جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4922

 معافيت مالياتي صرافي‌ها، بانک‌ها، بيمه‌ها، ليزينگ‌ها 

 معاون وزير اقتصاد از اقدامات جدي دولت براي مبارزه با اقتصاد سياه و زيرزميني خبر داد و گفت: تعدد مجوزها مانع تنفس اقتصاد ايران است.به گزارش آفرينش، شاپور محمدي در نشستي خبري در وزارت اقتصاد به مناسبت دهه فجر، با اشاره به تصويب لايحه رفع موانع توليد رقابت‌پذير در صحن علني مجلس، گفت: اين لايحه پس از تائيد شوراي نگهبان به قانون تبديل خواهد شد که مشکل مطالبات بخش خصوصي از دولت، عدم دسترسي به تسهيلات، عدم حمايت از نوآوري و ابداع، قانون کار و موانع آن، مشکل تبادل ارز، عدم تعيين تکليف نرخ ارز براي تسويه بدهي‌هاي ارزي و ... دراين لايحه ديده شده است.

معاون اقتصادي وزير امور اقتصاد و دارايي از معافيت مالياتي صرافي‌ها، بانک‌ها، بيمه‌ها، ليزينگ‌ها و نقل و انتقال پول در بازار سرمايه خبر داد و افزود: اگر دولت و مجلس تصويب کنند، زمان استرداد ماليات بر ارزش افزوده براي صادرکنند‌گان به يک ماه تقليل مي‌يابد، همچنين زمان اظهار مالياتي از 15 روز به يک ماه افزايش خواهد يافت. در عين حال، استرداد حقوق ورودي از محل درآمدهاي گمرک قابل انجام است.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود در مورد اقتصاد سياه، گفت: بين واژه اقتصاد زيرزميني، اقتصاد سياه، اقتصاد غيررسمي و اقتصاد سايه‌اي، تفاوت وجود دارد و برابرهاي متعددي از رقم اقتصاد سياه است به طوري که از 5 تا 20 درصد برآورد مي‌شود. دولت براي مبارزه با اقتصاد سياه يا زيرزميني اقدامات زيادي انجام داده به طوري که اجراي طرح جامع مالياتي که منجر به افزايش درآمدهاي مالياتي شده، در اين راستا بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي