جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4972

 استارتاپ ويکند بندرعباس کليد خورد 

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

اولين استارتاپ ويکند بندرعباس با حضور بيش از 100 شرکت کننده در بندرعباس به مدت سه روز برگزار شد .رييس ميز استان هرمزگان در کميسيون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخيص مصلحت نظام ، در هرمزگان گفت‌: توسعه نظام نوآوري و نقش فزاينده آن در آينده اقتصاد خرد و کلان کشور را راهبردي خواند.تراب ذاکري گفت: تقويت زنجيره ارزش در توسعه نظام نوآوري داراي حلقه‌هايي است که پيوستگي و هم افزايي آنها يقينا مي تواند سرعت توليد و تکثير و تحقق اهداف، ايده ها و طرح هاي نواورانه را افزايش دهد و بي ترديد يکي از مهمترين اين حلقه ها توسعه فرهنگ خلاقيت و نوآوري در حوزه فرديست. يقينا نمي توان مشتاق رهيافتي اساسي در نظام نوآوري بود اما توسعه فرهنگ تغيير را ناديده گرفت چرا که اساس هرگونه دگرگوني در تمامي پديده ها پذيرش تغيير است.

مديرعامل سازمان همياري شهرداري‌هاي استان با ضروري خواندن توسعه و تقويت برنامه هاي نوآوري افزود: اساس و بنيان بلوغ مفاهيم نوآوري در عرصه عمل و نهايتا ميل بازار سرمايه به سمت طرح ها و برنامه هاي نوآورانه در حوزه محصول و خدمات، نيازمند نهضت و يا بهتر بگوييم "جنبش نوآوري" در سطح دانشوران و ايده پردازان و تمام کساني است که داراي نوعي حرکت ذهني با شرايط مختلف و متنوع سني، تخصصي هستند.

وي افزود : طبيعي است که در چنين پارادايمي نبايد منتظر ماند محيط دولتي اين جنبش را ايجاد کند. جنبش نوآوري توسط بخشي از سرمايه هاي انساني قابل شکل گيري است که ضمن درک ضرورت مساله، هم افزايي و تقويت روحيه تغيير و دگرگوني را براي توسعه نوآوري بخوبي درک کرده اند.

ذاکري در پايان اضافه کرد : يادمان باشد استراتژي هاي رايج ، ميل به کهنگي‌، آرامي را در حال سپري کردن است و استراتژي هاي مبتني بر توليد ارزش نوآورانه است که تصميم سازي و سياستگذاري را در سطح شرکت هاي رقابتي بشدت متاثر ساخته و يقينا بازارهاي آينده تشنه ايده ها و طرح هايي است که ارزش نوآورانه را در ذات خود داشته باشند و در چنين شرايطي "جنبش نوآوري" مي تواند پاسخگوي نيازهاي متمايز بازارهاي اينده باشد.

گفتني است دراين مراسم از سوي پارک علم و فناوري هرمزگان و با همکاري موسسه علمي آموزشي نانو صنعت تدارک ديده شده بود، 45 نفر از کساني که براي طرح ايده خود نامنويسي کردند در مدت زمان يک دقيقه ايده ها را مطرح نمودند و در نهايت 10 ايده برتر انتخاب شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي