جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/12/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4956

 خبر 

 اعلام نتايج آزمون جامع علوم پايه و پيش کارورزي دانشگاه آزاد

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد از اعلام نتايج آزمون جامع علوم پايه و پيش کارورزي نوبت دوم سال 93 اين دانشگاه خبر داد.به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، دکتر علوي فاضل با اعلام اين خبر گفت: نتايج جامع آزمون جامع علوم پايه و پيش کاروزي نوبت دوم سال 93 که در تاريخ 14 اسفندماه سال جاري برگزار شده بود بر روي سايت www.azmoon.net قرار گرفت.وي در ادامه افزود: شرکت کنندگان در اين آزمون مي توانند با مراجعه به سايت از نتايج خود مطلع شوند.

به گزارش روابط عمومي معاونت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد،‌علوي فاضل در ادامه گفت: در اين آزمون بيش از 1600 دانشجو از رشته هاي پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي شرکت کردند که هم اکنون امکان مشاهده نتايج آنها وجود دارد.

جزئيات جايزه يونسکو- کالينگا در زمينه علوم و تکنولوژي اعلام شد

سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي ملل متحد (يونسكو) جايزه کالينگا UNESCO/Kalinga را براي سال 2015 اعلام کرده است. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت علوم، براساس اين گزارش اين جايزه هرسال به کسي اهدا مي‌شود که فعاليت‌هاي چشمگيري در زمينه علوم و تکنولوژي دريکي ازحوزه هاي نويسندگي، ويراستاري، سخنراني، فيلم‌سازي، تهيه‌کنندگان برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني انجام داده باشد. دريافت‌کننده اين جايزه مي‌بايد درخصوص تأکيد بر اهميت بين‌المللي علوم و فناوري و نيز براي بالابردن سطح رفاه عمومي، غني‌سازي ميراث فرهنگي ملل و نيز حل مشکلات پيش روي انسان ها تلاش و همکاري کرده باشد.

همچنين هرکشور عضو يونسکو مي‌تواند به توصيه انجمن ملي توسعه علم و يا ديگر انجمن‌هاي علمي، انجمن ملي نويسندگان و يا روزنامه‌نگاران علمي يک نفر واجد شرايط را ازطريق کميسيونهاي ملي به يونسکو معرفي کند.براساس اين گزارش متقاضيان بايد با توجه به اطلاعات و شرايط مندرج دراطلاعيه جايزه، نسبت به تکميل فرم و مدارک مربوط اقدام کنند. مهلت وصول مدارک به کميسيون 30 ارديبهشت 1394 تعيين شده است. مدارک داوطلبان بايد درپنج نسخه به کميسيون ارسال شود و هرگونه نقص و يا تأخير در ارسال مدارک، مانع بررسي آن خواهد شد.

گفتني است مدارک متقاضيان در کميسيون ملي يونسکو بررسي خواهد شد و يک نفر از ميان داوطلبان به بخش مربوط در يونسکو معرفي مي‌شود.

برنامه‌هاي وزارت علوم براي پذيرش دانشجوي خارجي با زبانهاي مختلف

مديرکل دانشجويان غيرايراني سازمان امور دانشجويان از توسعه پذيرش دانشجويان غيرايراني با هزينه آزاد در سال آتي خبر داد.دکتر صمد حاج جباري در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برنامه‌هاي مختلفي در بخش پذيرش دانشجويان غيرايراني طراحي و تدوين شده است.وي گفت: از جمله اين برنامه‌ها، توسعه پذيرش دانشجويان غيرايراني با هزينه آزاد، استانداردسازي مراکز آموزش زبان فارسي، محتواي دروس و ساعت درسي ويژه دانشجويان غيرايراني است.

مديرکل دانشجويان غيرايراني سازمان امور دانشجويان افزود: قرار است براي گروههاي مختلف از اين دانشجويان برنامه‌ريزي ويژه‌اي انجام گيرد به عنوان مثال براي دانشجويان عرب زبان که حروف مشابه با ما دارند يک مدل برنامه، براي دانشجويان تاجيکي زبان که گويش آنها با ما يکي بوده و از نظر نوشتاري با ما متفاوت هستند، يک مدل ديگر آموزش طراحي شود.

وي افزود: براي دانشجوياني از کشورهاي آفريقا، اروپا و روسيه که گويش و الفباي آنها با ما متفاوت است يک مدل برنامه ويژه اين دانشجويان طراحي مي‌شود تا در اين سه بخش به استاندار لازم دست يابيم.حاج جباري افزود: در بحث آموزش علمي اين دانشجويان نيز بايد شرايطي را ايجاد کنيم که اين دانشجويان که به صورت آزاد پذيرش مي‌شوند توانايي آموزش دو زبانه را داشته باشند تا در کنار بحث آموزش زبان فارسي براي يک تا دو درس نيز آماده شوند.

وي ادامه داد: دانشجويان غيرايراني بورسيه هم طبق روال قبل پذيرش مي‌شوند و بعد از اينکه يک سال آموزش زبان فارسي را طي کردند وارد دانشگاه مي‌‎‌شوند. مديرکل دانشجويان غيرايراني سازمان امور دانشجويان افزود: پذيرش دانشجويان بورسيه غيرايراني با دانشجويان آزاد متفاوت است، آيين‌نامه‌هايي درخصوص دوره‌هاي پذيرش دانشجويان غيرايراني به صورت آزاد تدوين شده است که اميدواريم تا قبل از سال تحصيلي جديد به تاييد وزيرعلوم رسيده و اجرايي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي