جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4922

 روز شرم انساني؛
 داعش خلبان اسير اردني را زنده سوزاند  

گروه داعش خلبان اسير اردني را اعدام کرد.به گزارش عصرايران، داعش با انتشار فيلمي در اينترنت اعلام کرد خلبان اسير اردني را از طريق زنده سوزاندن، اعدام کرده است.در اين فيلم با عنوان عمليات "شفاء الصدور" (شفاي سينه ها) نشان داده مي شود که معاذ الکساسبه خلبان اسير اردني در قفس قرار داده شده و از طريق سوزاندن او را کشتند.در اين فيلم خلبان اردني به منطقه اي برده مي شود که به دليل حملات هوايي ائتلاف بين المللي تخريب شده است. او در ميان اين خرابه ها به آتش کشيده مي شود.

داعشي ها مي گويند هماهنگونه که اين خلبان با بمباران، انسان ها را در مناطق تحت کنترل داعش به آتش مي کشيد او نيز سوزانده مي شود.بخش فتاواي داعش هم ضمن صدور فتوايي، آتش زدن را مجاز اعلام کرد.دولت و ارتش اردن اين خبر را تاييد کرده اند اما گفته اند که خلبان اسير يک ماه قبل يعني در تاريخ 13 دي ماه اعدام شده بود.دولت اردن هم در واکنش به اين موضوع اعلام کرد حکم اعدام صادر شده براي 6 عضو القاعده در اين کشور را اجرا مي کند.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن درواكنش به اين اقدام وحشيانه گفت: در کمال ناراحتي و خشم خبر کشته شدن شهيد قهرمان خلبان معاذ الکساسبه به دست گروه تروريستي بزدل داعش را شنيديم.اين اقدام توسط گروه جنايتکار و گمراهي انجام شد که هيچ ارتباطي با دين اسلام ندارد. دولت اردن در واکنش به اقدام گروه تروريستي داعش به سوزاندن خلبان اسير اردني، تأکيد کرده که پاسخ اردني‌ها تکان‌دهنده و قوي خواهد بود.

بان کي مون، دبير کل سازمان ملل متحد نيز قتل اين خلبان اردني را اقدام هولناک توصيف کرد.

بان کي مون از همه دولت‌ها خواست تلاش‌هاي خود را براي مبارزه با تروريسم و افراطي‌گري در چارچوب تعهدات خود در زمينه رعايت حقوق بشر افزايش دهند.اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل متحد نيز اين اقدام شرورانه و بزدلانه را که بار ديگر بي‌رحمي داعش را ثابت کرد، محکوم کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي