جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4932

 خبر 

 دانش آموزان مهابادي در تالاب کاني برازان کلاس زيست محيطي برپا کردند

اروميه - خبرنگار آفرينش

رييس اداره حفاظت محيط زيست مهاباد گفت: در راستاي آموزش هاي زيست محيطي به اقشار مختلف مردم جمعي از دانش آموزان اين شهرستان ضمن بازديد از تالاب بين المللي کاني، در دوره آموزشي زيست محيطي شرکت کردند.. کامران حسيني افزود: در اين بازديد جمعي از دانش آموزان دبيرستان دخترانه تيزهوشان فرزانگان مهاباد حضور داشتند.

وي اضافه کرد: در اين بازديد دانش آموزان ضمن مشاهده پرندگان اين تالاب با استفاده از دوربين و تلسکوپ، آموزش هاي زيست محيطي در زمينه اهميت تالابها، جايگاه پرندگان در محيط زيست، شرايط بحراني آب در کشور و چگونگي حمايت و حفاظت از زيستگاههاي پرندگان را فرا گرفتند.

به گفته وي شرح وظايف سازمان حفاظت محيط زيست، چگونگي مقابله با تخريب مراتع و جنگلها، اهميت حيات وحش و نقش مردم در حفاظت از عرصه‌هاي منابع طبيعي از ديگر مباحث اين دوره آموزشي بود.

رييس اداره حفاظت محيط زيست مهاباد اظهار کرد: يکي از راهکارهاي حفاظت از محيط زيست، آموزش اقشار مختلف مردم براي استفاده صحيح از منابع طبيعي و جلوگيري از آلودگيهاي زيست محيطي بوده و دانش آموزان به عنوان نسل آينده مي توانند در نهادينه کردن اين فرهنگ در جامعه بسيار موثر باشند. وي اضافه کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از هشت هزار دانش‌آموز در کلاس هاي آموزش زيست محيطي اين اداره شرکت کرده و آموزش‌هاي مختلف را فرا گرفته اند.

در مسابقات شناي قهرماني کشور صورت گرفت؛

کسب 5 مدال رنگارنگ از سوي شناگر قزويني

قزوين - خردمند

شناگر قزويني در مسابقات شناي قهرماني کشور موفق به کسب پنج مدال طلا، نقره و برنز شد.

عليرضا پوربابا در جريان برگزاري مسابقات شناي قهرماني کشور که در استخر بين‌المللي انقلاب شيراز برگزار شد، خوش درخشيد.

اين شناگر قزويني در جريان اين رقابت‌ها موفق به کسب 5 مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز شد. دبير هيئت شنا، شيرجه و واترپلو استان قزوين در گفت‌وگو با فارس در قزوين اظهار کرد: مسابقات شناي قهرماني کشور رده‌سني 11- 12 سال در استخر بين‌المللي انقلاب شيراز در جريان بود که شناگران برتر سراسر کشور در اين مسابقات حضور داشتند. علي شهروان افزود: در اين مسابقات عليرضا پوربابا شناگر ارزنده تيم شناي استان قزوين موفق به کسب عنوان قهرماني در رشته 200 متر کرال پشت شد و گردن آويز طلا را براي استان قزوين به ارمغان آورد. وي ادامه داد: همچنين در رشته 100 متر کرال پشت، 200 متر آزاد و 400 متر آزاد نيز عليرضا پوربابا در سکوي دوم کشور ايستاد و در رشته 50متر کرال پشت مدال برنز اين دوره از مسابقات را بر گردن آويخت.

دبير هيئت شنا، شيرجه و واترپلو استان قزوين بيان کرد: مربيگري تيم شناي اين استان در مسابقات شناي قهرماني کشور بر عهده اويس زرآبادي از مربيان ملي کشور بود که تمرينات تيم شناي قزوين را بر عهده دارد. گفتني است؛ تيم شناي نونهالان و نوجوانان استان قزوين با برنامه‌ريزي به عمل آمده از سوي هيئت شنا، همه روزه در استخر شهداي غواص شهر قزوين تمرينات اختصاصي شنا و در پايگاه قهرماني تمرينات بدنسازي را زير نظر مربيان کشوري انجام مي‌دهند.

معاون فرماندار دماوند خبر داد؛

راه‌اندازي سامانه جامع ارتباطات در دماوند

دماوند - خبرنگارآفرينش

معاون برنامه‌ريزي و مالي اداري فرماندار دماوند از راه‌اندازي سامانه جامع ارتباطات در اين شهرستان خبر داد.

مجيد صفري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با بيان اينکه ارتباط ادارات شهرستان دماوند به طور جامع نيست، اظهار کرد: درصدد هستيم تا طرح سامانه جامع ارتباطي شهرستان دماوند را اجرا کنيم.

وي افزود: با راه‌اندازي اين سامانه نظارت‌هاي بيشتري بر فعاليت و عملکرد مديران و ادارات شهرستان دماوند صورت مي‌گيرد و تمام مکاتبات نيز از اين طريق انجام مي‌شود. معاون برنامه‌ريزي و مالي اداري فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اينکه اجراي اين طرح آغاز شده است، تصريح کرد: اکنون در حال بررسي نهايي اين طرح هستيم و قرار شده است تا اعتباران اين طرح توسط خود ادارات شهرستان دماوند هزينه شود. صفري به بانک جامع اطلاعاتي شهرستان دماوند اشاره کرد و گفت: اين طرح در حال راه‌اندازي است و اميدواريم تا پايان سال جاري فاز نخست آن را افتتاح کنيم. وي با بيان اينکه اين بانک جامع در اختيار مردم قرار مي‌گيرد، بيان کرد: با اجراي اين طرح، دسترسي سرمايه‌گذاران براي استفاده از ظرفيت‌هاي گردشگري، هماهنگي بين ادارات خدماتي براي فراهم‌سازي زمينه سرمايه‌گذاري و استفاده از اطلاعات شهرستان دماوند محقق مي‌شود.

معاون برنامه‌ريزي و مالي اداري فرماندار شهرستان دماوند با تأکيد بر اينکه در تلاش هستيم تا کارهاي زيربنايي را در شهرستان دماوند انجام دهيم، افزود: بر اساس پيچيدگي ادارات، ما نيز بايد سامانه نويني را برابر آن طراحي کنيم.

صفري با بيان اينکه اجراي طرح بانک جامع اطلاعاتي براي نخستين بار در استان تهران در شهرستان دماوند انجام مي‌شود، تصريح کرد: همچنين سعي کرديم تا کارگروه‌هاي مختلف شهرستان را ساماندهي کنيم؛ در اين زمينه براي تسريع در انجام امور کار، مديريت بسياري از کارگروه‌ها را به ادارات مرتبط با آن کارگروه محول کرده‌ايم. وي ادامه داد: در کارگروه‌ها تلاش داريم تا مديران استاني را به شهرستان دماوند دعوت کنيم؛ در اين صورت بسياري از مديران استان تهران از نزديک، اجراي روند کارهاي اداره شهرستاني خود مشاهده مي‌کنند و تعامل بسياري خوبي بين مديران استان تهران و شهرستان دماوند برقرار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي