جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4927

 روحاني درمراسم راهپيمايي 22 بهمن:
 دولت متعهد به راي مردم و وفادار به وعده هاي خود تا پايان خواهد بود 

رييس جمهوري با بيان اين که ريشه ها، آرمان ها و اصول انقلاب اسلامي تغيير ناپذير خواهد بود و اگر در فروع و اجرا تغييري مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوري اسلامي ايران از طريق انتخابات و صندوق آرا مردم انجام خواهد شد: گفت: در مذاکرات از استقلال دفاع کرده ايم و دفاع خواهيم کرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني در آيين گرامي داشت يوم الله 22 بهمن در ميدان آزادي و در جمع مردم حاضر در راهپيمايي، افزود: رييس جمهوري گفت: سي و ششمين سال از خواست مردم ما براي استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي ايران گذشت اما آرمان ملت ما همچنان استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي است .

روحاني افزود: جمهوري اسلامي دو ارزش و دو آرمان در کنار خود دارد، مردم سالاري و دين سالاري، جمهوري اسلامي ايران تبلور شريعت در ظرفيت يک ملت بزرگ است.رييس جمهوري اضافه کرد: جمهوري اسلامي تجلي حکومت خداوند در قامت ملتي رشيد است، جمهوري اسلامي ايران اعمال اراده الهي از طريق امتي بيدار و هوشيار است.

روحاني با بيان اين که اين انقلاب «اصلها ثابت و فرعها في السماء» است، خاطرنشان کرد: ريشه هاي اين انقلاب آرمان ها و اصول ما تغيير ناپذيرخواهد بود و اگر در فروع و اجرا تغييري مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوري اسلامي ايران و از طريق انتخابات و صندوق آراي مردم خواهد بود.

رييس جمهوري ادامه داد: همان طور که امام عزيز و بزرگوار فرمودند جمهوري اسلامي ايران نه يک کلمه کم و نه يک کلمه زياد، اسلاميت ما عين جمهوريت ما و جمهوريت ما عين اسلاميت ماست و ما براي اعمال اراده مردم بهترين راه را اجراي احکام اسلام مي دانيم .

استقلال دومين مطالبه مردم

روحاني تصريح کرد: جمهوريت، بهترين راه اراده حاکميت مردم در چارچوب مقررات اسلامي است و امام به راي مردم شرعيت داد و بر آن فتوا صادر کرد و رهبر معظم انقلاب هم راي را حق الناس مردم اعلام کرد.

رييس دولت تدبير و اميد با بيان اين که جمهوري اسلامي ايران يک نظام انتخاباتي با مباني شرعي و فقهي است، گفت: همه ما به اين نظام احترام گذاشته ايم و خواهيم گذاشت. روحاني خواست دوم ملت درکنار نظام جمهوري اسلامي ايران را استقلال عنوان کرد و گفت: مردم ما در طول دهه ها و حتي قرن ها براي استقلال مبارزه کرده اند و از زمان فتواي تنباکو گرفته تا مبارزه براي خلع يد از بيگانگان در مساله نفت و تا فتواي امام(ره) در سال 1343 براي مبارزه با کاپيتولاسيون .

استقلال به معناي بيگانه هراسي نيست

رييس جمهوري اضافه کرد: هر جا استقلال، آرمان بزرگ ملت ما بود توانستيم به استقلال دست يابيم. ما استقلال را آسان به دست نياورده ايم تا آسان از دست بدهيم.استقلال به معناي بيگانه ستيزي و يا بيگانه هراسي نيست؛ استقلال به معناي آن است که ما روي پاي خود ايستاده ايم، اراده مردم حاکم است و نخواهيم گذاشت هيچ قدرت و ابرقدرتي بخواهد در اراده ملت بزرگ ايران تاثيربگذارد.

روحاني تصريح کرد: همان طور که ما در ميدان جنگ از استقلالمان دفاع کرديم در پاي ميز مذاکره هم از استقلالمان دفاع کرديم و خواهيم کرد، رزمندگان مي جنگند، پشت جبهه همه مردم پشتيبان رزمندگان عزيز ما در جبهه هاي نبرد بودند، هيچ خيانتي بالاتر از خيانت پشت جبهه نيست.

دشمنان ملت با مذاکره مخالفند

رييس دولت يازدهم اضافه کرد: امروز همه آن ها که در ميدان ديپلماسي مشغول هستند، همه ملت بزرگ ما و رهبر بزرگ انقلاب از اين جبهه پشتيباني مي کنند. امروز تنها دشمنان اين ملت با ميز مذاکره مخالفند؛ يعني صهيونيست ها و صهيونيست ها همه تلاش خود را به کار گرفتند؛ اما دنياي امروز به خيانت صهيونيست ها پي بردند، مخصوصا بعد از جنايت هايي که در ماه هاي گذشته در غزه مرتکب شدند، هميشه جانيان منطقه ما بودند.

روحاني سومين خواست ملت ما را آزادي عنوان کرد و گفت: جمهوري اسلامي بدون آزادي معنا ندارد و اسلام و اسلاميت در کنار آزادي است. وحدت ملي ما هم امروز با کثرت و تنوع افکار داخلي و انسجام ملي خود دامه مي دهد، تنوع افکار، سلايق و تحليل ها بلامانع است اما در منافع ملي و مصالح ملي همه ما يک صدا هستيم.

انقلاب براي تغيير رسم ها بود نه تغيير اسم ها

رييس جمهوري ادامه داد: امروز هم مثل 36 سال پيش باز هم فرياد مي زنيم استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي. انقلاب اسلامي ما از آن همه ملت ايران است، نه مربوط به قوم خاصي، نه مربوط به قشر خاصي و نه مربوط به جناح خاصي است.

روحاني اضافه کرد: ملت يکپارچه قيام کرد و اين انقلاب را به پيروزي رساند، امروز هم همه بايد يکپارچه از منافع مردم و نظام جمهوري اسلامي ايران به خوبي دفاع کنيم. رييس جمهوري گفت: انقلاب براي تغيير اسم نبود، انقلاب براي تغيير رسم ها بود، براي زدودن رسوم هايي بود که عدالت، آزادي و ارزش هاي ديني را ناديده مي گرفت.روحاني با اشاره به اين که امروز هم خواسته مردم و نسل جوان ما همان خواسته 36 سال ملت بزرگ ايران است، يادآور شد: مردم ما در سال گذشته با آراي خود طبق رهنمودهاي رهبري معظم پاي صندوق آرا آمدند و دولت تدبير و اميد را با آراي خود انتخاب کردند.

رييس دولت يازدهم خاطرنشان کرد: اين دولت متعهد به راي مردم و وفادار به وعده هاي خود تا پايان خواهد بود، مسير و راه خود را ادامه مي دهد و يکي بعد از ديگري وعده هاي خود را در همه زمينه ها همچون اقتصادي، فرهنگي و رفاه اجتماعي عملياتي خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
ادبيات
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي