جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4939

 ميز خبر 

پيام تسليت رهبري به وزير اسبق اطلاعات

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي خطاب به حجت الاسلام جناب آقاي حاج شيخ علي فلاحيان درگذشت فرزند وي را تسليت گفتند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمي خامنه اي متن پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي را در روز چهارشنبه به شرح زير منتشر کرد:

حجةالاسلام جناب آقاي حاج شيخ علي فلاحيان دام توفيقه؛

درگذشت فرزندتان را به جنابعالي و ساير بازماندگان محترم تسليت مي گويم و رحمت و مغفرت الهي را براي آن مرحوم مسالت مي نمايم. سيدعلي خامنه‌اي

نوبخت:

مقيديم مذاکرات تا 11 فروردين به سرانجام برسد

سخنگوي دولت گفت: ما از نظر زماني مقيد هستيم تا حداکثر 11 فروردين مذاکرات با گروه 1+5 را هم در جزييات و هم در کليات به سرانجام برسانيم.

به گزارش ايرنا، محمدباقر نوبخت پس از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران اين مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاري در مورد مذاکرات هسته اي ايران و گروه 1+5 و همچنين حضور علي اکبر صالحي رييس سازمان انرژي اتمي و حسين فريدون دستيارويژه رييس جمهوري بيان کرد.

وي با اشاره به ترکيب جديد تيم مذاکره کننده هسته اي تاکيد کرد: بايد تغيير رويه هم داده شود و ان شاء الله تغيير رويه به نحوي خواهد بود که حقوق ملت ايران را به نحو شايسته استيفا کنيم.

وزارت نفت، آب هورالعظيم را باز کرد

معاون وزير نفت از باز شدن دريچه آب بند مياني هورالعظيم با هدف مقابله با ريزگردها و گرد و غبار خوزستان خبر داد.

به گزارش واحد مرکزي خبر سيد عماد حسيني در مراسم اختتاميه چهاردهمين نمايشگاه بين المللي محيط زيست با بيان اينکه تاکنون سه دريچه اين تالاب باز و آب در اين درياچه جاري شده است، گفت: بر اساس تعاملي که وزارت نفت با سازمان حفاظت محيط زيست دارد بزودي دو دريچه ديگر تالاب هورالعظيم باز مي شود .

حسيني قسمت عمده اين تالاب را در کشور عراق و تنها 30 درصد آن را در ايران دانست و افزود: براي جلوگيري از خشکسالي بايد کشور عراق نيز همکاري هاي خود را در اين حوزه افزايش دهد.

مرگ چهار خلبان تركيه در سقوط دو جنگنده

چهار خلبان نيروي هوايي ترکيه در جريان سقوط دو فروند جنگنده 'آر اف 4' ارتش اين کشور که گويا ماموريت پرواز اکتشافي در جنوب شرق ترکيه را داشتند، کشته شدند.

به گزارش ايرنا، درحالي که در گزارش هاي اوليه رسانه هاي ترکيه نوع هواپيماهاي سقوط کرده جنگنده اف 16 اعلام شده بود، 'افکان آلا' وزير کشور ترکيه سه شنبه شب اعلام کرد دو فروند جنگنده 'آر اف 4 ' ترکيه عصر سه شنبه در حين پرواز اکتشافي سقوط کرده اند.او گفت: هر چهار خلبان اين هواپيما کشته شده اند. وزير کشور ترکيه توضيحي در خصوص علت سقوط اين دو هواپيما توضيحي نداد.

اقامه دعواي انصارالله يمن عليه منصور هادي

در واکنش به اقدام عبدربه منصور هادي مبني بر پس گرفتن رسمي استعفايش از پارلمان يمن، جنبش "انصارالله" در بيانيه‌اي اعلام کرد که منصور هادي مشروعيت خود را از دست داده است. در همين حال شوراي امنيت تحريم‌هاي اعمال شده عليه علي عبدالله صالح و کساني که در روند سياسي يمن کارشکني مي کنند براي يک سال ديگر تمديد کرد.

به گزارش پايگاه اينترنتي شبکه خبري الجزيره، جنبش مردمي انصارالله يمن در بيانيه‌اي اعلام کرد که عبد ربه منصور هادي، رئيس‌جمهوري يمن مشروعيت خود را از دست داده و از سوي دستگاه قضايي تحت تعقيب است.

جنبش انصارالله در اين بيانيه‌ اعلام کرد که اقدامات هادي را که به يمن، امنيت، ثبات و اقتصاد آن ضرر رسانده، زير نظر دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي