدمتگزار صورت مي‌گيرد قدردان و سپاسگزار باشند. مردم با وفاي گيلان از استاندار مجرب و بومي (دكتر نجفي) و همچنين از مديريت با تجربه و فني آب منطقه‌اي گيلان (مهندس آقابيگي) كه توانستند در دوران خدمت خود در زادگاهشان اثري جاودانه بگذارند ممنون و سپاسگزارند.

خداوند يار و مددكار همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوري اسلامي باشد. انشاءا...

رشت: سيد اکبر خوشحال


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي